Jump to content
darkmanbg

Honda Civic 2.2 Sport

Recommended Posts

Здравейте

 

Колата е дизел 140 коня и ми дава доста голям разход на гориво. По спецификация в каталог пише 6,7 градско, а на мен на борд компютър,а и на зареждане ми показва 10. Карам само градско и то на много къси разстояния + климатроника, но 10 ми се струва страшно много сравнение с това по каталожна книга.

 

Можете ли да споделите разход на горивото хора с дизелови коли? :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6.5 - 6.8  градско без климатроник. зимата до 7.5. 10 е адски много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 е прекалено много. Виж в spritmonitor -> http://www.spritmonitor.de/en/overview/18-Honda/168-Civic.html?fueltype=1&vehicletype=1&constyear_s=2006&constyear_e=2011&power_s=130&power_e=141&gearing=1&powerunit=2 то никой никога не е регистрирал разход над 8.4 ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 2.2 спорт.

Бургас, градско с включен климатроник, 6.0-6.2. Нормално шофиране.

10 е множко, и то лятото, но може да е от това, че разстоянията са къси.

 

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.6 км ми е разстоянието от дома до центъра на града и главно карам в града. Няма светофари има 4 5 легнали полицая и това е. Със премиум дизел ми беше 9,5 средния разход и , а с обикновения сега ми показва 10,4 за 50 километра. Колата е взета преди месец и нещо има ДПФ филтър. Един път ми беше светнала лампата и я карах 50 км да я продухам. От какво може да се дължи този високия разход. Като гледам какво пише по спецификация ми се струва адски много. В града няма задръствания нито нищо. 

 

На какъв период ви светва лампата за ДПФ филтъра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не знам дали изобщо имам такъв филтър. Карам я 2 г у малко и до сега не е светвала индикацията. Най добре отиди в някой официален сервиз, или такъв препоръчан от хора от форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извън градско 6,5

градско София - 8 даже и до 9 ходи

Карах я по сервизи това си и е разхода.

 

 

п.с махнат ми е дпф-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, аз мойта я имам от скоро. При нормално каране в града, ама почти само "тръгни-спри", ми дава около 7,5-8 . Ама аз още и се кефя и си я настъпвам бая, навсякъде където тръгна (светофар/кръстовище) и ми дава 8,5 като климатроника не го спирам изобщо. Извънградско + малко градско в СФ, пак на климатроник, ми даде 5,6 при нормално каране. До морето по магистралата я карах само от 140 нагоре и с 5 човека и климатроник, ми даде 7 разход, като и Cruise Control-a почти постоянно беше включен (не знам дали има значение за разхода) Това е горе-доло от мен до тук, дано съм успял да те ориентирам. ДПФ нямам, колата НЕ е чипосвана.

Редактирано от imitsov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...най-вероятно след като ти свети индикацията за ДПФ филтър значи е задръстен или някой датчик е дал фира,

колата включва автоматичната регенерация с впръскване на дизел и от там ти идва разхода

 

http://www.tuning.bg/forums/index.php?/topic/53441-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-dpf/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Колата е дизел 140 коня и ми дава доста голям разход на гориво. По спецификация в каталог пише 6,7 градско, а на мен на борд компютър,а и на зареждане ми показва 10. Карам само градско и то на много къси разстояния + климатроника, но 10 ми се струва страшно много сравнение с това по каталожна книга.

 

Можете ли да споделите разход на горивото хора с дизелови коли? :)

 

Абе всичко зависи страшно много. Аз стигам 10 разход зимата, като карам на кратки разстояния -> студен двигател, задръстванията през деня в София. Същото важи за лятото с климатроника, макар че лятото често карам извън града и то се осреднява на по-нисък разход.

 

Тези данни от SpritMonitor са също доста осреднени и може да не отговарят на твоето ежедневно шофиране. Регистрирай се в CarSpending и засечи няколко резервоара. Според мен няма от какво да се притесняваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистриран съм там ще видя как ще е. За сега имам 2 зареждания като 2-рото не е свършило така, че ще теглим чертата.  Имам 1 приятел с такава кола от града той каза, че я съсипва от каране и 5.5-6 му дава градско. Града е малък и няма задръствания кой знае какви по принцип за това 9-10 ми се струва страшно за тази кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сивик 2.2 спорт.

Бургас, градско с включен климатроник, 6.0-6.2. Нормално шофиране.

10 е множко, и то лятото, но може да е от това, че разстоянията са къси.

Много е моя сивик градско на газ ми дава разход 7.2 с климатик

 

Sent from my ONE TOUCH 6012X using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сивик 2.2 спорт.

Бургас, градско с включен климатроник, 6.0-6.2. Нормално шофиране.

10 е множко, и то лятото, но може да е от това, че разстоянията са къси.

А вие карате дизели

 

Sent from my ONE TOUCH 6012X using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един резервоар не е показателен, високия разход е комбинация от малко по игриво натискане на десния педал + късите разстояния + климатика + опитите на колата да прави регенерация на ДПФ-то. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата си гори много , поне при мен  е така и друг път съм писал за това , че разхода е висок , все пак двигателя е 2 л...Всее пак бих посъветвал да я покарате малко извънградско , тогава ще и покаже след 50-60 км.Обичайно при зареждане / ако е поставена отметка за нулиране / дава 9,10 11 л/100  в града , все пак късите разстояния в града повишават разхода . Ще Ви е ясна картината след няколко зареждания , а що се отнася до филтъра - има доста писано тук . Аз градско с климатика  под 7.5- 8 -нямам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...