Jump to content
vmom

Изчистване индикатора за смяна на маслото

Recommended Posts

Здравейте,

 

В сервиза след смяна на маслото на двигателя, явно са забравили да reset-нат живота (oil life). След 5К километри започна да свети много досадно лампата на маслото след като покарам 5-10 км и колата загрее. Пробвах през OBD II конектора и наистина грешката води в посока подсещане за смяна на маслото.

 

Колата е CRV 2007 година и според книжката, като натискам бутона на скоростомера трябва да влизам в 4то сервизно меню. Въртях ключа на контакт, държах по 5-10 секунди бутона, суках какви ли не комбинации, но при мен се въртят само първите 3 менюта. Гледах разни клипчете в youtube и като, че ли на всички други CRV-та като дам на контакт, без да е запален двигателя, излиза свервизното меню.

 

Моля, дайте идея как да стигна до 4то сервизно меню или как е на вашите коли?

 

post-1039-0-00246800-1431288221_thumb.png

post-1039-0-00246800-1431288221_thumb.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се мъчих да стигна до 4то сервизно меню но не можах.И на мен ми е интересно как става и на колко хиляди километра е настроен да се задейства след смяната на маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип нулиране само на маслото не можеш да извършиш с копчето.Може да се нулира маслото плюс всички инспекции,а те са доста ..мисля около 12 бяха.ЦИфричките отговарят за въртене на гуми,масло в дифа,ремък и т.н..

Отделните сервизни пакети се нулират само с HDS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony, не съм сигурен дали правилно съм те разбрал. Това за нулирането на всички инспекции не би трябвало да е в никакъв случай стандартна операция. Смяната на маслото в двигателя е много по-често от това на диференциала, ремъка и всичко останало и не е очаквам да мога да го направя през таблото на колата разбира се. Въпреки всичко искам да попитам отново, ако има в сервизната книжка подобно описание + безброй youtube клипове как се прави, защо при мен не излиза? Дали аз бъркам с даването на контакт или просто тази функция я нямат всички модели CRV III?

 

Може и да си прав относно HDS. Тогава се учудвам как много от колегите не са се сблъсквали с подобен проблем? Не всеки сервиз разполага с HDS устройство, а пък не вярвам и други да не се сблъсквали с този проблем след смяна на маслото. За да бъда безкрайно ясен споделям и следната случка: отидох до официалния сервиз на Хонда - сградата на Бултрако на Ботевградско шосе и им казах изрично - имам проблем с светещата сервизна лампа, моля направете диагностика и кажете ми от какво се получава. За съжаление сервизът там така е организиран, че говориш само и единствено с търговците! Отговорът, който получих от търговеца беше - всичко й е наред на колата. На времето е имало грешка в турбината, която не е фатална. Изчистихме всички грешки. Резултатът накрая беше нула.

 

Ако си поръчам тази джаджа дали ще мога да си нулирам сам смяната на маслото?

 

http://www.dx.com/p/hds-cable-obd2-diagnostic-cable-for-honda-black-208490#.VVb9RHYsnGZ

 

Притежавам и следното устройство.

 

http://www.obd2tool.com/goods-4473-Mini+ELM327+Interface+Bluetooth+OBD2+Scan+Tool.html

 

Поне през него и Torque програмата не успях да видя нищо друго смислено освен изчистване на грешките, което не доведе до никаква промяна. Вече колата не дава грешки, но сервизната лампа продължава да си свети, както и лампата на маслото в жълто след 10-15км каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли го правиш:

 

post-20738-0-11926500-1432914002_thumb.png

 

post-20738-0-21163600-1432914030_thumb.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич,

 

На моята кола не мога да видя Oil Life индикатора изобщо. Още на стъпка №1 се различава с това което е в manual-a.

 

Виж в първия ми пост 4те менюта. При мен излизат само първите 3, но е и това за оставащия живот на маслото. Слагах на контакт, цъках до безкрай, задържах, нулирах всичките километри, но пак нищо. Колата е CRV 2007 дизел. При теб появява ли се това меню на таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2-ра генерация.

Качих ти това упътване, защото пише как точно става, а и мислех че може да го нямаш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да успееш с нулирането на маслото с копчето на таблото. Това за маслото е за коли с мулти информационен дисплей или каквото и да беше. Като четеш ръководството не прескачай страници и ще разбереш разликата. За колите с мулти инф. дисплей се появяват и съобщения по дисплея и самите иконки на колата са по-различни. Не се мъчи нашите са с обикновенния дисплей.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фейслифтовия Акорд 7 за влизане в менюто трябваше да е дръпната ръчната спирачка! Беше описано и в ръководството, но толкова странно, че като четеш не се сещаш за това! Тука са подобни менютата и може да се пробва това действа ли!

Освен това режима за сервизни напомняния може да не е включен. При закупуване на нова кола те питат дали да го пуснат! Ако се активира, след това не може да се спира и много собственици не го искат!

Провери дали и за ЦРВ 3 е така и при тебе активиран ли е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица минах през ЮбиКо и смених маслото. Според хората в сервиза моята Хонда няма живот на маслото. След смяната на маслото изчезна проблемът със светещата лампа, което не ме навежда на мисълта, че последното масло не е било читаво.

 

Изводът: оставяйте колата за смяна на маслото само при доверени хора.

 

(Темата е за затваряне)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...