Jump to content
BLShark

Относно покупка на 7ма генерация 2.0 срещу 2.4

Recommended Posts

Здравейте, има голяма вероятност да бъда бъдещ горд собственик, но още се колебая върху 2.0 бензин или 2.4. Извинявам се ако до някаква степен се повтаря темата, но не намерих някакви сериозни дискисии. 

Така поради факта , че съм от Сф искам да попитам има ли някой със 7ма генерация след 2006г. 2.0 155к.с., който да прави разход 9-10/100км?? Принципно съм противник на автомобилната газ и съм с представата ,че ако взема малкия мотор и той ми дава 9-10 градско ще го оставя така, но разход над 10+ сериозно ще си помисля за газов инжекциоон, защото за година и половина бих избил тази инвестиция. 

След 2006 гледам , че двата мотора нямам никакви забележки, така че единствената разлика между тях е разхода. Ако може някой да сподели мнения за разход, вървеж и т.н. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега аз съм с малкия мотор 2.0 155 2005 г типтроник  с газ бензин !!!  на бензин колата не харчи повече от 9 макс 10 на газ е малко повече литър и половина 2 зависи от това как я караш и да не я ядосваш !!! и  нещо много важно ако си решил да взимаш хонда наистина само хубави масла филтри и всички останали консумативи произведени само за хонда !!! УСПЕХ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
 

 

...извинявай Колега, но би ли ми показал бензинова кола от класа на Акорда, от тази година, с разход дори по каталог под 10 градско.

 

 

здрасти колега аз съм с малкия мотор 2.0 155 2005 г типтроник  с газ бензин !!!  на бензин колата не харчи повече от 9 макс 10 на газ е малко повече литър и половина 2 зависи от това как я караш и да не я ядосваш !!! и  нещо много важно ако си решил да взимаш хонда наистина само хубави масла филтри и всички останали консумативи произведени само за хонда !!! УСПЕХ !!!

 

не харчи повече от 9,  а го дават твоя 11,6. Тия японци да се научат да засичат пълно-пълно!!!

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГА за новите акорди не знам но моя акорд лично съм го засичал на бензин не харчи повече от 10 /100 без при нормално каране !!! имам още 2 приятели с същите акорди даже единия е 2006  и със същия  разход !! но м/у Бургас и София има голяма разлика  при вас задръстванията са зверски  нормално е да вдигне разхода с още литър но не повече  така мисля!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тея каталози дето ги гледате кучетата ги яли...Моята е 2.4 и по каталог(някакъв в нета - не на Хонда) и дават 13.7/100 бензин... градскоЕла да ти я дам да я караш само градско и 13 газ не можеш да стигнеш, камоли 13.7 бензин... 

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз принципно избягвам час пика така, че си мисля, че в 10/100 бих се вместил, просто исках някакви съвети кой от двата да избера. 2.4 без газова за единствена кола, която да се кара на ден по минимум 12км ми се струва безмислен разход. Тука пък съм срещал вече мнения от едната крайност до другата относно газовите инжекционни, а и затова всякаш не искам да съсипвам двигателя, не че ще го карам цял живот ама знам ли. 

Набелязал съм една 2.0 от Германия и мисля да ходя да я взема, нищо, че струва много по-вече от тея къде са тук. Та хайде колеги заслужава ли си 2.4 ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разход на гориво градско 10.3 (11.6) 100 км

разход на гориво извън градско 6.2(6.2) 100км

разход на гориво комбиниран 7.4 (8.0) 100 км   ЧЕТИ КОЛЕГА ЧЕТИ  !!!! ТОВА Е ЗА ХОНДА АКОРД  2002- 2007 СЕДАН 

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея съм ги чел не веднъж, но това са по книжка исках да питам вдействителност колко дават

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
BLShark

Кажи какъв ти е маршрута в София долу горе. Градско от къде до къде имаш ли прави отсечки и т.н.т. На мен в момента градско само каране в квартала ми показва 17.1 на борд компютъра.

