Jump to content
dvd77

Използване на дългите светлини като дневни

Recommended Posts

Малко е тъпо, след като кабели до фаровете си има. По-скоро това са обяснения на майстори, които не знаят пинаута на буксите под таблата с бушоните. А би трябвало!
В този ход на мисли, някой да знае централния плафона в купето от къде се захранва? За мен ще ми е идеално за вход "аларма" на DRL модула, защото фабрично 8а серия нямат такава.

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключи с дистанционното два пъти и отвори вратата да видиш дали няма.

Изпратено от моят SM-A505F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да, премигват мигачите. Това аларма ли е? Или като не си сигурен дали си заключил.

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вариант като дневни да светят само предните габарити,  а лампичките по таблото да са изгасени.  + едни ЛЕД  на габаритите които да светят достатъчно силно за да бъдат сметнати за къси. Смятам да сложа крушки night breaker на късите и да им пестя живота,  както и на крушките по таблото (които почти всички вече са изгорели,  ще ги сменям )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах варианта с LED габарити (LED OSRAM, W5W, 12V, 1W, W2.1x9.5d, COOL WHITE, - к-т 2 бр. - 24.50 лв.), като преди да ги поръчам, продавачът ме уверяваше, че стават супер за дневни светлини, но след като ги сложих, мога да кажа, че не стават за такива. Слаби са.

 

Според мен най-удачният вариант е с модул на дългите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър пример за това как човек не е хубаво да слуша търговците. 

 

---------

 

Преди 19 часа, V4st*r написа:

А има ли вариант като дневни да светят само предните габарити,  а лампичките по таблото да са изгасени.  + едни ЛЕД  на габаритите които да светят достатъчно силно за да бъдат сметнати за къси. Смятам да сложа крушки night breaker на късите и да им пестя живота,  както и на крушките по таблото (които почти всички вече са изгорели,  ще ги сменям )

Разбира се, само трябва да си намериш лампи, генериращи 400 лумена светлина за габарити и готово. За сравнение:

 

- обикновена лампа с жичка има светлинен добив между 13 и 17 лумена на 1 ват мощност. 

- LED - по-евтините имат добив 70-100 лумена на ват, по-скъпите - над 100, а най-скъпите - над 150.  

- минималното изискване за дневни е 400 лумена. В заводските системи го правят с 2 х 15-21-ватови самостоятелни лампи. 

 

Също така тези 400 лумена трябва да са насочени в сравнително тесен ъгъл, за да създават определено ниво на осветеност в определена посока и да постигнат определена яркост в тази посока. Габаритите в общи линии нямат насочване. Целта е откъдето и да погледнеш, да видиш някаква  светлина, вместо никаква. 

Редактирано от ogi28b
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да пробвам с диоди Осрам.  Въпросът е колкото да не ме спират полицаите за дневни и да не светят и се амортизират крушките по таблото.  Но дали може DRL модула да се настрои да работи по този начин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, romborak написа:

LED габарити (LED OSRAM, W5W, 12V, 1W, W2.1x9.5d, COOL WHITE, - к-т 2 бр. - 24.50 лв.), като преди да ги поръчам, продавачът ме уверяваше, че стават супер за дневни светлини, но след като ги сложих, мога да кажа, че не стават за такива. Слаби са

 

Преди 3 часа, romborak написа:

Слаби са.

 

Значи явно няма да мине номера.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...