Jump to content
Achilles

Стъпков мотор сивик 6 ген.

Recommended Posts

Здравейте, колеги ! Обръщам се към вас с молба за съвет. Колата е сивик 99 г., 1.4 бензин, хечбек. След като дълго време имах проблем с оборотите накрая се оказа, че трябва да сменям стъпковия мотор. Почистването не даде никакъв резултат и след замервания се оказа, че моят вече не става за нищо. След като не намерих читав втора употреба се ориентирах към закупуването на нов. Най-добрате цена, която намерих и то няколко различни места е около 500 лева, като особено на едното място момчето е много компетентно и каза, че няма как да намеря за по-малко. Вчера чрез познати ми предложиха ново моторче FACET за 163 лв. (моето е DENSO), но познати ме увериха, че най-вероятно има нещо нередно в тази оферта. Това моторче би трябвало да става за мойта Хонда, защото дадох рамата и модела, но ме притеснява първо марката на моторчето и второ необяснимо голямата разлика в цената. Аз нямам знанията по въпроса, а разликата в парите не е малка, така че молбата ми е ако някой има представа и яснота по въпроса да даде мнение и съвет. Благодаря предварително, колеги ! :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си едно втора употреба от форума и не си троши парите,вярвам има доста други неща в който да ги вложиш!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си намерих чрез форума за 35лв и работи перфектно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах първо през форума, но нямаше резултат. Двигателят е по-новия D14z2 и моторчето е различно от на d14a4 примерно. Засега се ориентирам към ново на Bluepoint за 300 лв., което с отстъпка мога да взема за около 180 лева. Това на facet за 163 мисля, че е по-различно и няма да рискувам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порових се в стандартния каталог: http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=12311,12312,12313,12314,12315,12320,12321,12322,12323,12328,12329&nplgrp=1&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=3&dmodyr=1999&carea=KE&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.4I&nplblk=E__0102

 

И открих, че парт номера на твоя Iacv клапан е същият като на D15Z6,D15Z8,D16Y8,B16A2 ,а именно 36450-P2J-J01. Така може да разшириш търсенето и няма начин да не намериш,втора ръка значително по изгодно.Пак казвам моя го намерих за 35 лв.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, колега ! Ще видя какво мога да намеря. Още веднъж благодаря за помощта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...