Jump to content
borkogeorgiev

Мнение за обява Акорд VIII 2.4 i-vtec

Recommended Posts

Здравейте колеги, нов съм тук и нямам опит с Хонда. Харесва ми определен автомобил и мисля да отида на оглед във вторник.

Ако го закарам в ЮБИ КО ще го прегледат ли както трябва? Някой от вас гледал ли е колата? Какво да очакван на тези километри като проблеми? Не знам дали е добре това че автомобила се е карал само на газ от нов до сега.

 

Ето я и конкретната обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11422543303121394&slink=9oonq7

 

Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола се продава от по-вече от година, което разбира се нищо не значи. На снимките изглежда добре, ама докато не се види на място...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хвърлих и едно око преди месец и нещо (от любопитство) и за да си изясня колебанията между 7 и 8 генерации. Продавачите не бяха много отзивчиви. Боравеха със заучени фрази и като разбраха че не нося парите, съвсем "охладняха". Видими забележки в статично положение не видях, а колата няма номера, за да се тества и огледа в сервиз.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което разбрах по телефона беше че километрите са реални, има сервизна история, докарана е април тази година, Клиент я карал в сервиз на Хонда, не знам дали е ЮБИ КО, навигацията била сменена на 90000 км., някакъв шарнир и още някаква дреболия по думи на продавача имало да се сменя. На въпроса ми защо клиента не я е купил, ми отговориха че не са се разбрали за парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от чисто любопитство я гледах през март тази година :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което разбрах по телефона беше че километрите са реални, има сервизна история, докарана е април тази година.

 

Като цяло като видя такова знаменце с немския флаг и почват да ме обземат много лоши съмнения. Ако мислиш да я купуваш, много много внимателно гледай документите и поискай справка (струва 50-100лв) от Бултрако за въведените в Хонда системата сервизирания и дали съответстват на сервизната книжка и логиката.

 

Моята преди 5 години беше със сервизна книжка, на "реални 139 252 километра" с последен запис на 136 000км, направен година и малко преди да я купя, внесена преди месец и карана по 30-35 хиляди на година. Беше очевидно, че последните 30 000 не е обслужвана, но продавача ме гледаше в очите и убеждаваше, че италиянеца я е обслужил и е спрял да я кара :) От друга страна, като купувах Мазда6 на баща ми, видях такива с брутално изфабрикувани сервизни книжки, на незнайни километри, за които също ме убеждаваха, че всичко било оригинал.

 

По-добре виж кола от частно лице, бензин или дизел (ако е на до 100тина хиляди реални км). Щом мойта на 270 000 след 170 карани от италиянец не е била теглена от пътна помощ и са й сменяни само консумативи (макар и скъпи консумативи, консумативи - хем е с първия, проблемен дизел), с малко карана и запазена 8ма генерация ще те чакат години наред безаварийни преживявания независимо от двигателя, стига да е пазен автомобил.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да я купуваш, много много внимателно гледай документите и поискай справка (струва 50-100лв) от Бултрако за въведените в Хонда системата сервизирания и дали съответстват на сервизната книжка и логиката.

 

 

Това го препоръчвате на всички, но в действителност не се получава. Аз лично ходих до Бултрако за внесена кола. Нямало информация за нея понеже не била влизала никога в сервиз на Бултрако. Нямало централизирана система за Европа. Също писах до представителството в държавата от която е купена. Там ми отговориха, че не подържали електронен регистър и да се обърна към предишния собственик да ми предостави сервизна книжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това което разбрах по телефона беше че километрите са реални, има сервизна история, докарана е април тази година, Клиент я карал в сервиз на Хонда, не знам дали е ЮБИ КО, навигацията била сменена на 90000 км., някакъв шарнир и още някаква дреболия по думи на продавача имало да се сменя. На въпроса ми защо клиента не я е купил, ми отговориха че не са се разбрали за парите.

 

"Не съм казал, но пак повтарям".

