Jump to content
М.И.Я.

Хонда Сивик 7 2.0I sport

Recommended Posts

Здравейте колеги! Интересувам се за въпросната модификация на Сивик 7ма ген. от първа ръка. Как е с разхода на гориво и пъргав ли е този i-vtec 160kc в това купе в комбинация със съответната ск. кутия.

Предимства/недостатъци съпоставено с примерно 8ма 1.8 i-vtec и с Акорд 7 2.0i-vtec. Интересни ще са ми наблюденията и мненията Ви, тъй като не намирам никъде теми за този рядък Сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Колата върви доста прилично. На ускорение е горе-долу като Акорда, може би е една идея по-пъргава. Вози по-меко от 8-мата и по-твърдо от Акорд. Не е маневрена. Разхода в Софийско е до 11-12 бензин в задръствания, иначе до 8-9. Говоря за максимални стойности. Магистрала със 160 на темпомат около 8-8.3. Свалял съм я и до 6.2, с плавно и не много бързо каране-до 100-120...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A каква е разликата на мотора в сравнение с този който е в Акорда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информация от форума Цък (за повече информация се четат чужди форуми)

 

В акорда мотора А4,в този сивик е А3,разлика от няколко К.С. ,степента на моторите е 9.8 : 1. С какво точно се различават,мисля че само техниците на хонда могат да кажат.Оказва се ,че хонда произвеждат доста разновидности на моторите си.

Зависи за кой пазар са,зависи коя година са - имат 100% сифтуерна разлика,а по механиката разликата предполагам е супер малка(ако има разлика изобщо).

Сивика с К20А3 върви много повече от акорда заради тежкото шаси ,газифицира се без проблеми.Аз лично не бих си купил сивик с 2 литра мотор за кола ежедневка,разхода му не е никак малък,а и данъка ... Моя Type R ми прави 11 градско във Варна,извън града 8-9 . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика изобщо не върви "много повече" от Акорда, в грешка си! К20А3 на Сивик дава малко по-висок разход от 1.6 в същото купе...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Насочил съм се към сивик 7-ма генерация Type S с К20А3. Нещо което ме спря да купя една такава е това, че няма много отзиви за двигателя и като цяло не се срещат много по пътищата на България(поне аз не съм срещал). Все пак е кола на 13-14 годинки на която все един ден ще трябва да се смени някоя част. Молбата ми е някой ако притежава такъв екземпляр да сподели мнение за надежност, болежки по двигателя , разход, намират ли се резервни части за него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До колкото аз знам, двигателя е като на Акорд. Стабилен, с верига,  има VSA и темпомат. Със сигурност върви здраво. И аз исках такава, но ме спря високия разход. Моят 1.6 зимата като го засичах беше малко над 10/100 - градско София. Предполагам 2.0 ще харчи 1,5 -2 литра нагоре. Аз мисля, че не са толкова разпространени защото масово който търси бегачка иска type-R пък другите си купуват Акорд и така Сивик type-S остава на заден план. Според мен не е лош избор, но си държи и цена.

Редактирано от Setfan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля няма K20 мотор без газ (или са много малко), другото е престъпление! Газифицират се без проблеми. Само интервала за регулиране на клапаните трябва да е 20к до 25к. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...