Jump to content
Hristo619

Дайте съвет

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да попитам нещо ... Карам Хонда Сивик 6 генерация 1997 година , по каталог джантите и гумите са 13ки гумите 175/75 R 13 най-подходящи, интересува ме следното ако си купя джанти R15 с гуми 215(широчина) и 45 (височина) въпросът ми е следният ще мога ли да си ги купя ии дали ще задират при въртене на волана и т.н......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По хамериканските форуми съветват да не се слагат 15ки по големи от 205/50/15 , с 215 без фланци почти със сигурност ще опира гумата вътрешно при пълен ляв/десен освен ако не си с джанти с много ниско ет.Като цяло този размер е безмислено занимание. Аз лично карам 195/50/15 на такава хонда и нямам никакви проблеми.Височината на 50 е достатъчно малка за нашите пътища така или инъче.Поздрави,

Николай

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с гуми 195/55/15 при следваща смяна на гумите ще взема 185/55/15.

Двигателят ми е D14 и определено се мъчи с тези гуми.

За такива гуми според мен е двигателят трябва да е поне D15-D16.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега оптималните гуми според мене за тебе са 195/55/15 и с 205 не би трябвало да имаш проблем но за всеки случаи 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15-ка 205 макс,Перфектния вариант за мен е 195/50.Това е класиката.Ако искаш да ти е по раздута търси джанти с по-малко ЕТ с борд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги - някой карал ли е с 205-50-15 ?

Искам да сложа 185 по принцип, но един приятел ми подари тези на 205 (почти нови). Ще затормозят ли много колата... тежки ми се виждат... разхода при всички случаи ще скочи, но все пак, някой ако може да даде по-обективна оценка ще съм много благодарен!

Колата е Д14А4 седан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 205 гума макар и на 45/16 карах същия седан със същия двигател, слагай смело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Снощи ги сложих.

Не я усещам тромава, екстра е :yes:  Спрямо 13-ките, освен стабилността, друга разлика не усещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях на размер 205-50-15 и нямах проблем, проблема стана като почнах да търся гуми идват ми малко скъпи точно тоя размер :)

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко да ползвам темата на колега да задам и аз един въпрос.

 

Някой карал ли е на 6-та хеч този размер джанти: 15"; ЕТ 45; 7.5J ? 

Опират ли някъде, отвътре, отвън?

Редактирано от skuck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите, който харесах се оказа, че са 15"; ЕТ 30; 7J. В момента са с някакви големи гуми на тях, 195/55 и 195/60 и отзад ще опират във "веждата". Като дойде време ще взема 185/55 гуми и мисля, че работата ще заспи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно сте прави, за 7J джанта минималната ширина е 195.

 

Фабричния ми размер е: 185/60/14, диаметър: 578 mm.

Според този калкулатор, най - добрия размер, който мога да сложа на тея джанти е 195/50/15, диаметър: 576 mm

 

Реално, даже 195/50 ще е и по-ниска от 185/55. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логиката е,че от 195/50 р15 на7Ж ще минавам на 175/55 15 , ще има лек стреч не опасен ще е по леко на колата и возията ще е една идея по-добре с55 от 45 или 50 ,колкото до стабилност там вече играе роля и дота ...има стреч калкулатори сам првцени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се досещам каква е логиката,но преди да си направя тази равносметка доста снимков материал и стреч калкулатори изгледах и не е зле хич даже и визия има стреча е съвсем лек...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти ме развесели 50% от това с милиметрите горе не гомщразбрах,поздравления за поста иначе в крайна сметка разбрах,че според теб с 175/55 ще е по нестабилна и по-твърдо ще вози,да речем на 2.2 атмосфери и двете 175 и 195 175,ще вози по-зле така ли да го разбирам,а разлика в кг на едната и другата и в лекотата на вървене ще има ли според теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максималните размери са 205/40/17 а за 15 ки 205/55/15 от там на горе започват да задират https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31.0-8/1277557_729537693729033_1020414287_o.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логиката е,че от 195/50 р15 на7Ж ще минавам на 175/55 15 , ще има лек стреч не опасен ще е по леко на колата и возията ще е една идея по-добре с55 от 45 или 50 ,колкото до стабилност там вече играе роля и дота ...има стреч калкулатори сам првцени

 

Аве 185/55 на 7J сякаш не е чак толкова лошо. Разгледах доста снимки и мнения и си направих извода, че стреча наистина е много малък.

 

Снимка  Снимка

 

Явно има и още един фактор! Марката и модела на гумата. Вижте тея Toyo как са "по-стречнати" отколкото гумите на първите снимки - Снимка Снимка. Интересен факт забелязах онзи ден, когато слагах въпросните джанти в мазата. Ширината на 4-те гуми е еднаква - 195, едните са Pirelli, другите Kleber. Pirelli-те са чувствително по-широки в контактната си повърхност, отколкото Kleber-а. Ще направя снимки след някой друг ден, че не съм в къщи.

 

Та... в крайна сметка май не е голям проблем да се сложат 185/55 на 7J, стига конкретната гума да позволява това. 

 

П.П. Ето още един пример за 185/55 на 7J - Link

Редактирано от skuck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал идеално добре, аз вече си намерих но останах с 195ци 175 са много редки и скъпи,колкото до 185/55 мисля,че е много доволно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да слагам 185/55 15 на 7ж джанти има ли някой който е карал с такъв размер да каже как е ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7J оптималната ширина на гумата трябва да е 205-215, 185 идва много тясна и дори да успее да я сложи гумаджията, ще е прекалено разтегната и ще е опасно да караш с тази комбинация, гуми джанти, да не говорим че гумите ще се износят доста по бързо от нормалното. За 185 ширината на джантата трябва да е 5,5 - 6J

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7J оптималната ширина на гумата трябва да е 205-215, 185 идва много тясна и дори да успее да я сложи гумаджията, ще е прекалено разтегната и ще е опасно да караш с тази комбинация, гуми джанти, да не говорим че гумите ще се износят доста по бързо от нормалното. За 185 ширината на джантата трябва да е 5,5 - 6J

Аз до колкото разбрах 195 е минималния размер за 7ж.Като гледам по снимки не ми се вижда много разпъната гумата 185 55 на 7ж ,но ще се насоча към 195 50 .Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...