Jump to content
kebappa

Missfire при едни и същи обороти

Recommended Posts

Обърка ли се нещо?При мене процедурата протече от сутринта рано до 2 следобед.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Естествено , че се обърка . Имам дертове вкъщи и колата ми трябва постоянно. Немога да я спра за повече от час . Остава на изчакване ....

Редактирано от kebappa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ,тя колата е купчина желязо и трае ,хората са важни!Карай си с изключен егр клапан докато направиш ремонта за да не ти пълни със сажди 3 и 4 цилиндър.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав . А колата я карам с изключен егр още от онази вечер в която коментирахме въпроса .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак ли проблеми имаш колега че не дойде ред на колата че да ти олекне накрая от жълтата лампа?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 23 ще ми олекне графика . Ще пиша за резултата като я сменя . А жалтата ламра ми е последен дерт в момента .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ,ти си разпитай и още хора до тогава за кво става въпрос,може и по друг начин да ти решат проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след доста замотаване свалихме колектора. Картинката не бе никак приятна ..... сажди ... сажди ... гнясссс .  Изчистихме и сменихме гарнитура ( и с нея какъв зор видях докато я намеря  ....) . За сега колата е ок . Има пробег ололо 10 км на около 2000 оборота и не е генерирала мисфайър  .

Големи благодарности на колегата borko 30  за коректно споделеният опит и спестените ми финанси . Бирата е от мен :))0

Тези дни ще и набутам една пяна за почистване на двигателя  и ще пища за резултата . При фията на жената ефекта е поразяващ и то с половин флакон пяна . ама това в друга тема кото му доиде времето  . 

Ще покарам още някои ден и ще дам по-пълни  резултати от процедурата по егр пътищата .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала и браво на borko30!

A иначе, колега, за каква пяна говориш? Щото добавки бол на пазара ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Браво я ,батко ви за лошо нищо няма да ви каже -само за хубаво!Ей ,накани се най сетне да го свалиш този колектор :)Ако си почистил до метала всичко и си зглобил както трябва ,проблеми няма да има никакви вече.Колата тръгва да върви повече и се усеща кика на витека вече нали.Голям кеф е като я няма тази лампа ей-на мене направо ми избождаше очите като светеше.Провери ли по степента на запушване на каналите към отделните цилиндри моята теория?Аз имам една хипотеза че тези нагари могат да се образуват от нискокачествено масло или ненавременната му смяна -италианците доказват с писюрлъка си че може може да се кара примерно 100хил км без да сменят маслото ,само им доливат .Моята уж е от Германия амааа....

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз май ще минавам по същата процедура с пътищата на ЕГР-a. Ще обясня как е при мен - нямам misfire или подобни грешки, колата си набира без прекъсване, обаче от време на време святка жълтата лампа и изкарва грешка P0401 - Insufficient EGR flow. Не се усеща никаква промяна в поведението на колата - върви си нормално. Като покарам малко, изгасва сама, и след време пак се появява. Опитах да сменя ЕГР клапана с друг втора употреба, но явно причината не е в него и трябва да се чистят пътищата. Забелязвам, че лампата святка след ускорение с междинна газ или в другия случай след дълго извънградско каране с постоянна скорост, и то не веднага, а като запаля на другата сутрин и лампата веднага святка. 

Някой да разпознава подобен сценарий?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тоя сценарии го знам бе батка -прочети какво съм писал в темата за седма генерация.Прочети я като червея на Весито от кора до кора и ако после имаш въпроси питай ,обаче не я ли прочетеш нищо няма да кажа :pppПосле ще те изпитам по темата :yes:Те  затова  ги пишем тези теми за да ги четете мама му стара !Ние дето сме си блъскали картуните и сме трошили  грешни пари ,що и вие да го правите ,ама то четене иска бе хорааааа. Чети и после надълго и нашироко обясни проблема -може и на лични ако се притесняваш да пишеш тука!Няма да те оставим брато!Само тази ли грешка ти дава -важно е !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това което си писахме на лични ,направи една друга процедура .Свали си егр клапана и запали мотора ,под клапана има две дупки ,лявата е от изпускателя ,дясната отива в смукателя ,провери си дясната дали смуче въздух чрез запушване примерно с палец !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една друга работа -от промивките на мен ми прецакаха егр клапана майсторите ,след чистенето на колектора колата около 2хил оборота почваше така да тресе че се чудеше напред ли да върви или да тръгне назад-след няколко километра така ми набиваше друга грешка ,не я помня сега но съм я описъл в темата за седма.Тогава съвсем се притесних дали ще стане кола от това ,сложих тестера и по грешката и пак много четене из нета установих че клапана е за смяна ,смених го с втора ръка от продавалника и колата заспа!Отворих  с триста зора стария клапан и вътре от течноста дето са пръскали графитната лента на датчика за позицията му разядена и лъже компа колко е отворен клапана !Та така де -дадох по майстори сума ти пари ,те развалили и каквото имало здраво!skywalker  провери  дали смуче и пиши ,после ще умуваме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една друга работа -от промивките на мен ми прецакаха егр клапана майсторите ,след чистенето на колектора колата около 2хил оборота почваше така да тресе че се чудеше напред ли да върви или да тръгне назад-след няколко километра така ми набиваше друга грешка ,не я помня сега но съм я описъл в темата за седма.Тогава съвсем се притесних дали ще стане кола от това ,сложих тестера и по грешката и пак много четене из нета установих че клапана е за смяна ,смених го с втора ръка от продавалника и колата заспа!Отворих  с триста зора стария клапан и вътре от течноста дето са пръскали графитната лента на датчика за позицията му разядена и лъже компа колко е отворен клапана !Та така де -дадох по майстори сума ти пари ,те развалили и каквото имало здраво!skywalker  провери  дали смуче и пиши ,после ще умуваме!

