Jump to content
DhaNy

Honda civic 8th 1.4

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и ако не пиша в правилната тема моля да ме извините.

Нужна ми е информация за въпросната хонда 1.4i с фабрично LPG (пакет elegance).

Колата е 83кс 2008 година.

Някой притежава ли такава или ако имате впечатления от нея моля да споделите защото обмислям покупка.

Благодаря предварително!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам този модел от 2011.Civic 1.4 i-dsi hatchback.Колата е икономична,лесна за обслужване.Ако имаш конкретни въпроси ги задай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам да има Хонда, която да излиза с фабрично LPG, тая може да е първата :)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За Канадския пазар произвеждат (осма генерация) - DX-G с фабрична газова уредба (седан). Девета генерация пък има фабричен метан - Civic GX, пак за западния пазар.

 

Но за 1.4i по-вероятно е да не е фабрично LPG.

Редактирано от zpa0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е 1,4 но е само на бензин 

питай каквото те интересува

Доста е тромава за 101 коня 

гори си доста на дълго при по висока скорост

в градски условия разхода е ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, не претендирам за 100% достоверност, Хонда, а и повечето автопроизводители, не монтират газ/метан в заводите си. Колата излиза от завода "чиста", и в последствие, съобразено с нуждите на съответния пазар, оторизираните дилъри монтират газ/метан. Това явно е причината колата да е със "заводска" газ/метан уредба. Предполагам, че монтажа се извършва в оторизирани от Хонда сервизи.По темата - нямам представа 8-ма ген Сивик с кой 1.4 литров мотор е. До миналия месец съпругата ми се возеше в 9-ка 1.4 i-vtec. Двигателят всъщност беше 1.3 литра (L13Z4), 98 коня, 6-степенна ръчна ск.кутия. Не мога да се оплача от "вървене" и разход на гориво. Вярно, слабичка е, като се включи климатика се усеща едно "забиване", но не е болка за умиране. В едно английско ревю на модела го бяха казали много точно - "Ако искаш да стигнеш някъде много бързо, трябва да работиш много здраво със скоростния лост!".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...