Jump to content
SkyWalker

OBD адаптер за диагностика

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Какъв OBD адаптер да си купя, който може да се свърже с компютъра на колата ми - 2002 Civic, D16V1 мотор?

 

Трябва ми точно конкретен модел, за който е доказано, че работи, тъй като си купих блутуут адаптер ELM 327, който се свързва с програмата на телефона ми, но не може да се свърже с ECU-то на колата. Стандарта му е OBD II - това ли е интерфейса на нашите коли? 

 

Ето с това пробвах:

V1-5-Super-Mini-ELM327-OBD2-OBDII.jpg

Купих си и апликацията Torque PRO за телефона ми, и всичко работи чудесно, освен, че адаптера не успява да се свърже с ECU-то. Същия адаптер работи перфектно на служебната кола - Мерцедес Е-класа и на едно Ауди А6 - там всичко става от раз, но на Хондата - не иска. Причината е, че искам да мога да си следя грешките, които изкарва, а не за всяко светване на Check Engine лампата да ходя на майстор, само за да разбера каква е грешката.

 

Та, който ползва подобно нещо на своя Сивик, нека подаде едно рамо. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Аз съм ползнал два модела - единият Мини, другия по-голям (за който пише в olx, че е оригинал и т.н.) И на двата пишеше, че са версия 2.1, но се оказаха 1.5. Вършат еднаква работа. На мен не са ми откривали грешки, но съм откривал и чистил на БМВ Е60 2004г, Тойота Селика 2001. Чете също Пасат Б5. Всичко зависи какви данни поддържа и пазволява да наблюдаваш Еку-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам подобен само че е бял , влизам и си трия грешките с Торкуе без проблем , това за 2.2 цдти 2006г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи явно след фейслифта няма проблем със свързването. Моята е преди (2002г.) и не иска. Може да пробвам с някой друг адаптер дали ще стане.

В тази връзка, ако има някой колега от София с такъв блутуут адаптер, но различна версия от моя, ако има как да го пробваме на моята кола дали ще се свърже, пък ще почерпя както си трябва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...