Jump to content
pendoc

Nokian WRD4

Recommended Posts

Знам, лятото още не е дошло и да се отваря тема за зимна гума е още много рано, но ме впечатлиха характеристиките на тази зимна гума. Очаква се да бъде на пазара септември 2015г. и е добре да сме запознати с нея, особено предвиждащите смяна тази година. 

 

http://www.auto-press.net/a:Nokian-WRD4---първата-зимна-гума-в-света-с-клас-A-за-каране-на-дъжд---видео

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз заглеждам новата гума на Нокиан, и се вкарах в размисли дали да е тя или изпитания Континентал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата наближава

и аз проявявам интерес точно към тази марка гуми, досега съм карал с вредещайн snowtrac 3 и съм доста доволен но последния модел snowtrac 5 като шарка ми се доближава като на всички останали и в тая връзка си мисля че качеството им е спаднало

Новия модел на Нокиан wr4d изглежда добре като шарка и ако има колеги които имат повече информация относно поведението на пътя и проведени тестове  нека сподели  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя за зимни гуми. Вече 6 сезона карам с Goodyear UG, мисля че бяха 6. Много съм доволна от тях; карам често зимата за ски и всеки ден на работа ( по жълтите павета ежедневно). Разбирате, че съм фен на GY.

Колебая се за NOKIAN WR A3

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nokian/20555-p-52466.html

Каква е разликата с NOKIAN WR D4

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nokian/20555-p-171086.html

Казаха ми, че производството им е Финландия или Русия.

Може ли някой по в час от мен да ми обясни разликата между Goodyear UG PERFORMANCE G1

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/goodyear/performance-20555-940v-p-171440.html

и Goodyear UG9

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/goodyear/20555-p-149675.html

За първите знам, че са тазгодишни като производство и са немски. Грайфера е различен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивикът ми е 3 зими с Nokian WR D3 и 3 лета с Nokian Line .

ЦРВ-то ми с Nokian WR SUV 3 и съответно Nokian Line SUV на по един сезон. 

Всичките 4 комплекта когато съм ги купувал бяха произведени максимум месец преди да ги купя. (просто късмет)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали някой знае един проход наречен Петрохан какъв ад е зимата. Често ми се налага минаване през него, а обичам и да карам по-бързо. За това лично за мене избора от доста години насам е Nokian. От поне няколко години зимната им гума е сред най-добрите на сняг, но и отлична при дъжд. Тая серия WR даже я дават, че може и за всесезонна да се ползва. Преди година платих 1к лв. за 4 нови нокии зимни и не съжалявам, на два-три пъти при поледица ме спасиха да не ходя на ремонт. Навсякъде само хвалят зимната на Continental, но тая почти не отстъпва на сняг, по-добра е на мокро, по-доба е и на сухо. Свидетелство за надеждното поведение на гумата при скорост зимата за мене е, че София-Берковица през Петрохан при изцяло заснежен и неопесъчен терен при липса на трафик успях да го взема за час и 10-на мин. разстоянието миналата зима. Гумите са малко по-скъпи от 'народните'-ширпотреба марки тип Sava, Marangoni и т.н., но спрямо конкурентите като Goodyear, Continental и т.н. са си направо без пари.

 

vesivanova разликата между D и A серията на Nokian е основно доплащане за качество и възможност за каране с по-висока скорост с гумуте. Поне на моя размер 215/50/17 D-то е за каране до 200км./ч, а А-то за каране до 240км./ч. Разликата в цената е минимална между А и D, ако има наличен D4 и A3 за вашия размер, по-добре вземете по-новата 4 серия, все пак при зимно време скорости над 200км./ч не е разумно да се развиват :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера почетох, погледах и сравнявах.

Спрях се на : https://www.nokiantyres.com/winter-tyres/nokian-wr-d4/

Пробвах да поръчам от avtogumi.bg, но те явно не са в час с наличните си и др.

Поръчах от тук : http://www.gumitebg.com/nokian/nokian-wr-d4/zimna-guma-205-55R16-91H-za-lek-avtomobil-NOKI-T429527

За съжаление срока на доставка е 14 дни .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя повърхностното си впечетление за нокиан вр д4. Не съм ги пробвала още на мокро и сняг,ясно.

От три дни съм с тях. Честно казано, не съм мн. доволна, но вече скочих. Ще напиша защо :

1. Гумите са с ДОТ 15-20 на 2015, НО са произведени в Русия, може би завода в Петербург.

Мисля, че качеството им не отговаря на оригинала, произведен във Финландия.

2. Много твърди гуми са, ако ме разбирате. Моята кола и без това вози доста твърдо, с тях усещам всяка неравност на пътя.

За някой е предимство, но ако има и малка кривина в джанта се усеща на волан. Разбрах колко са ми криви железните джанти. Утре пак ще посетя сервиз гуми, задна лява я оставих неоправена, с кривата гума от 3. Това ще ми е трето ходене за гумите.

3. Една от гумите е крива, не знам дали е фабрично така или е резултат на съхранение и транспорт.

4. Гумите имат 18 месеца гаранция от дата на производство.

Малко съжалявам, че не избрах Good year-ките.

Колата е стабилна, шума в купето е добре, може би заради 2.

Това за сега. Очаквах повече.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да споделя

преди няколко часа ги монтирах вр 4 за сега имам супер лек волан  дот 3015 русия

но не усетих да са твърди гумите даже напротив според мен в момента колата вози малко по меко но всичко е мн относително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълвам отзив за Nokian WR 4D след каране на мокро. За сняг, чакам.

Изправих джантите и смених предни накладки.

Поддържам мнението си, че за моята кола и моя начин каране това е твърда и директна гума.

Но... е тиха, волана е лек и спира много... много добре на мокро, държи траектория в завой, дори с по-висока скорост.