 

Известно време колата не беше при мен, та тези ще опитам това, което казваш. Редно ли е да смуче въздух от там или това индикира някакъв проблем? Дай някакво разяснение по това, защото в понеделник имам час при Омбре и ако се налага нещо да правят, да им кажа овреме ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смуче въздух и играят оборотите ,не ти е запушен колектора ,тоест при теб не е като при другия колега хавата.Като сложиш палеца да запушиш и дадеш газ от жилото ,трябва да го засмуква направо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес оставих колата в Омбре, да видим какво ще стане. Не смучеше много уверено от порта, тъй че сигурно е задръстен колектора. Казах им, ако грешката идва от ЕГР системата, направо да го свалят тоя колектор и да изчистят пътищата. В тази връзка, намерих едно полезно видео, в което се показва как се чистят въпросните пътища и как всъщност изглеждат когато са задръстени. Единственият минус е, че не е показано самото разглобяване на колектора, но поне може да се сдобие някаква визуална представа за проблема:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното в случая е че спецове по хондите  като ОМБРЕ не знаят за този проблем .Трябва да отидеш и да кажеш какво да направят -следователно няма диагностика и трябва сериозно да ти намалят цената за ремонта.Намалиха ли ти я ?При нас примерно половината от цената на ремонта на телевизора е диагностиката и да намериш дефектните елементи или ако не може да се ремонтира на ниво елементи - платки по уреда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами утре си я взимам обратно. Казаха, че грешката наистина била от ЕГР (предполагам 0401) и били почистили пътищата, но за съжаление без да свалят колектора, а както миналия път - със спрей през портовете, дето стои клапана. В интерес на истината, това реши проблема за около 4-5000км., като сега се били постарали повече. Ще видим колко ще кара без да изкара грешка. Ако пак светне скоро, ще я върна да свалят колектора вече, а ако пак "преценят" че няма нужда и може със спрей, ще търся чужда помощ.

 

П.С.: Искрено ми липсва старата ми кола...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През порта на клапана става ако има частично запушване на пътищата -пръскаш примерно със спрей за карбуратори и може и да се доотпуши ама не е много сигурна тая работа !Колко пари ти взеха за тази процедура ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През порта на клапана става ако има частично запушване на пътищата -пръскаш примерно със спрей за карбуратори и може и да се доотпуши ама не е много сигурна тая работа !Колко пари ти взеха за тази процедура ?

 

30 лв. ми искаха за всичко, предполагам таксуват и малоумното четене на грешките в компа, за което немога да си намеря адаптер и да си ги чета сам...

Знам, че не е сигурно по този начин с пръскането, аз изрично бях оставил бележка в колата като я оставях, на която ясно бях написал, че ако грешката е от EGR системата, задължително да се свали колектора и плочата и да се изчистят на ръка пътищата... Е да, ама не. На следващия ден ми казаха, че само са пръскали със "специални" спрейове. Като гледам на видеото, което постнах по-нагоре каква и колко смрад се събира по тия пътища, много ме съмнява с един спрей да се изчисти и наполовина поне... Никак не се кефя на такива половинчати работи, винаги когато искам да свърша една работа, или я върша докрай, или просто не я започвам. Защото ако другиден пак светне Check engine лампата, означава, че тия 30 кинта са били безсмислени и ще дам още стотина лева, за да се свали все пак колектора и да се чисти плочата...

Абсурдна ситуация - да искаш да си платиш за нещо и отсреща да не ти искат парите  :|

 

Съжалявам, ако звуча твърде остро, но вече имам фобия от тая лампа и просто исках един път завинаги да си реша проблема с EGR-a, a се оказва, че за пореден път нещата просто се отлагат във времето ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми беше лампата като трън в очите ,след чистенето ,сумати време треперех да не светне пак.Нагара в егр пътищата в моя колектор беше се превърнал в кокс-с отверка едвам чупихме парчета ,не знам със спрей как може да се махне тази гадост от там.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравил съм да напиша резултата от ремонта . За ши....е съм си. Аз се доверих на Борко 30 . Няколко пъти отлагахме свалянето на колектора, поради непристигнала гарнитура, или че не намират правилната. В крайна сметка си намерих гарнитура от Германия. Два от каналите бяха напълно затапени, а другите два частично. Почистихме , монтирахме и от тогава дерт с това нямам. Смених само гарнитурата . Металните пръстени не съм ги сменял. Спокойно си станаха моите . Благодаря на борко 30 за правилната насока по темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...