Jump to content
Слави CR-V

Въпрос за стартера на сивик 7

Recommended Posts

Колеги, преди месец избрахме на кумеца един сивик 7, стартера като палиш не се връщаше веднага и издаваше оня характерен звук. Аз мислех че иска само профилактика но той се оказа че не е е редукторен като на ЦРВ а обикновен и проблема беше в предния иглен лагер на оста, които беше излезнал по не знайни за мен причини толкова на пред че още 2мм и щеше да падне при маховика. Та реално оста на стартера от пред е "висяла" във въздуха, лагера съответно с разпилени иглички, извадихме го наредих му игличките смазах го и го монтирах докато му поръчаме друг от Бултрако и той онзи ден дойде. Обаче тогава ме дострашя да извадя задната капачка на стартера щото не бях сигурен като я извадя тя да не излезне заедно с четките и четкодържача и после да се чудя как да го вкарам. Та някои ако е свалял задната капачка да каже само тя с лагера ли излиза или сичката карантия :) По мануала нещо не се ориентирам кое след кое излиза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дърпай смело, задната капачка нищо не изпада от нея, там има бронзова втулка а не иглен лагер :) Като смениш предното лагерче щом ти е излизало на пред значи леглото в корпуса е малко хлабаво, сложи новия лагер и чукни с един център по корпуса няколко засечки за да не излиза повече, това е, успех :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега но малко закъснял ти е отговора :) Вече го направих, интересно че е точно така като го каза, сякаш ми четеш мислите :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сам войнът е войн!!!   :punk: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

След няколко дни интензивно каране, точно бях паркирал и реших да я донаместя, колата отказа да запали. Въртя ключа и не се чу никакъв звук от стартера, а всичко по таблото свети. Акумулаторът е нов, на около месец. Колата запали с бутане, след като се прибрах опитах пак да я стартирам, този път се чуха леки опити стартерът да запали, но пак безуспешно и заглъхна.

 

Колата е Сивик 1.7 cdti 2003, лифтинг.

 

Останах доста учуден, че се случи след 5 дена каране, но се радвам, че не ме остави в дивия северозапад. 

 

Идеи как да процедирам сега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от стартера или включвателя

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роторът на стартера беше заминал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...