Jump to content
zlatina222

Honda Civic -7 генерация- бензин или дизел

Recommended Posts

Аз затова минах от газ на дизел защото ми омръзна да карам със 100 по магистралата, да не мога да кача един байр и да умира като пусна климатика. Моята е на 3100 със 140 и не е шумна. Въпреки това карам със 120 на 2700 оборота с разход 4.8 вместо 6.

 

Колега вярно ли със 120 хачи 4.8 ?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е доста икономична по между селски пътища и до 3.9-4 редовно слиза при скорост <90км/ч, стил на каране е всичко.

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по междуселски пътища и 1.6 мотора ми дава 5 и малко, но ако се кара до към 80-90 км/ч. До към тази скорост, на 5-та предавка, моторът е в иконoмичен VTEC режим и работи с по 1 всмукателен клапан на цилиндър.

Иначе незнам как е на газ, но на бензин, дори и с обикновен А95 (почти винаги сипвам Maxx Motion 100 на ОМV), никога не ми е липсвала мощност, на пета предавка винаги си набира.

Редактирано от SkyWalker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по междуселски пътища и 1.6 мотора ми дава 5 и малко, но ако се кара до към 80-90 км/ч. До към тази скорост, на 5-та предавка, моторът е в иконoмичен VTEC режим и работи с по 1 всмукателен клапан на цилиндър.

Иначе незнам как е на газ, но на бензин, дори и с обикновен А95 (почти винаги сипвам Maxx Motion 100 на ОМV), никога не ми е липсвала мощност, на пета предавка винаги си набира.

Аз съм на газ от както я имам 3 години. Колата си върви добре. Не съм и рейсър като цяло, карам си в ограниченията. Само веднъж на прохода между Асеновград и Смолян замаля много, но тогава бяхме 4 човека + много багаж. Налагаше се повече да я изрязвам . Разхода ми е магистрално 8-10 (оказа се че в зависимост на коя бензиностанция зареждам дава различно). От малък град съм и градското ми е 10. В сф 10-12 в зависимост от задръстването. На второкласни пътища е 7-8. 

 

Ако ще купувате гледайте добре. При мен се оказа работата за сегменти от некачествените масла и не смяната му навреме в Италия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислете се и за дизел с газ. Аз прекалих с модовете, че и хибридно турбо правих, и stock съединителя не издържа, като е по-топло, че станаха над 200к.с. и 400Nm от; но на stock кола със stock turbo дизел, с газ и stock съединител е ок. Вече две години правя й двигателя на една 7-ма генерация,дизелярка. Е, още жив и не е имало проблеми с него, даже масло не гълта пущинята. На stock кола, без чип или нещо друго, само с едната газ добавена, имаше разлика от +40% повече к.с. , като се пусне газта, според данните от измервания на dyno.

 

Имаше хора, които им беше ок да видят дали е менте работата и ето им на двама мненията:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=98901&page=2&do=findComment&comment=1057443431

Колата върви много добре. Както казах и на колегата - мисля, че по нищо не отстъпва на мойта Type S 6 генерация японка (160 коня Б16А2) и не мога да преценя коя от двете в по-бърза, без да ги замерим на старт, но не знам, колко е здрава. Колегата се похвали, че за 20к километра не е имал никакви проблеми, а пичагата, който я е правил, е издържал доста повечко. Ако парите, за които спомена колегата се прави такъв приятен тунинг... налазвайте :). Сега и мен ме е яд, че не направих 1 клип, но ако се видим следващата седмица отново, смятам да поправя тази грешка! Това е от мен.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=98901&page=2&do=findComment&comment=1057443473

Това е най-злобния хонда дизел в който съм се возил :D Върви до 5000 об без замаляване. Собственика на колата я кара като крадена :D

 

