Jump to content
Tino

Безплатни ремонти от представител на Хонда

Recommended Posts

...Възможно ли е това и дали и аз имам проблем с аербега?...

Да, и на двата въпроса.

 

В раздел Акорд, Общи дискусии има същата тема, мисля, че там бях писал.

В моето писмо се споменаваше само въздушната възглавница, но когато си взех колата от Мейн дилър се оказа, че са отстранили и проблемите с ключа за фаровете и бутоните за ел.стъклата.

 

п.п. Не е ли по-добре да се обединят двете теми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Здравейте,

Вашият автомобил е обект на две сервзини акции. Ремонтите ще бъдат напълно безплатни за Вас. Моля, посочете кой сервиз Ви е удобно да посетите: в София, Пловдив, Стара Загора или Варна?"

 

Това получих аз. Като дойде ремъка, ще свърша и тези - въздушна възглавница пасажерска май излизаше и лайсната на предното стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за първи път виждам темата и не съм много в час, вкарах вина в сайта подаден при първия пост и ми излиза, че късите ми не работят. Възможно ли е това и дали и аз имам проблем с аербега? Може ли някой да провери SHSRE57507U025688? 

Благодаря предварително :)

За теб излиза това:

  • Pud : headlight low beam not working

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, в понеделник ще пиша в Бултрако и ще видя какво ще кажат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица, ми се обадиха от Бултрако и ме уведомиха, че има и при мен проблем с пасажерската възглавница.

Поръчали са я и щом пристигне, ще ми се обадят, за да отида и да я сменят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми смениха патрона в Бултрако. Нищо не видях, но имам протокол за извършеното. Работата е час време. Старите ги събират -явно за отчет. Видимият резултат (както и други бяха писали) са следи от мръсни пръсти по таблото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и моята мина през бокса за смяна на пиропатрон. Аз нямам следи от мръсни пръсти по таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска и на мен ми смениха пиропатрона. От изпращането на имейла до смяната - един месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и аз минах през Бултрако, относно  тази сервизна акция: Safety recall: front pass airbag over pressurised

Смениха го за около 40 минути.

За разлика от някои колеги, нямах мазни пръсти по стъклото или таблото, но за сметка на това получих 4-5 драскотини като точки на самото табло.

 

  •  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и аз им писах на Бултрако. Казаха, че са поръчали частта когато пристигне, щели да се свържат с мен. Искам да попитам дали мога да я прекарам едновременно на диагностика докато сменят патрона, че ми е любопитно като се закачи на оригиналната програма какво ще изкара (не се оплаквам от нищо, да чукна на дърво, мърка като коте, просто съм любопитен) и колко пари е диагностиката при тях? Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен е 60лв, но трябва да я заявиш предварително, че се дразнят ако питаш, "а може ли и ..." :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз във Варна точно така направих. Поисках и диагностика и преглед на шасито-окачване и т.н. Не съм се уговарял предварително, но нямаше никакви проблеми. Диагностика 60.00лв. и преглед ходова част 15.00лв. - това преди месец, два.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, направих темата в раздела важна и си позволих да редактирам подзаглавието, оставено от Tino.

Приканям ви да направите проверка най-вече заради фабричния дефект в патрона на въздушните възглавници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моето ЦРВ няма акции за сега.Как да разбера дали е имала такава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах през сервизните акции. Смениха ми пиропатрона, но преди това поискаха да проверят наличността на въпросния еърбег, понеже от 2 месеца периодично ми светваше лампата на таблото за еърбега. Оказа се ча всичките ми еърбеци са налични и изправни и поръчаха пиропатрон, който получиха след 40 дни. Лампата светвала или поради някакъв проблем в датчика или в кантара на седалката, но не влияело на изправността на системата.

По-интересното бе, че ми излизаше и сервизна акция за шайба на колянов вал. По принцип слагат някакъв пластвасов предпазител против замърсяване на въпросната шайба, но след проверка ми съобщиха че тя вече е повредена и ще я сменят безплатно в рамките на акцията с налична при тях, но от шайбата се бил повредил и семеринга и леко изпускал масло, за което трябваше да доплатя 50 лв за него и 30 за труд. Бяха много любезни и внимателни във всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗАСЕГНАТИТЕ АВТОМОБИЛИ, които можете да срещнете и на европейския пазар:

 

Honda: 2001–2007 Accord, 2008–2011 Accord; 2001–2011 Civic (американската версия); 2002–2011, 2016 CR-V

 

Еърбегът-убиец взе 16-а жертва

Проверете дали и вашата кола не е засегната от опасния дефект на Takatа.

 

50-годишна американка стана 16-ата жертва на дефектните въздушни възглавници на японския производител Takata. Жената, на име Делия Роблес, е загинала в катастрофа в Ривърсайд Каунти, Калифорния. При относително лекия удар еърбегът в нейната Honda Civic се е пръснал и я е обсипал с метални късчета почти със скоростта на пистолетен изстрел.

 

Пълен текст:

 

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/28600-eyrbegyt-ubiec-vze-16-a-jertva/

 

Има ли как да се провери дали еърбегът ми е от дефектните? Ако е, някакво решение за подмяна?

Редактирано от Cyreon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук и/или в Бултрако (раздел "Проверка за сервизни акции"). Информацията постоянно се обновява, така че автомобили, които ги е нямало преди може да са вече добавени.

На моя Сивик я подмениха гаранционно в Бултрако (пиропатрона де, не въздушната възглавница).