Ако всеки ден ходя до Меден Рудник това пак ще е градско, но показателя ще е 10.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.4 Турер автомат15 бензин или 17 газ в Бургас.Извънградско около 9 и малко газ при 120, 130 на магистрала

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал 2.0 за кратко като за тест. Но мога да кажа малко повече за 2.4. Според мен няма да съжаляваш дори и да е по-големия мотор. В моя случай е автоматик и на газ. Разхода на газ е среден над 11 газ. Градско над 13, а извън над 9.На бензин беше с литър на долу.

Аз немога да повярвам да паднеш под 11 бензин в града. Някои го "правят", но дори 2.0 аз личено не вярвам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета форума от ноември и забелязох едно интересно нещо ... Или харчи 15 или 10 градско по писания тук, демек някой лъже ... Кой ли е той?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път виждам коли, като на някои колеги по-горе, които да харчат по-малко от данните по каталога.

 

Моята в Пловдив ми дава 13/100 градско, а от човека в София, от когото я взех, му давала 14/100 - предполагам заради разликата в трафика.

 

Между 2.0 и 2.4 - със сигурност по-малкия. Големият не върви осезателно по-добре, но разходите му отвсякъде са повече - гражданска, данък, гориво, та и масло ако щеш като количество. Освен това провери дали и на 7-ците не харчи масло, че при 8-мо поколение това е почти правило - виж темата на колегата mstavrev.

 

Най-добрата комбинация е 2.0 + автоматик, и то не защото аз карам такава. Аз я взех именно поради предварителната информация за това. При еднаква скорост върви на по-ниски обороти в сравнение с ръчката и в купето е по-тихо - изпробвано. Разбира се е по-мудна при изпреварване и потегляне, но за това пък имаш ръчен режим, който компенсира, само да ти се ръчка :)

 

Извънградския ми разход е около 8-9/100. Тук в някоя тема бях писал за едно дълго пътуване, комбиниращо градско, извънградско и магистрала през лятото - точно 8,9/100 на колонка.

 

Успех!!!

 

П.П. И да знаеш, че няма двулитров бензин, който да харчи по-малко от 10. Тези най-новите по каталозите, че ги дават така си е трик на производителите, за да изпълняват евростандартите, но не рядко сме споменавали за лъженето, стигащо до 25%. Именно за това сега и се говори за промяна в начина на засичане разходите на новите коли на пазара преди пускането им в продажба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Доколкото съм чувал разход по каталог се засича без престоя, примерно 13,7/100 градско на 2.4 автомат е без престоя на светофар и др. подобни спирания. При мен с ОБД2 и Fuel economy програмата без престой показа 14,2, а с престой 14,9/100 на бензин.П.С. И не съм съгласен с колегата по горе за това, че няма осезаема разлика във вървенето на 2.0 и 2.4

Редактирано от Naso

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

разход на гориво градско 10.3 (11.6) 100 км

разход на гориво извън градско 6.2(6.2) 100км

разход на гориво комбиниран 7.4 (8.0) 100 км   ЧЕТИ КОЛЕГА ЧЕТИ  !!!! ТОВА Е ЗА ХОНДА АКОРД  2002- 2007 СЕДАН 

 

 

Тея съм ги чел не веднъж, но това са по книжка исках да питам вдействителност колко дават

Tова по-горе е към мен. Колегата явно е открил гугъл ...

 

 

 

разход на гориво градско 10.3 (11.6) 100 км

разход на гориво извън градско 6.2(6.2) 100км

разход на гориво комбиниран 7.4 (8.0) 100 км   ЧЕТИ КОЛЕГА ЧЕТИ  !!!! ТОВА Е ЗА ХОНДА АКОРД  2002- 2007 СЕДАН 

 

 

...ако взема малкия мотор и той ми дава 9-10 градско ще го оставя така,

Аз четох, ти чете ли ? 

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чел за дизела ...

