Jump to content
Guest STANCHOYO

Каде се намира Crankshaft Sensor на D13b2

Recommended Posts

Guest STANCHOYO

Колеги,каде се намира този сензор.Приемете благодарностите още от сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cls

Аз не съм сигурен дали Д13Б2 има въобще такъв сензор.Мисля си,че няма.Той играе роля при инжекционите.Става въпрос за TDC/CRANK sensor, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за CKP sensor,номер 4 в таблицата за грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина става въпрос за Д13Б2 тогава:Грешка номер: 4: VACUUM SWITCH SIGNALТази чудесийка праща ел.сигнал към ЕЦУ-то(то не е истинско ЕЦУ ама както и да е) на база вакуум-а от карбуратора.На Д13-номерата на грешките не се припокриват(или поне само някои) с тези на инжекционите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Явор

Айде да дигна малко темата, че да не ме убиете с камъни ако пусна нова ;) Това в кръга на шегата, та каде точно се намира този сензор 4: VACUUM SWITCH SIGNAL Ако въобще е сензор да знам какво да търся. ;)Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От задната страна, ниско под карба, горе долу в средата, влиза един силиконов маркуч (сори, нямам снимка да ти го покажа, но няма начин да го сбъркаш), свързан е със вакуумния превключвател в черната кутия отдясно в моторния отсек, целта на цялата схема е ЕЦУ-то да отчита разреждането във всмукателния колектор. Обикновено грешка 4 е пробив/повреда на самия маркуч - провери да не е скъсан, спукан, разхлабен или направо го смени. Ако проблемът остане - вж суича вътре в кутията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледах всички маркучи днеска около карба и незабелязах нищо нередно. Утре ще обърна повече внимание на този маркуч дето споменаваш. Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...