Jump to content
cucy

Теч от казанчето за чистачките

Recommended Posts

Онзи ден налях лятна течност в казанчето за чистачките, ама го налюлях до капачката, даже като се замисля май се бях позасилил и преля. Затворих капачката и прибрах колата в гаража. От тогава при предна лява гума, където е и казанчето за течността за чистачките точно под пластмасовия калобран има локва... в началото беше по-голяма, в следващите дни по-малка... но и днес след 5 дни пак има едно петно на земята и си е мокро. И друг път съм наливал догоре течност, но е било преди път или през зимата и не съм забелязал дали има теч... Дали ми е спукано казанчето, или изтича през снадките от гърловината до самото казанче, които може и да не са уплътнени. Някой забелязал ли е подобно нещо... че като си помисля как се сваля това казанче, лошо ми става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш пластмасовия подкалник, и гледаш снадките (тип бърза връзка )на маркуча отиващ към пръскалките на фаровете. При мен теча беше от тях, просто се бяха откопчали. Втория път стана при самите пръскалки. Като свалиш тази кора, се вижда и самото казанче от долу и две от помните. Сипваш вода в казаното и гледаш,то ще си покаже.

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как се сваля този пластмасов подкалник?

има ли някакви особенности.. така че да не се счупи нещо?

че и моята вода нещо много бързо свършва.. и зимата забелязах една локвичка с пяна (най вероятно от зимната течност) точно на мястото което описва колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно, просто махаш щипките и едно две винтчета и си готов.

Ето ти схема, на под-калника и казанчето и маркучите:

 

post-20738-0-88748400-1428067765_thumb.jpg

 

post-20738-0-27479800-1428067788_thumb.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Emich.

Щипки и едно две винчета имаш в предвид 15, 19 и 20 ..? или нещо изтървам?

 

тоо като видях колко тръбички, маркучи и снадки има.. нищо чудно да се е извадило от някъде..?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без 20, то е от другата страна, но + всички с номера 12,21,23, даже и за калобрана-14, ако искаш да го свалиш целия.

Аз 14 не съм ги махал ,а съм подвивал внимателно пластмасовия под-калник. Сваляш и гумата де за да можеш да работиш.

post-20738-0-06423700-1428081326_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско Emicha1, и аз подозирам, че е нещо такова станало. Ще изчакам малко да се постопли времето и ще го сваля да видя какво става отдолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента, не съм стигнал да сваля подкалника да видя какво става, но забелязах, че чак сега се вижда, че е малко намаляла течността в казанчето при шофьорската врата, т.е. досега нивото е било над казанчето и предполагам е текло от преливник или нещо подобно. Като сменявам гумите ще сваля и подкалника и ще го погледна, дотогава това ще го наблюдавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма преливник... просто като спадне нивото спира да тече. При мен като паднеше наполовина нивото и си спираше самичко. Оказа се от нещо като тройник в който се включват и разпределят маркучите. По средата на пластмасата  имаше отвор някакъв и от там течеше. Една клечка и малко силикон и няма проблем вече 2 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има преливник - има , то си се вижда и на схемата.

А това,че като понамалее течността и спира да капе, е свързано с това което съм ти написал по нагоре / огледай снадките/.

Бас ловя, че докато пръскалките на фаровете ти пръскат, имаш теч, в момента в който намалее течността и пръска само на предно и задно стъкло, нямаш теч. Затова виж първата снадка от помпата към фаровете, или самата помпа, където влиза в казанчето. 

Просто помпата за фаровете е най-високо и когато спре да пръска на тях, нямаш теч, но в казанчето ти остава още течност, за стъклата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...