Разход на гориво - градско 6.7 л./100 км.Публикувано изображение Разход на гориво - извънградско 4.6 л./100 км.Публикувано изображение Разход на гориво - комбиниран 5.4 л./100 км.

 

Като отида на бензиностанцията:

 

~7.5  /100 - Градско

~5.5 - 6/100 - Извънградско

~6.5/100 - Комбиниран

 

Засичам разхода на пълен-пълен резервоар, така че и бензина ще дава 1-2 литра отгоре от "заводските" данни.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VamPo и при мен разхода е точно като при теб. Радко съм се доближавал до каталожните данни и то винаги с вносно гориво.

С нашите горива разхода е с около 15-20% над заводските данни и винаги съм се чудил на някой колеги как успяват да паднат под тях и то с алтернативни горива.

Към автора - изберете 2,0 двигател.

Поздрави!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега , отвори carspending.com и си виж кое колко харчи по моя опит разлика м/у 2.0 и 2.4 е около литър. аз с моя 2.4 бензин ми е рсредно 10 газ ми е 11 , в софия градско газ 12-13 според задръстванията. Ако ще караш предимно градско си вземи 2.0 авотмат както казах някой колеги 2.4 данъка и грайданската са ти доста отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички, които споделиха мнения за разход, вървеж и т.н.

Днеска сутринта се събудих и загледах луксозния вариант на хондата. Нямам никакви наблюдения върху нея, поддръжка, слаби и силни страни на модела. Какво мислите? Като гледам е вкарана 2008 в България и е търкаляна тук вече 7 години.http://mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11394251814516935

Ако ще е ГАРГА да е рошава :)

Редактирано от BLShark

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно за тази има специална тема във форума. Колеги са ходели да я гледат. Преобладаващото мнение беше "бягай на далеч".

 

Едит относно градския разход. Последните 2 месеца използвам интензивно колата и разхода ми софийско е грубо 9, под 10 със сигурност. Но с условията, че маршрута е Хиподрума - Бизнес парка, който включва точно 3 светофара.

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

разход на гориво градско 10.3 (11.6) 100 км

разход на гориво извън градско 6.2(6.2) 100км

разход на гориво комбиниран 7.4 (8.0) 100 км   ЧЕТИ КОЛЕГА ЧЕТИ  !!!! ТОВА Е ЗА ХОНДА АКОРД  2002- 2007 СЕДАН 

 

 

Тея съм ги чел не веднъж, но това са по книжка исках да питам вдействителност колко дават

Tова по-горе е към мен. Колегата явно е открил гугъл ...

 

 

 

разход на гориво градско 10.3 (11.6) 100 км

разход на гориво извън градско 6.2(6.2) 100км

разход на гориво комбиниран 7.4 (8.0) 100 км   ЧЕТИ КОЛЕГА ЧЕТИ  !!!! ТОВА Е ЗА ХОНДА АКОРД  2002- 2007 СЕДАН 

 

 

...ако взема малкия мотор и той ми дава 9-10 градско ще го оставя така,. 

Аз четох, ти чете ли ? 

 

 

Относно Вас колега темата беше създадена не от не дочитане, а от различните мнения които съм получил и веднага ще Ви покажа http://carspending.com/bg/vehicles/2987-honda-accord тази кола е на някой колега и той е дал 8/100км  и то само градско.

Редактирано от BLShark

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Относно Вас колега темата беше създадена не от не дочитане, а от различните мнения които съм получил и веднага ще Ви покажа 

http://carspending.com/bg/vehicles/2987-honda-accord тази кола е на някой колега и той е дал 8/100км  и то само градско.

 

 

Хах колега, това съм аз. Не съм най-точният пример, защото колата се кара почти изцяло извънградско :D.

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това от хиподрума до бизнес парка го броиш за извънградско, значи и аз така ще съм, защото съм от Младост 4 до с.Лозен 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема да понаправя в CarSpending едно осредняване на разход по точен модел кола. Да можеш да намериш "Accord 2003-2007, 2.0, ръчка" и да ти каже среден за всички в системата... Че да не се разправяме и да сочим статистически отклонения на свръх горящи / свръх икономични :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ти нямаш ли го още?! Шпритмонитора го показва   :tooth:

 

7-ма ген. Акорд - среден разход на потребители с поне 1500 записани км.

