Jump to content
eselsmid

Проблем със скоростна кутия на HR-V (ръчна)

Recommended Posts

От няколко дена имам следния проблем - перфектно включване на скоростите от първа до пета , а на задна е като магаре не иска да влезе . Това става и при запален и при изгасен двигател . При многократните проби да включа на задна при запален двигател не се чува хъркане на зъбчатката за задна предавка ,което ме навежда на мисълта за проблем в скоростната кутия.Някой имал ли е подобен проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на ръка да включиш задна от вилката директно на скоростната кутия на угасен двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ката тръгнеш да включваш отпусни леко съединителя и ще влезе. Понякога влиза трудно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се реши от само себе си , но се повтори. Пробвах с включване от вилката на селекторната но не се получи .Препоръчайте майстор или сервиз , който би решил проблема. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само в Бургас ли те интересува?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема със задната скорост се появява и решава от самосебе си , което ме кара да изчаквам. Но освободя ли се трябва да намеря кой да оправи нещата. Да,ще събера информация къде да отворят кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е тръгнал съединителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не би трябвало . От първа до пета са перфектни .Проверени са хидравличните помпи на съединителя и там няма проблем . Най вероятно ще се отваря кутията , въпроса е къде? Набирам предложения къде да ремонтирам .

Редактирано от eselsmid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр :)от скоро съм член на форума.сори ако задавам въпрса си на неподходящо място.

имам хонда Hr-v 4x4 автоматик 105к.с

не сменя скоростите.давам газ вдига оборотите ,но потегля едва едва и сетне не качва на по висока скорост ??някъкви съвети.благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...