Jump to content
PILETORADI

Сивик 6, взе да пали трудно...

Recommended Posts

Здравейте, Колеги ! Та по темата - колата ми е 6-та ген., 1.4 D14Z4, англичанка... Кара се и на газ / бензин..(първата ми кола с газ) Преди 4 дни една сутрин като загря и мина на бензин изгасна..Два пъти опитах, минава на газ и гаснеше.. Включих на бензин и нямаше грижи, карах около 30 км градско, никакъв проблем. Вечерта след работа нова проба на газ - колата работи екстра и на газ..... Така два -три дни.. От снощи обаче взе да пали трудно на бензин, особено ако е топла, на студен двигател е по-лесно..Та въпроса ми е от къде да започна с проверките? Кабелите ги гледах скоро на тъмно - никакво прескачане на искри, като цяло държи обороти на първата черта под 1000 (към 750 предполагам), от време на време изиграват леко.. Свещите са Иридиум,,, Филтрите на газовата не са сменяни, утре ще свърша тази работа, може и бензиновия, но тя до резерва въобще не е слизала....

 

Благодаря за някое мнение или съвет предварително:) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти почти на 100% съм сигурен, че ти е от газта. Най-вероятно изпарител/клапан, в зависимост с каква уредба си.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вчера смених филтрите на газта, напълних резервоара, сипах STP добавка за прочистване на горивната система и инжекторите..... Проблема ми беше, че изведнъж взе и на бензин да пали много трудно, но от два дни може да се каже, че пали добре.... Ще видим какво точно ще се случи, за момента пак е ОК...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж си делкото да не е омаслено и ламбда сондата да не би да се магарясва. Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега бензиновата помпа спряна ли е като си на газ? Виж си и връзките на дюзовия симулатор към бенз дюзите как са да не са се плецакали. Може да не е с оригиналните щекери и връзката да е лоша.

Редактирано от Daniel™

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от тогава не ми е правила пак мизерии, какво беше нямам идея.. Сега я покарвам по-често на бензин с добавка за прочистване, филтрите на газовата ги смених.. Ще видим как е по-натам..

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен беше се получил по същия начин и се оказа палец и дистрибуторна капачка. Моята палеше на бензин трудно и като обърна на газ гаснеше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато върви на бензин, а на газ гасни можи и да е термостата, не може да загрее колата и в следствие испарителя се обледенява и колата гасне, но на бензин върви.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си дистрибуторната капачка,ако е хванала влага забрави да запали.Изчисти 4-те крачета през които минава палеца с малко шкурка и си я сложи и затегни хубаво.Направи така и със свещите,трябва да има хубав ток.Ако не помогне няма да навреди.Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...