Имаше и една друга тема някъде, ама така както нацепиха форума и вече не се ориентирам. Намирам само тази.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъниш на Бултрако и им даваш зор. Аз им писах през формата на тяхната страница и в продължение на над месец (да не кажа нещо по-продължително) - нищо. Даже мислех, че изобщо никога нищо няма да се случи. Очаквах поне да ми върнат едно писмо и да кажат нещо от сорта на: "Да, получихме вашето запитване. Автомобилът подлежи на сервизна акция, частта е поръчана, очаквайте включване." Обаче не, нищичко. В един прекрасен ден ми звъни приемчикът и ме пита кога ще ми е удобно да сменят частта, била пристигнала.

А дотогава е хубаво да не пускаш никой да се вози отпред, че не се знае...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, всичко хубаво, но само този на пасажера ли е дефектен? Моят уж е сменен, в Бултрако я карах.

Този на шофьора друга марка ли е? Оставам с впечатлението, че шофьорският е за смяна при споменатите случаи в САЩ, или така го представят в медиите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъниш на Бултрако и им даваш зор. Аз им писах през формата на тяхната страница и в продължение на над месец (да не кажа нещо по-продължително) - нищо. Даже мислех, че изобщо никога нищо няма да се случи. Очаквах поне да ми върнат едно писмо и да кажат нещо от сорта на: "Да, получихме вашето запитване. Автомобилът подлежи на сервизна акция, частта е поръчана, очаквайте включване." Обаче не, нищичко. В един прекрасен ден ми звъни приемчикът и ме пита кога ще ми е удобно да сменят частта, била пристигнала.

А дотогава е хубаво да не пускаш никой да се вози отпред, че не се знае...

Проблемът до колкото разбирам, е че хфърчат шрапнели из цялото купе. На Таката е трябвало да им вземат лиценза на фабриката там откъдето са дошли, да ги глобят и да им забранят да внасят части в САЩ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При относително лекия удар еърбегът в нейната Honda Civic се е пръснал и я е обсипал с метални късчета почти със скоростта на пистолетен изстрел.

Така написано не е много ясно. Но е напълно възможно пръсналата се въздушна възглавница да е пасажерската. Поне при моя Сивик няма възможност пасажерската да се изключи, ако никой не седи на мястото, така че предполагам ще се отворят всички 4.

 

ПП Писали сме заедно и май го разбираме по един и същ начин. :)

Редактирано от user2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми смениха патрона в Бултрако. Нищо не видях, но имам протокол за извършеното. Работата е час време. Старите ги събират -явно за отчет. Видимият резултат (както и други бяха писали) са следи от мръсни пръсти по таблото :)

 

 

 

Вчера и аз минах през Бултрако, относно  тази сервизна акция: Safety recall: front pass airbag over pressurised

Смениха го за около 40 минути.

За разлика от някои колеги, нямах мазни пръсти по стъклото или таблото, но за сметка на това получих 4-5 драскотини като точки на самото табло.

 

  •  

 

 

Чета нагоре мръсни пръсти, издраскани табла....понеже и на мен ми предстои смяна на пиропатрон, дават ли да стоиш там докато работят или по правилник всички клиенти са аут докато се работи? Поне мога ли да покрия с нещо таблото, че лошо ми става като се сетя в какво състояние мога да си я взема. Да не стане българска работа - едно оправяме, пет разваляме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нямаше поражения но през цялото време стоях на тръни, от неизвестното -какво се случва с колата ми. Направих се на расеян и влязох при механика, който я работеше и веднага бях помолен учтиво да изляза, защото било забранено влизането на външни лица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ествствено, че не дават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

При проверка в английския сайт на Хонда излязоха два проблема за моята Джаз-ка. Съответно:

  • Recall jazz lighting switch
  • Recall: front passenger airbag over pressurised

Писах им във формата и до седмица ще им звънна напомнящо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

Днес сутринта се обадиха от Бултрако Варна, за да запазим час за подмяната на дефектната част. Оставих колата и след 20 мин. си взех колата обратно. Нямаше пръсти или следи от намеса по таблото или стъклата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста груба грешка, която може да скапе двигателя. Бултрако какво казаха за този бюлетин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм говорил с Бултрако. Тук излизат на търсачката (http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/search.asp).

Ако се зададе от 2008 до 2011 година, акорд дизел, излизат страшно много вин номера.

 

 

 

JHMCU3***BC200001

JHMCU3***BC204171

24/03/2008

20/01/2011

JHMCU3***AC200015

JHMCU3***AC201106

24/03/2008

20/01/2011

JHMCW3***9C200041

JHMCW3***9C232148

24/03/2008

20/01/2011

JHMCU3***9C200077

JHMCU3***9C231843

24/03/2008

20/01/2011

JHMCW3***AC200012

JHMCW3***AC200804

24/03/2008

20/01/2011

JHMCW3***BC200001

JHMCW3***BC202812

24/03/2008

20/01/2011

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моя автомобил не излизаше в Бултрако за смяна на пиропатрона(Таката), но на английския сайт на Хонда пишеше, че подлежи на сервизна акция.

След около месец и нещо спорене с сервиза поръчаха частта и я смениха. След разгорите с тях оставям с впечатлението, че на тях им пращят списъци с VIN-ове за сервизна акция, а нямат real time връзка с базата данни... Списъците обаче може да с с информация остаряла с месеци(незнайно колко).

 

Моят съвет е да си проверявате в английския или немския сайт на Хонда за по-голяма сигурност.

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...