Колата е на пазара в България от по-вече от година, вярно обявата се появи през Април, ама не тази а миналата година. Сигурен съм, защото точно по това време си търсех Акорд 8 и тази беше една от набелязаните. Дори не са си направили труда да публикуват по-актуални снимки.

 

 

 

Ако мислиш да я купуваш, много много внимателно гледай документите и поискай справка (струва 50-100лв) от Бултрако за въведените в Хонда системата сервизирания и дали съответстват на сервизната книжка и логиката.

 

 

Това го препоръчвате на всички, но в действителност не се получава. Аз лично ходих до Бултрако за внесена кола. Нямало информация за нея понеже не била влизала никога в сервиз на Бултрако. Нямало централизирана система за Европа. Също писах до представителството в държавата от която е купена. Там ми отговориха, че не подържали електронен регистър и да се обърна към предишния собственик да ми предостави сервизна книжка.

 

 

Аз моята я проверих преди покупката.

Редактирано от DAN_DAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, ако е читав този който ти я продава, ще ти я натовари на репатрак и ще я закарате в сервиз по твое желание. Единственото неприятно нещо е, че ако са пипали вътре по двигателя и са сложили някви подобрители, ще разбереш доста късно, и все пак с хубаво оборудване може да се хванат аномалии по двигателя по време на работа. Много е важно да се види на луминисцентна светлина за поправки по колата/боята, да се провери за удари. Ако се стигне до покупко-продажба, независимо от откритията, добри или лоши, както обикновено сменяш 'сички консумативи (масло двигател, маслен филтър, въздушен, купе), включително и на скоростите, спирачна течност (с времето губи качества, има вероятност да има въздух в системата), хидравлично масло (като повъртиш волана ще усетиш ако има нещо, например повечко съпротивление, странни звуци като навиване на играчка която свири/пее), горивен филтър (не знаеш с каква гняс е каран автомобила и какво е наливано като добавки), антифриз (намалява и губи качества, съответно не охлажда добре или много зле), провери дали дисковете не са накривени, на пръв поглед не се вижда, но като я покараш, ще усетиш едно тресене при спиране, провери и спирачните апарати дали задържат. Хондите са здрави автомобили, но простотията у човека е по-здрава. Ако багажника се вдига с копче, провери дали работи, провери пистовия ремък и ролката съответно, накрая фреона в климатика. Ако има ГПС, провери дали работи всичко, като изтестваш системата от Навигационната Конзола (незнам дали го има това при тази генерация, казвам ти го, понеже при мен ГПС антената беше откачена, разбрах го месец след това като направих Системния Тест от Навигацията), виж дали диска с навигацята е оригинален, трява да има Хонда Логото и Дисклеймър (не се сещам за българската дума в момента), а пропуснах, виж акумулатора дали е читав, и за него има тест от навито, но могат да ти го измерат и в сервиз, пусковия ток трябва да е силен. А сетих се, свещите също провери.

 

А още нещо, след като придобиеш идея за състоянието, си се пазариш задължително, и 500лв да свалиш, ще дадеш 500лв по-малко за консумативите после.

За момента е това, друго не ми идва на акъла.

Успех!

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за мненията. Автомобила които купих също е Хонда Акорд 2.4, 2010г., но не е тази от обявата, засега много доволен и още един фен във вашия отбор :fun:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба! Много безаварийни километри  :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър избор и много безаварийно каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,

 

Със здраве да си я караш. Само да попитам, синя ли е Хондата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,

 

Със здраве да си я караш. Само да попитам, синя ли е Хондата?

Синя е колега. Може да сме се засекли някъде :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, видях я близо до нас.

Хареса ми, доста е лъскава. От беглия поглед който и хвърлих, чини ми се е изпълнение Executive. Ако мога да бъда с нещо полезен, ще се радвам да помогна. И ще си позволя да ти дам един съвет. Ако все още не си го направил, вземи някакви мерки против кражба. Че много мога да ти говоря по тази тема. 