 

2.0 на бензин 

Anzahl     Kraftstoff      min     Ø            max 

93              Benzin      6,96    8,86       11,88
 

2.0 на газ

Anzahl     Kraftstoff      min     Ø            max 

20              LPG          7,53  10,45   13,49
 

2.4 на бензин 

Anzahl     Kraftstoff      min     Ø            max
74              Benzin      7,42    9,43       12,75
 
2.4 на газ 
Anzahl     Kraftstoff      min     Ø            max 
21             LPG          8,25    11,41       14,14
Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Среден 8.7л/100 на бенц за 2.0 срещу среден 9.4л/100 бенц за 2.4 и спора приключва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.4 комби, ръчка с газ:

- градско - 14л

- извънградско 130 - 11.5 - 12

- извънградско 160 - над 14

 

На бензин почти не карам и не съм засичал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи седана си е по-икономичен аз със 130 няма да мина 10,5...Лично за мен няма и литър разлика и 70 кинта в данъка са оправдани, който си мисли, че 2,0 връи кат 2,4 е в дълбока заблуда, разликата не е космическа но е осезаема....

Редактирано от bongo789
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вървенето, карал съм Акорд 2.0 малко преди да купя моя, и като видях как върви си казах, че няма да купя тоя спънат кон.Вярно че от доста по бърза кола се качих на Акорда, ама дори и К24-ката ми се струва бавна, ама К20-ката е .... ужас за мене лично !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провокира ме темата и не мога да не се включа . Докарвам акорди 7 ма от Испания повечето са 2.0 155кс  седан ръчка. Винаги зареждам пулен -пълен и засичам ( колата се кара с 2 ма души вътре и много багаж ама много ) Мога да кажа за себе си че само "галя " педала на газта . Имайте предвид че разхода е засичан  с качествено гориво и резултата е следния базиращ се на около 10 коли маршрут Мадрид -София  извън града като минавам през почти всички населени места и си правя екскурзии тоест участвам в трафик и то понякога доста голям . Най -ниския разход е бил 5.98   най-високия 6.4   . хубава вечер  на всички  

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно потвърждавам,при мен бе автоматик.Около 6.5литра по междуградската мрежа(до 100 км/ч) и 8.5 на 140 темпомат.На 114км/ч 7.1 за 2200км пробег и спазване на по-ниски ограничения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провокира ме темата и не мога да не се включа . Докарвам акорди 7 ма от Испания повечето са 2.0 155кс  седан ръчка. Винаги зареждам пулен -пълен и засичам ( колата се кара с 2 ма души вътре и много багаж ама много ) Мога да кажа за себе си че само "галя " педала на газта . Имайте предвид че разхода е засичан  с качествено гориво и резултата е следния базиращ се на около 10 коли маршрут Мадрид -София  извън града като минавам през почти всички населени места и си правя екскурзии тоест участвам в трафик и то понякога доста голям . Най -ниския разход е бил 5.98   най-високия 6.4   . хубава вечер  на всички  

 

Е, за това не искам да си купя дизел. Защото с хубав бензин може и наистина да падне толкова разхода, но не и с предлагания в България. И тук говорим за бензин. Всеки може да си направи с каква нафта се пълнят колонките, която при -15 С замръзва, разтраква колите, чупи турбокомпресорите, задръства филтрите и какво ли не.