Може би им свикнах. Колега djgata, моята кола е Сивик, мисля че е нормално да е различен усета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А VSA-то пробва ли го кога святка, или не искаш да правиш такива експерименти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с включен VSA, повече градско. С предишните гуми е присветвал в тежък пресен сняг, в коловоз лед, завой на паваж с по-висока скорост или при разпрашен сняг върху хлъзгав път на планинско. Знам, че при начина на шофиране, отзива ми не е меродавен за форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да сподели впечаления от Nokian WR D4 две години по-късно?

Питам, защото днес подмених Nokian W+ 205/55 R16 91T с Nokian WR D4 205/55 R16 91H.

defaultF_E_3_72_C1.png  Vs.  s-l1600.jpg

Естествено всяка нова гума в началото е много добра, но въпроса е какво се случва във времето.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал с такива, но съм чувал всякакви отзиви. Скоро обаче четох една тема, в която се коментираха и този модел, но това което прочетох и видях, ме отчая.

Ето ти темата , като гледаш от пост # 458 , а в пост # 464 , има и снимков материал, та си прави извода:

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108600&page=23

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След две години гумите не стават!Каучука на протектора почва да се разпада и изглеждат все едно мишки са ги яли.Когато са нови е може би най - добрата гума,но поостареят ли стават много зле.Ако караш повечко и си сменяш гумите най-много на два сезона е идеалната гума,но след това забрави.И аз много ги хвалих ,но се разочаравах доста от факта ,че бързо се износват и каучука започва да се разгражда ,буквално,даже някой ми беше споменал,че Нокиан използвали някакви еко материали за направата им и може би това е причината да не изкарат дълго.Дано съм ти бил полезен.

Редактирано от Shorty
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих 2 броя WR D4 есента , карани един сезон , точно защото изглеждаха като нови.Мек каучук , даже мустачките още им стоят.

Монтирах ги на благоверната на лимото отпред , засега няма оплаквания , но не е и падал сериозен сняг при нас.

Обаче има един лигав участък/живеем в едно планинско селце до СЗ/ , девойката каза : Стоя като закована ... страшни гуми си ми купил !! 

Аз си мисля обаче , че няма как гума след 2 сезона да продължава да е в топ състояние и каучука и да не мърда , ако е типично зимна ... 

Някак си ми изглежда несериозно да очакваме след 3-4 години гумата да е в перфектно състояние и и без промяна в пътните показатели !! 

Лично аз зимни гуми повече от 3 сезона не карам , даже рядко и 3 ... след втората зима , само името им е зимно , ако ще и 10мм грайфер да имат.

Та ще дам отзиви и аз след тая зима за така оплютия Нокиан ... :)

 

Редактирано от ROCKONOFF
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с тази марка приключих-нито зимните, нито летните ме устройват. Миналата година зимните ми станаха и четирите по същия начин като на снимката в офроуд форума. А модела беше друг-WD3

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моя първи и последен опит с WRD4, може би са добри, но за каране само на сняг. Това са предните гуми на един сезон, карани от Ноември до Април. Задните бяха ок и ги сложих тази година отпред, но ще им е за последно :angry:.

 

IMG_20171220_115636.jpg

IMG_20171220_115356.jpg

Редактирано от Niki_V
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, добавете DOT и страна на производство (Финландия/Русия). Благодаря предварително!

Редактирано от DTEC
правописна грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/55/R16, DOT 60CP 2215, Made in Russia. До колкото разбрах в последствие (не знам дали е точно така), че малките цолажи се правели в Русия, а от 17" нагоре във Финландия, но дали от това е проблема, няма как да се разбере.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с WR D4. Купиш ги 2016 края на Ноември нови. Карани са до края на Март. Този сезон съм ги сложил от Ноември до момента имат пробег 15000+ км. Доволен съм от тях. На чис асфалт имат невероятно сцепление(спира и ускорява много добре), разхода на гориво извън града ми падна близо 1 л.(800-900мл) за сега имат същото представяне.

На мокро идентично на сухо.

На сняг и кал се движат също добре, като опита им със сняг е при ниски температури  не почистен асфалт и тук таме вледенено покритие (вериги не съм ползвал) пример: пътя за Бузлуджа. А калният им изпит е. Влезнаха 300 метра по дъното на спадналият язов близо до нас при топло време и размекната кал зимата.

Това е моят опит засега с тези гуми.

п.п. да добавя че кутията ми е с lsd незнам дали е в помощ за представянето на гумите

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарах две зими с въпросните Wr D3. Бяха нови, но с дот 2014г. Цепнатините се появиха на втората зима.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мои те са DOT 16 произведени във Финландия 185/60/15

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WRD3 имах на Сивика. 3-и зими изкарах а новият собственик вече 2-ра това означава 5-а зима . Не ми е казвал да има нещо.

На ЦРВ-то съм с WR-SUV . 4-та зима. Нямам такива откъсвания и повърхностни нацепвания. Мислех да не ги слагам , но като видях че са в много добро състояние и казах айде още една зима да изкарам с тях. И нямам проблем със спиране и сцепление за сега но не се и притеснявам.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива Нокиан-и видях в подобно състояние, само че още в първия им сезон. Резултата е бил такъв в следствие на 10-15 минутно каране с 200-220км/ч, а гумите са били със скоростен индекс до 190 (ако това може да бъде някакво оправдание). Реално гумите на около 5000км бяха станали за кофата. Добре, че не се метнах на такива, почти бях готов да дам 600лв за комплект такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте зимните са в това състояние 4-та зима . Не се оплаквам. Но са WR-SUW3 разбира се.

IMG_20171224_124234.jpg

IMG_20171224_124212.jpg

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...