Jump to content
Knoxville

Акорд 6 - проблем със задна врата

Recommended Posts

Здравейте, колеги, задна лява врата на акордеона ми не се отваря нито отвън, нито отвътре. Предполагам, че е счупена дръжката. Има ли начин да сваля кората на вратата в затворено положение или някакъв начин да я отворя и да си поправя дръжката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се бях озовал в същата ситуация. Синковеца строши външната дръжка (те са една от малкото слабости на тоя модел) пък аз по неволя я заключих от "детската блокировка". Демонтираш си кората, но за да излезе май се сваляше и страничната облегалка на задната седалка. Маха се долната част на седалката и там се вижда закрепването на страничната. Развиваш и тя излиза нагоре. Важно е да не бързаш и напъваш, а да мислиш логично.

Външната дръжка има 2 крачета. на едното се крепи възвратната пружина, а другото задейства механизма (дано намериш отчупеното парче). Не се лепят, имплантирал съм метални пластини. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че и при мен е детската защита. Вчера разглобих другата дръжка с един приятел и той ми показа как се поправя, сега зорът ще е да сваля кората на другата врата.  :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако външната дръжката е счупена и отвън не се отваря, като в същото време е "активирано" детското заключване няма нужда да сваляш кората. Махаш уплътнението на вратата отвътре и с помоща на огъната тел повдигаш детското заключване. След което си отваряш вратата отвътре. Тази процедура я правих за втори път след като пак ми се счупи дръжката. После кората долу и ремонт на дръжката. Успех!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

А дали ако махна това уплътнение, мога отвън да излъжа детското заключване, или само отвътре става номера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Коледа пробвай отвътре както ти писах. Правил съм го 2 пъти и не отнема повече от 10-тина минути. Гледаш по другата врата къде се намира точно лостчето и действаш.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите, колеги. Не успях да сваля кората и лично за себе си не съм убеден, че е възможно да се свали в затворено положение, както казва колегата Цецо. Начинът, който е описал @martins наистина е много лесен, позволявам си да прикача снимката, която ми изпрати, за да бъде в помощ на други колеги, които може да се сблъскат с този проблем.

Публикувано изображение

На мен не ми беше минало през ума, че и сивото е част от уплътнението, а само черното, съответно се мъчех да издърпам само него, но след като видях снимката подхванах уплътнението отгоре откъм триъгълното прозорче и издърпах около 30 сантиметра надолу и след това работата стана. 

Малко неприятно е, че на дясната врата, като се махне това уплътнение, се вижда самото палче за 'детското', докато на вратата зад шофьора не се вижда и трябва да се действа пипешком. Но по този начин работата се свършва за има-няма 5 минути.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...