Jump to content
samuraj

Спря километража - Сивик 5 генерация.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Някой кабел най вероятно е прекъснат, нещо схема ако има като инфо - ще съм благодарен.

А и сервиз в София, към който да се обърна за ремонт също ще е от полза.

Но без километраж не ми се кара.......

Колата е с D15 B2  мотор и автомат кутия.

Поздрави!

Редактирано от samuraj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кое по-точно не работи - скоростомер (показващ с каква скорост се движиш) или брояча за изминалия пробег или и двете заедно ? Грешки има ли (свети ли оранжевата лампа на таблото с двигателче)? Ако има грешка, виж каква е и от там тръгни да търсиш проблема. Ако не знаеш как се тества системата, ПРОЧЕТИ ТОВА.

 

Аз лично (без да претендирам за 100% достоверност) залагам на две неща:

 

-VSS (Vehicle Speed Sensor) - или самия сензор е дал фира или буксата му се е окислила и не дава добър контакт. Този сензор се намира на скоростната кутия, той ти отчита и показва "движението" най-просто казано. Ако той се е прецакал (или буксата му се е окислила и не дава добър контакт) няма да работи нито скоростомер, нито брояч за изминалия пробег и задължително ще ти светне лампата за грешки и ще ти запише грешка 17.

 

-самото табло се е прецакало нещо - ако е така, само едно от нещата няма да ти работи работи (само скоростомер или само брояча) и няма да има записана грешка.

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако и километража, и скоростомера не работят:

-VSS (Vehicle Speed Sensor) -  буксата му се е окислила и не дава добър контакт.

 

 

Малко контактен спрей върши чудеса.

Редактирано от LAMER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите колеги......

Първо и най-лесно ще пробвам с контактния спрей.....

Ма за чека - ми той си свети перманентно откакто карам колата вече пета година..... на газ.

Но ще пробвам и това.

А ако не се справя сам някой сервиз в София да препоръчате?

Поздрави!

Редактирано от samuraj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли на кои крачета е захранването на датчика в скоростната кутия.

Някаква схема на ел инсталацията да има?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранване до датчика идва, напръсках с контакт клинър и отново не ще да отлепи........

Стигам до датчика.

Той е на ред.........

Идея от къде мога да закупя?

Колата е 5 генерация, D15 B2 мотор, кутията е автомат....

Някой по-напреднал дали може да каже датчиците на ръчката и автомата дали са еднакви?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Различни са датчиците, за автоматик си става само от автоматик. Датчика става от всички D серия мотори с автоматични трансмисии от тия години (сивик 5-а, Сивик 6-а, вкл. и англичанките, CRX Del Sol).

 

НО, така и не ми отговори на въпросите които ти зададох:

-само скоростомера или брояча за изминатия пробег ли не работи... или и двете накуп ?

-каква грешка/грешки ти дава/тества ли системата ?

 

Имай на предвид, че това, че си пръскал с контактен спрей, не означава нищо. Лично аз съм имал проблем със самата букса, беше хванала такава патина, че  имаше изводи които се бяха разяли и просто ги нямаше (проблема го реших, като отрязах буксата и сложих друга букса, от друга кола) иначе преди това пръскам, чистя.... ама не гледам добре да видя, че пръскам върху съсипани изводи. Така, че проблема може да ти е в самата букса (някой пин вече го няма) и от тук да идва цялата магария.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете не работят.

Това с буксата не занм, карах колата на майстор жичкаджия и той ми каза че е прозвънил всичко и е ок.

Та за това си мисля че следващата стъпка трябва да е датчик......

Не знам, продължавам да мисля че е най добре някой който се е сблъсквал с подобен проблем да я погледне.

Тест на чека както каза колега не съм правил, а и не мисля че ще мога сам да се справя.

Ти къде се намираш евентуално да и хвърлиш едно око.........

Пусмни ми един тел да ти звънна.....

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и двете не работят и жичкаджия е проверил контактите, явно остава да е самия датчик.

 

Аз съм от Враца. 0877143963 ми е телефона, но теста на системата не е нищо сложно, просто 'ръгни някакъв кламер/жица в двупиновата букса за да окъси (буксата се намира под жабката, отдясно, към пасажерската врата), дай на контакт и ще видиш броя мигания на лампата на таблото и това е. Поне да се убедиш, че проблема е в този датчик и да търсиш друг, това може да постигнеш с тест на системата (ако ти изпише грешка 17, което в случая трябва да е едно дълго и 7 къси мигания).

 

Но ако наистина не си уверен какво да правиш и не си много на "ти" с колите, иди по-добре на сервиз и не се опитвай да се занимаваш с нещо, което не ти е работа. Някой сервиз, който се занимава с хонди (Юби-ко, Омбре, Бултрако), както си прецениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си му е дошло времето.Ако нети е проблем че ще си с други километри купи си нов за 20 лв.Внимавай ако е от мегапартс че някой не са пробвани и ми се случи да ми пратят с неработещ оборотомер.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах сходен проблем.... моят километраж буквално превърташе стрелката и после увисваше надолу и там оставаше,оказа се самият километраж е сдал багажа... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...