Хайде със здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например какви? Скоро ми отвъртяха капачките на вентилите на гумите, шестоъгълни с логото на хонда, направо се чудех за какво са им на крадците и какво ще изкарат от тях...може и друга да е причината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че въпроса на колегата crown_bg, е насочен към мен. Та за тези които не са разбрали, пояснявам. Като казах "мерки против кражба", нямах предвид капачки или чистачки, а цялата кола. Пресен пример: Вчера на един познат, посред бял ден му задигнаха Ауди А4, дизел, 2005 година. Купи го преди един месец, и каско има ама какво го топли. И аз се чудя за какво им е десет годишна кола, ама явно някъде има търсене.

 

П.П. За такива капачки и мен щеше да ме е яд ако ми ги откраднат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш питон вътре и си връзваш гащите..бъзикам се, но съм си мислил подобно нещо. Иначе да, за капачките ме е яд...яд ме е и на простотията, която е навсякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За части ги крадът мръсниците,основно дизели.

Хонда се краде бензин-автоматик за ...навън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са мерките срещу такива кражби?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са мерките срещу такива кражби?

пренареждане на буксата OBD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Т.е. модифициране? Сам човек може ли да го постигне вкъщи?

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чрез нея ли там деактивират разните защитни системи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moнтиране на копче, което прекъсва запалването и само ти си го знаеш къде е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малко оффтопик да ви питам нещо, понеже виждам, че карате 8-ма генерация. На дисплея където светвет всички maintenance лампички, пише примерно до следващата смяна на масло, което се води B и картинка с гаечен ключ, и отдолу има някакво число това не са оставащи километри до следващия maintencance. Какво показват тия цифри?

Редактирано от Cyreon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 7 ген, съжалявам не съм виждал километраж на 8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодря за пояснението относно обд-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик да ви питам нещо, понеже виждам, че карате 8-ма генерация. На дисплея където светвет всички maintenance лампички, пише примерно до следващата смяна на масло, което се води B и картинка с гаечен ключ, и отдолу има някакво число това не са оставащи километри до следващия maintencance. Какво показват тия цифри?

колегата Cyeron за смяна на маслото излиза АВ,където А-то е за маслото и маслен филтър а В -то е преглед на останалите консумативи.За цифрите под кода ,било АВ или В са дните или километрите,които остават до обслужване,ако караш доста колата ти показва в километри,ако не правиш километри компютъра показва дните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Малко оффтопик да ви питам нещо, понеже виждам, че карате 8-ма генерация. На дисплея където светвет всички maintenance лампички, пише примерно до следващата смяна на масло, което се води B и картинка с гаечен ключ, и отдолу има някакво число това не са оставащи километри до следващия maintencance. Какво показват тия цифри?

колегата Cyeron за смяна на маслото излиза АВ,където А-то е за маслото и маслен филтър а В -то е преглед на останалите консумативи.За цифрите под кода ,било АВ или В са дните или километрите,които остават до обслужване,ако караш доста колата ти показва в километри,ако не правиш километри компютъра показва дните.
когато излиза кода (например АВ48 ,означава смяна на маслото плюс тези консумативи(4 и 8).В книгата на колата са показани кодовете от 1-9 какво означават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. А какво означава B170? Че остават 170 дни до B (inspection service)? На мен винаги закръглени числа ми излизат - напр. 80, 90, 130,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. А какво означава B170? Че остават 170 дни до B (inspection service)? На мен винаги закръглени числа ми излизат - напр. 80, 90, 130,

да това са дните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключвам темата. Моля да се придържате към правилото, че в една тема се обсъжда въпроса зададен в заглавието. Като някой иска да обсъди нов въпрос - нека пусне нова тема, например "Мерки срещу кражба на Хонда Акорд" или "Сервизни лампички на Акорд 8".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...