 

Давам 2 примера. Единият е мой близък, който си купи Рено Меган от Германия и си го докара сам. С немската нафта си поддържал 200 км/ч по магистралата /1,9 дизел/, а като дойде в България по нашата магистрала, откъдето и да заредеше, повече от 170 км/ч това Рено така и не можа да развие. Другият е мой приятел, който кара местни баровци с много яки топалки. Примерът му е от Mercedes S420, 300 и не знам си колко коня. Тук трака, вибрира и т.н. Като отидат в Гърция и зареди от резерва до горе с онази нафта, колата не се чува как работи. Да не говоря и на тъста ми как му изгасна колата в движение през зимата на 2012 г., когато бяха големите студове и снегове, защото му замръзнала нафтичката.

 

Та и бензинът ни същата история, а после се чудим що такъв разхода и що така тая кола по-шумна от тия, които ги карат в Германия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много спор много нещо....

 

Ето ви.....

Среден 8.7л/100 на бенц за 2.0 срещу среден 9.4л/100 бенц за 2.4 и спора приключва.

 

Незнам как ги карате тези коли и какви са ви маршрутите, но истината е, че 2.4 гори. При мен градско....само градско, със - без задръстванията и тн. при пълен резеровар изкарва 400 - 430 km. 

Извън градско, пада до 7/100.

Точка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13/100

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки различно защото кара с ралична скорост. Ето моята. 2.4 2004 ръчка комби с газ натоварена доволно. Междуградско в германия 140-160 -10-10.5Междуградско 90 - 9.5-10Имайте предвид 2.4 има 6 скорости може би и това помага донялъде. Въпреки че хората които карат като моята кола казват че им харчи по 14 газ. Странно. Измерването е на базата пълня до горе и докато не включи на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя още малко от опита ми . Наскоро докарах ( за 1 път)  2,4  6 скорости седан  . Разхода по борд компютър  беше 6,1  а действителния разход  отчетен  4 пъти пълен-пълен резервоар  беше  6,45/100км  . 2 ма души в колата и около 200кг багаж .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки различно защото кара с ралична скорост. Ето моята. 2.4 2004 ръчка комби с газ натоварена доволно. Междуградско в германия 140-160 -10-10.5 Междуградско 90 - 9.5-10 Имайте предвид 2.4 има 6 скорости може би и това помага донялъде. Въпреки че хората които карат като моята кола казват че им харчи по 14 газ. Странно. Измерването е на базата пълня до горе и докато не включи на бензин.

,,, без да искам да се заяждам, но ти сигурен ли си в сметките?

Не виждам никаква логика да ти гори 10,5 при 150км/ч и 9,5 при 90км/ч. Елемнтарна физика+математика показва, че челното съпротивление при 150 е над 2 пъти по-голямо от това при 90.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е елементарна математика, но практиката при мен показва при 2.3 6-а и 2.4 8-а ген. разликата е 1.5 литра. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки различно защото кара с ралична скорост. Ето моята. 2.4 2004 ръчка комби с газ натоварена доволно. Междуградско в германия 140-160 -10-10.5 Междуградско 90 - 9.5-10 Имайте предвид 2.4 има 6 скорости може би и това помага донялъде. Въпреки че хората които карат като моята кола казват че им харчи по 14 газ. Странно. Измерването е на базата пълня до горе и докато не включи на бензин.,,, без да искам да се заяждам, но ти сигурен ли си в сметките?Не виждам никаква логика да ти гори 10,5 при 150км/ч и 9,5 при 90км/ч. Елемнтарна физика+математика показва, че челното съпротивление при 150 е над 2 пъти по-голямо от това при 90.

Ти не виждаш аз също ама газовата колонка не лъже. Където и да я зареждам празна бутилката се пълни до 50л и карам 500-550км, не зависи много от скоростта. Дюзите мисля бяха 73мл или нещо такова може би са малки и не дава повече да смуче или пък настройка на компютъра. И аз бях учуден в германия. Беше натоварена викам си е са малко душманската ще я карам. Мислех че 13-15 ще ми даде но пак си изкарах толкова км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход в Бургас бензин зимата на 2.0 -12/13,5 градско.Сега маааалко смесен падна на 10.0. Толкова показва по борд комп.Не съм я засичал пълно-пълно,но със 100лв изминавам не повече от около 400км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...