Jump to content
igniter

Тампони за предните носачи на Сивик 6-та генерация японка

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Уморих се да свалям окачване да избивам и набивам тампони.

Последните от Евро 07 не изкараха и 2500 км преди да се сцепят.

Склонен съм да сложа и полиуретанови, комфорта при мен не е фактор.

Носачите ми не са ламаринените, а тези от плътен метал (т.е. по-късите тампони).

post-3032-0-03400500-1437888561_thumb.png

Ако някой е сменял такива и са доказано качествени да сподели.

В Бултрако за съжаление не продават продават отделно тампоните, а целия носач за скромната сума от 698 лв. (единия) :)

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих на TRW от Тех Ко,за сега нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко време вече караш с тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз се интересувам като  колегата, за предни, но и за задни тампони. Иска ми се да сложа полиуретан, защото чета само добри отзиви за този материал. Проблемът е, че не знам от къде да намеря такива.

 

Колега Igniter,би ли споделил, кои марки и модели тампони, които ти си ползвал, не са на ниво? Може и на лични, ако се счете за антиреклама.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тук там цели комплекти полиуретанови (само без 2та задни големи мисля, че беше) за по 300лв, ама сменяш вс на един път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз карам от 3 месеца с полиуретанови тампони отпред. ( долни, горни носачи, тампони на амортесьорите, без тампоните на шапката горе и стабилизираща щанга) Предницата се стегна много. Возията съвсем леко се втвърди. При мен се случи така, че трябваше да сменя една от пружините. Смених амортесьорите с такива от Д14А3. Тези амортесьори са с по-меки пружини. Резултата е същата возия, както от преди да сменя тампоните.Завиването, реагирането и усещането като цяло се промениха значително.

За мераклиите ще кажа следното. Много е важно как се монтират тампоните. Аз не съм доволен от това как го направих. Извадих си някои поуки как да стане по-добре. За да работи окачването като хората трябва тампоните да лагеруват. Което значи стоманената втулка да бъде "зацепена" с частта която се движи, а тампона да бъде статичната част. Друго казано втулката трябва да е с около 1-2 мм по-широка.

Гледайте много внимателно кои тампони са за вас! Energysuspension продават комплект за сивик 6-та, който комплект е всъщност за окачването от сивик 5-та. Купе 6-та преди 98-ма година е с носачите от 5-та. Същото важи и за американските хетчбеци. За нашите 6-ти ви трябват от Si 6-та купе тампони.  

Моите тампони бяха в лошо състояние. Ако и вашите са такива е хубаво да отидете на реглаж. Аз отидох и не бях извън норми, но не беше добре сходимостта. 

Ако ще го правите сами - винаги можете да имате някакъв болт/гайка които да дадът проблеми. При мен гайката на долния шарнир под левия долен носач. Не е някъв кой знае какъв проблем, но аз все още имам проблеми с тази гайка.

Хубаво е да имате проникваща течност и върток дълъг.

Редактирано от ACID BURN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Igniter,би ли споделил, кои марки и модели тампони, които ти си ползвал, не са на ниво? Може и на лични, ако се счете за антиреклама.

 

Така се случваше че бързах и нямаше време да правя онлайн поръчка и да чакам.

Единият път взех от магазин Тай а другият от Евро 07.

Наистина е "пейн ин ди ас" цялото това разглобяване, избиване, набиване стенд и т.н. за няма нищо.

Аз лично си харесах едни канадски и мисля да пробвам с тях.

 

И все пак ако някой знае къде се продават добри та било то и полиуретанови тампони?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко време вече караш с тях?

Около година вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз питам за марката на тампоните, а не имената на магазините. Тия TRW не ги намирам за нашите коли, а и година не е много време. Къде се намират  тия канадските? Какви са симптомите ти, при износени тампони на предните носачи? Колега Acid Burn, не те разбрах добре. Сменил си си твоите с полиуретанови, а се оказва, че са за 5-та, как става това?

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Марка - неизвестна ... когато обиколиш всички магазини и всеки те отрязва и случайно се оказва че ги има някъде тогава те стават тампоните, без значение какви са и кой ги произвежда :)

За това сега търсим истинските да сложа този път такива.

И какво излиза само TRW до тук? Колеги, някой друг?

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля, смених тампоните!
Избрах тампони на Hardrace.

Така наречените hard rubber тампони от по-твърд каучук.

Предполагам, че това е добра алтернатива на полиуретановите тампони, но без поддръжката и суетнята около тях.

Номер на тампоните за носачи от плътно желязо (не тези от ламарина) - 7199.

Не са никак евтини, но според мен си заслужават. Харесва ми поведението на колата с тях.

 

post-3032-0-83028400-1459976065_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. това са само тампони за носачи, или пълен комплект тампони? От къде и колко струват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Това са комплект от 4 тампона за долните предни носачи.

Поръчах ги от Англия, понеже цената е аналогична с тази от щатите, а и винаги е добре да се ибягват митничарите.

Излязоха ми грубо около 180 лв. с доставка от фирма посредник.

Усещам предницата като по-стегната спрямо задницата с тях.

Видимо съм доволен от качеството им, остава да видим колко ще издържат.

Предполагам твърдия каучук е добра алтернатива на полиуретановите тампони, без суетнята и поддръжката около тях.

Тези (7199) са с по-малка дължина за монтаж на носачите от плътен метал (чугун предполагам), а 7200 са тези с ламаринените носачи.

 

>линк<

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си YAMATO доволен съм за момента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си YAMATO доволен съм за момента

ако се поразтърсите в стари теми и питате стари хондажии аз моята я карам вече 7 години с тампони на ЕТ,,МАТИО ШИКОВ'' ДА НЕ ПРОЗВУЧИ КАТО РЕКЛАМА но съм много доволен фирмата е в Пловдив а седалището е ..ГУМА ТРЕИД'' -Русе евтини и много добри според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...