Jump to content
2.0TD

Абс и лапма за ръчна спирачка светнаха Ф20б6

Recommended Posts

Днес колеги на Акорда който е 2,0 147 ф20б6 светнаха едновременно абс и лампата на ръчната проверих нивото на спирачното масло после проверих 5 пиновата букса за абс грешка но не отчете такава какво друго да следвам помогнете колеги голям филм ми е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си крушките на стоповете.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си крушките на стоповете.

 

Днес колеги на Акорда който е 2,0 147 ф20б6 светнаха едновременно абс и лампата на ръчната проверих нивото на спирачното масло после проверих 5 пиновата букса за абс грешка но не отчете такава какво друго да следвам помогнете колеги голям филм ми е

сутрин когато запаля колата всичко е ОК но когато загрее и изгася колата и после запаля и проблема се появява със светването на тези две лампи абс и ръчна спирачка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А работи ли ти АБС-а като светнат тези лампи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подмени цялата спирачна течност в системата, даже и тази за съединителя.На мен така ми светваше ръчната в движение,след смяната спря да свети.И аз имах течност в нормите,но просто може да е стара и да си е загубила свойствата.Пробвай първо това!Виж също и накладките дали ,не са за смяна,може и това да индикират,лампите.

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А работи ли ти АБС-а като светнат тези лампи?

абс не работи когато светни лампата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подмени цялата спирачна течност в системата, даже и тази за съединителя.На мен така ми светваше ръчната в движение,след смяната спря да свети.И аз имах течност в нормите,но просто може да е стара и да си е загубила свойствата.Пробвай първо това!Виж също и накладките дали ,не са за смяна,може и това да индикират,лампите.

при мен колега светват лампите когато е топло времето или когато е загряла колата сутрин нямам проблем а при накладките няма датчици за износване на накладки а ако не е наред спирачната течност за което се съмнявам да има датчик да замерва вискозитета на маслото не би трябвало да светва АБС лампата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

""сутрин когато запаля колата всичко е ОК но когато загрее и изгася колата и после запаля и проблема се появява със светването на тези две лампи абс и ръчна спирачка""

Някой датчик ще да е,щом когато загрее го прави,ако имаш предвид загряване в движение,а не на място.Диагностика прави ли и?

Редактирано от madmix2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за ключ Колеги оказа се АБС модула който се намира до казанчето на хидравликата след смяната проблема се разреши :yes: :yes: :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...