Jump to content
Hanchko

Образуване на капка масло на дясно вътрешно каре...

Recommended Posts

Колеги здравейте,

При последния преглед на CR-V-то забелязах, че има образувана капка масло на вътрешното каре(към скоростната кутия) от дясната страна http://tranzit.dir.bg/load.php?id=6w3hPcN7JkosMUsE2356853 това на какво може да се дължи? Предполагам, че има някаква семеринга на скоростната кутия, която е изтървала или нещо друго, незнам! Ако някой е имал подобен проблем нека сподели. Благодаря предварително. Колата е 128к.с. 1999г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

семеринга на скоростната кутия е изтървал.За неговия размер http://japancars.ru

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този семеринг как се подменя? Предполагам, че като се извади вътрешното каре би трябвало семеринга да е външно. И следващия ми въпрос вътрешното каре как се изважда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изважда се цялата полуоска /неразглобена/,от шенкела и от скоростната кутия.Важен момент е монтажа на новата семеринга, тъй като леглото на семеринга няма вътрешен ръб и може да падне в скоростната кутия. Поставя се с приспособление така , че семеринга да остане наравно с външната стена на скоростната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията и за руския сайт с перфектен каталог за резервни части. Ако не се лъжа размера на семерингата е OIL SEAL, 40X58X8(NOK).

Ще я поръчам и при следващо влизане в бокса ще я сменя. Значи при смяната трябва да се внимава с поставянето на самата семеринга, а при поставяне на полуоската няма ли опасност оста с шлиците да избутат семеринга в скоростната кутия? Питам понеже тази операция ще ми я прави някой майстор, та понеже не съм сигурен дали са наясно с този проблем, да мога да им давам поне някой правилен съвет :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знае какво прави не би трябвало да има проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...