Jump to content
Слави CR-V

Няколко бързи въпроса за Hr-v

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги на брата форда роди и почти съм го навил за харви, понеже си е и рибарче ще му върши работа. Искам да питам за двата двигателя и техните коне, и при тях ли хавата е като при ЦРВ само на книга единия да е по добър от другия и по мощен. Гледам разгона им до 100 км е 10.8 и на двата, гледам разхода им е един и същи, по мощния достига макс коне на по високи обороти и макс момент пак на по високи об. от  106 коньовия които достига тея нещица в по ниски обороти. Има ли смисъл спецялно да се търси по мощния или по маломощния или да вземаме с къвто му падне. При ЦРВ много хора се напъват за 147 коня , но за мен това е оправдано само заради по новата година на колата, другото са минуси :) но тва е друга тема :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, ... аз мисля, че малкия ще се усеща по - вървежен.

Колкото и да е странно.

Дори и само предно да е си е супер количка, за мен поне.

Успех, Слави... :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ся се тръшка за 4 вратка че и 4х4 викам му за ко ти е бре, хем да е по дълга и с по големо междуоси, заради 4х4 гуми трябва все еднакви, тои няма кои да вози от зад на 52 годиние само него и жена му ще возят чат пат внучката, пък и цената на двувратите е много по приемлива. Аи за 4х4 ако се случи да има ок но за мен му е излишно, колкото на мен е притрябвало до сега толкова и на него :) Мерси бате ако нещо не му се измести съчмата ще се похвалим скоро :) Ти като идваш към Пловдив що се не обаждаш да пием по една боза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да не е само за рибата пак ще му стига. Имам такова, 105 к.с, 99-та, първа регистрация 2001г. Внос от Италия.  Тъй като доскоро беше единствена кола се караше и зиме и лете. За пет години експлоатация, да сме ползвали 4x4 двайсетина пъти...Смея да твърдя, че и само предно би свършило работа....Иначе постоянна скорост 150 по магистрала си държи спокойно, ако това има значение /кому е нужно тази скорост с тази кола/...Разход, колкото и да не ви се вярва- каталожен...Та...Опитвам се да кажа, че дори да е само с предно и 105 коня и внос от Италия, и дори да е жълта :yes:, ако е в добро здраве ще му върши чудесна работа и не само за риба... Успех в търсенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави.Разликата е само в едната главъ.Единия е с втекова, другия без.Някой ми беше казал,че 125 коньовите имали склонност към прегряване заради главата.Но не съм 100% сигурен!!!

 

Багажника е адски малък.Форда не знам какъв е бил ама 100% има по-голям багажник.

 

Газ понася без проблем ;) 41 литрова тороидална бутилка влиза като у тях си.Има патерица която отгоре не заема много място.Ако имате време в събота сутринта може да пробва моето. 

Колегата над мен е казал,че 150 поддържа без проблем,но е на 5000 оборота на тая скорост и при мен си лапаше масло преди промивката,а ся не рискувам изобщо да пробвам да влизам в тия обороти :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форда беше мондео комби :D  ама тои го кара все празен, 3-4 пръчки малко рибарски такъми и тва му е, даже мисли да го ползва с пуснати задни седалки :) Чакам го да втаса с мисълта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БозатЪ мноо ме фаЩа, ... виж биричка мое да цокнем... С нещо в чинийката, примерно  :punk:

 

От Форд - а кат скочи на Хонда - та - нал знаеш, че ще се роди. Само му намери нещо читаво. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавейте колеги,

 

И аз вече съм собственик на харви 4х4 1.6-105сс.Имам нужда от помощ.Айбиеса светва и след време изгасва-каква може да е причината? При извит волан на тръгване се чува странно скрибуцане и тресене на волана за изв.време,но не всеки път.Мислех че са карета,но в сервиза казаха че ходовата част е перфектна.Някакви идеи??? :hmmm:  Блгодаря предварително за помоща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдбиеса Или АБС му се вика навсякъде.Може да е от датчик.Ако си с двупинова букса си направи диагностика и виж коя грешка ще изскочи. Буксата е отзад на средната колона.Окъсяваш я с кламер даваш на контакт и броиш колко пъти ще мигне. Бавните мигвания са десетични числа,бързите са от 1-9. Виждаш кода и търсиш в нета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,колега!!!Ще го проверя.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дроне, къде е тази букса и къде да гледам за светканията? Ако можеш някоя снимчица да качиш ще е супер. Относно междуосието съм стигнал до убеждението, че и 10 см по-голямо междуосие оказва огромно влияние на возията. Съгласете се, че нашите возят доста дървено, което разбира се си има и своите плюсове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://alflash.com.ua/honda.htm туак е обяснено къде да се търси.Ако колата ти е след 2000 година има обд2 сигурно.Там вече няма как да се окъси.Централната колона.От страната на пасажера поглеждаш и трябва да видиш тия букси. Като я окъсиш почва да мига чека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави зимай 105 коня.Имам и двата модела,разликата е само на магистралата,,но Харви не харесва скорости 160,което си е 5000 оборота.Надеждността си е абсолютна една и съща,данъка също.Някъде бях писал за разликите много подробно ,но не ми се рови.В мануала за 2001 година ги пише на английски,...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, общо взето ще се оглеждаме за читав екземпляр  щом с моторите е такава хавата квото изпадне читаво такова ще е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери щателно амортисьорите,че са по 180лв парчето отпред и по 110 отзад ;) 

 

Моите бяха замаскирани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Момчета, ето го мойто HR-V, http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21435305818434326&slink=9zg3xp Вие като разбирачи от Хонди, виждали ли сте някога такава Хонда в такова състояние?

Редактирано от Радослав Спасов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако ми докажеш че има система за контрол на спускането и блокаж на дифа, ще го платя без пазарлъци.

Инак е верно хубава.

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоста е сменян,ако не се лъжа.Или на фейса е друг ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля, че го има този лост, дали само при фейса не знам, но съм го виждал и на други. Така като я гледам, много лачена, поне едно 9К ще й обяви : )

 

П.П Ето тази е със същия лост http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21413626380526986&slink=9zi1dm

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да видим снимки след 1 година карана в България :).Бива си хондичката 5...5500 заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че го има този лост, дали само при фейса не знам, но съм го виждал и на други. Така като я гледам, много лачена, поне едно 9К ще й обяви : )

 

П.П Ето тази е със същия лост http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21413626380526986&slink=9zi1dm

Ебаси то сивик 8ма е 9к...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове! Благодаря за темата.

Половин година ме тормозеха съмнения: Дали все пак не трябваше да си купя с V-tek. Защото моята няма.

А се качвах и тогава на две с V-tek и не усетих разлика от тази която купих. Освен осезаемо в цената де:)))

Май преценката ми не е била лична заблуда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,момчета!!!Все още се боря с проблема скърцане и тресене при потегляне напред-назад при извити колела?!?!?Търся си джанти за зимни гуми 15" за Харвито.От кои други марки джантите стават,за да търся???Ако някой от вас има-насреща съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я обясни по-подробно за това скърцане/тресене.Що не пусна отделна тема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...