Jump to content
abcivic

Пререгистриране на турбо кола

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Някой знае ли как стоят нещата в КАТ при пререгисгриране на автомобил с допълнително поставено турбо от един град в друг? Най-вероятно ще ми предстои закупуване на турбиниран цвик, а чак сега се замислих.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде вероятно е да не те одобрят колега,така че недей прибързва да не бракуваш набързо.В ДЕКРА са с хиляда изисквания и е ходене по мъките.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

глупости! нямаш ядове да не мислиш че някой ще му гледа турбината.или че той е първия който си взима правена турбо кола...

гледат предимно номера на рамата и мотора и си заминаваш ако са ок

Редактирано от Колега
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото си направи опита да скриеш турбото с някаква ламарина или нещо от сорта , защото винаги могат да ти направят проблем !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен.Закона гласи,че всяка техническа промяна по колата следва да мине техническа комисия в ДЕКРА София,Варна,Пловдив след предварително записан час по график.Окончателната преценка се прави от нает германец,който е доста прецизен.Нещо което не излиза в този вид стоково в това купе по правило не се одобрява или доста трудно и след доста преправяне.Споделям опит ,щото съм ходил,питал на място.Колегата може сам да разпита и да си прецени.Отделно сумата ,която се заплаща е около 450лв.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най лесен вариант според мен е да махнеш турбото за пред кат и по възможност да е атмосферна поне докато мине през кат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо говорите на изуст всички ?! Ако кулера е добре прибран , няма конструктивни изменения по купето ( иначе казано броните са си там, не са нарязани или поне не много ) и се включи в нивата за шум... гледат му номера на двигателя , гледат му рамата , евентуално минава валяци за спирачки и айде по живо по здраво ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като знам колко са стриктни техническите прегледи и КАТ,може и само с резервната гума да я прерeгистрираш. :D

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви и се оправяй,няма да имаш проблеми.Едва ли някой от техниците там го интересува друго освен рамата и номера на мотора,и дали излиза от завода с турбо,мурбо и нз още какво ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си наеми регистратор, който познава служителите и по всяка вероятност няма да имаш ядове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...