Колата тогава става хем за градска, хем за магистрална с тоя мод за газта излизащ колосалните 300лв.. Слага се малка 8 литрова бутилка, която да е под кората на багажника до резервната гума или може и голяма бутилка вместо резервната гума ако се кара на runflat гуми и така човек си запазва големия багажник за товарене на Civic-a. Разхода е магистрално при 130-140км/ч под 3 на сто нафта с 1,5-2 на сто газ. В София разхода градско е 5 нафта и 2-3 газ за 100км пробег. При стегнато каране по планински път като през Петрохан разхода е под 4 нафта с 2 газ за 100 км. пробег. Преди залагах на бензин на газ, дизелите бяха анатема, но с газификацията на дизелите колите с тоя тип двигател придобиват съвсем нова добавена стойност.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 1.6 действително е VTEC-E, то тогава чудно защо не са запазили концепцията от 6-та генерация (1.5, 114к.с., VTEC-E) с дългата кутия - 100/2500, 120/3000, 140/3500, 160/4000. Което не означава, че колата е безшумна вътре при 140-160. :) Но пък благодарение на дългата кутия, разходът до 120км/ч, с 1 човек, без клима клони към 5/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята, с k20a2 харчи към 17+ на 100 ; та не подлъгвайте жената, ако търси икономична хонда....тайп р не е. Иначе върви на снаряд.

 

Sent from my P8_Energy using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че 2-ка мотора харчи, не означава, че 1.6 също харчи. 1.6 на магистрала със 120-130 (трима човека и багаж) дава 6.5 литра на 100. До 120 дава и с двама човека дава 6... Градско, зимата дава около 8.5 до 9. Колко по-икономична да е една бензинова кола?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайп Р-а при нормално каране извън града дава под 7/100 (около 6,5), в градски условия ми дава под 12/100.Този разход от 17/100, споменат по-горе от колегата е явно само на заварка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Тайп Р го карам на заварка и ми дава 12 в града.Извън града е около 9 в момента.Като беше със стоковия комп ми даваше 7-8 извън града,но сега е малко богата с някаква карта от Кпрото.

Чакам развитие с тунинга на мотора ,че да я мапна като хората :whistle:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го постигате този разход лол...е карам във втек ,но пробвах и горе долу нормално...14 ми е минимума.

 

Sent from my P8_Energy using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайп-ара 11 гори градско на нормално, с повечко газ над 13 не е качвала. Навън на нормално каране е около 7. Нещо не ти е в ред "бегачката" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е бати, моята в Софето градско гори 11-12 зимата и около 9,5 лятото. На магистралата 130-140 дава 8,5-9 на 100 със зимните гуми. Лятото с климата, около 8 с тази скорост. Като гледам какво пише горе се равнява на Type R, ама е с 1,6 мотор бензин. И този разход е такъв от години, много рядко, спорадично с бабешко каране и попътен вятър мога да го сваля на 6,5-7 лятото на магистралата. Колата е с такъв разход от както съм я купил 2008г. , тогава беше на 53 000 км. Сега е на 175 000 близо. Не дава никави грешки, с иридиеви свещи съм, със спортен филтър K&N, които също би трябвало да бутат разхода с по малко. Къде е проблемът?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.6........ Как го постигате този разход ми е чудно? Тежат Ви обувките !

Минал съм към 8000 км от както е купена лятото и до сега съм следил разхода стриктно. В момента, в смесен режим на каране, градско/ Пловдив/ и извънградско/бензин/ ми дава средно 7.6 на компютър. Лятото, извънградско 90%, и 10% градско, за 1500 км ми отчете 6.5, като на магистрала е карана само с вкл. климатроник, средно със 100-120 км/ч, с двама пасажери и багаж.

Зимата, с нови зимни гуми, само градско ми дава 8.5-9.5 литра. Жена ми може да свали и още, колата при нея не надвишава 2000 об.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз, ако сваля на 12 градско, ще е като коледен подарък... Какво разбирате под нормално каране? Под 4000 оборота? Въздушния филтър ми е за смяна и може би от там идва малко разход в повече, но все пак си я и натискам.. Нали за тва е Р.... За бавно можех да си взема 1.4 6 та хеч.. То по сайтове й дават около 10 градско, пък и изчетох доста по форумите и повечето хора имат разход около 14-16... Освен вие да карате като пенсионери хаха.

 

Sent from my P8_Energy using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 градско - 9.5-10, извън градско - 6 - 6.5, ГАЗ.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази генерация има ли модел с темпомат?

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само type s, 160 к.с, 2 литра бензин, 5 врати са с темпомат. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето струват колкото Акорд 7 :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...