Jump to content
vojdazlatitu

Може ли да се сложи ABS 6г.

Recommended Posts

Може ли да се сложи ABS 6г. 97г. Мотора е D14А4. Заводско е без ABS, но много ми се иска има. Какво трябва да се сложи и заслужава ли си или е прекалено сложно и скъпо. Не ми се иска да я сменям, само заради това, затова ако става мисля да вложа малко пари в нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Колега, моето мнение е да не се занимаваш с "глупости"- карай си колата и не мисли за този ABS. При мен също няма ABS- но никога не ми е липсвал, имал съм и екстремни моменти и съм спирал/намалявал без никакви проблеми. 

Ползвам почти същият автомобил и съм убеден, че това не е екстра без която не може.

За съжаление не зная колко би струвало слагането на ABS- колегите с повече опит могат да кажат.

Поздрави 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип да, но повече за зимните месеци става въпрос, когато колата значително увеличава спирачния път. Просто ми е интересно, колко би излязло и сложно ли е ? Управлението на ABS е ясно, но за датчиците и тяхното свързване към колелата не ми много ясно. А също ще има и захранване някакво към бушоните и т.н. Любопитен съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ви : Абс компютър(управление) , релета , инсталация , датчици и щом нямате абс на ваще шенкели няма дупките за абс и карета за абс (по евтини са от тези за без абс) , за отзад най-добре си взимате дискове с който имат захващане за абс ...  Управление съм срещал на цена от 80лв (само управление) карета по 45/50 лв и вече другите работи не знам какви пари са но мисля , че ще ударите 250/300 лв само , за да сложите отпред ... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Общо взето само за каретата не бях се сетил. Приблизително към 400лв. го смятах аз, като оставих малко пари и за непредвидени разходи. Много ти благодаря колега, все пак мисля да пробвам. Почти съм намерил кола донор и смятам да почвам докато е още топличко.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попълвай темата ако може колега с какви части и от какви модели си взимал и слагал.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволих си да разчистя темата. Колега "Японска треска", моля, да се въздържате от мнение, когато нямате какво да кажете, само и само да си упражнявате българския език. Например, прочетете заглавието на всяка тема, в която пишете и си задайте въпроса дали мнението Ви има връзка с нея. При още едно мнение извън тема във форума, ще получите превантивна забрана за писане.

 

И за да не съм "оф" и самият аз, към автора: трябва и една малка платка за километража, в която се вкарва буксата за сигнал от системата и чрез светенето на лампичката от нея да се разбира дали има проблем при зареждането. Вж. №17 от снимката:

 

9b9476333920ad18dbe86f98533d5f5d-1051x52

 

То и предната маска на километража ще трябва, че на тези без АБС дупката е затапена. Предвид, че един километраж от EJ/EK струва към 30-40лв можете направо целия километраж от донора да вземете. А как ще се изкара кабел до там е друг въпрос...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе са ти писали колегите -недей си вкарва таралеж в гащите .Вместо да слагаш абс-система ,купи си 4 зимни и 4 летни хубави гуми ,ама наистина хубави и чисто нови и ще имаш повече полза от монтажа на абс.Казвам ти го от опит.Между другото ,каретата със зъбния пръстен за абс не са 40лв а 120лв парчето .Купи си хубави гуми и ще си по-рахат да знаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оки. Благодаря на всички колеги за мненията. Засега съм се навил да слагам ABS, само не може да се разберем за колата донор за цена, а и някои части липсват. Най - вероятно ще се пробва, но ще се разбере тези дни. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...