Jump to content
Илиян-

Летни гуми HR-V

Recommended Posts

Hankook RA18 195 70 15 Как е като гума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hankook RA18 195 70 15 Как е като гума?

Добра е, но за бус не за HR-V.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно се колебая между 2 модела:

195 65 15 Yokohama BluEarth AE01  дот 2015 - 102лв/бр.

205 65 15 Kumho KH27  -  113лв/бр.

При първия модел има 19мм разлика при втория 6мм от стандартните.

 

Кое е по-добре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко тежат едните и другите.

аз също пробвах с по широки на HR-V то .. ама беше по-тромава.

мисля че и идваха много тежки и ги махнах.

по-масово се кара с 195/65/15

както каза колегата по-горе, това не е бус.. а просто по-висока лека кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни "Семперит" 195/70/15 с ниския товарен индекс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семперита е VAN-LIVE 195/70 15 97T RF незнам колко тежи гумата, а мога само онлайн да го поръчам. Иначе цената е добра 109лв. в Медина-Мед  По телефона ми казаха, че е гума за баничарка. За сега клоня към 195 65 15 Yokohama BluEarth AE01. Врера видях нов Вridgestone В330 дот 2012г много добра гума, но много стара.

 

Ако някой кара със симперита да каже как е?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено 205/65r15 e най-удачния размер за замяна на оригиналния. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в Агримата Bridgestone B330 дот 2015г.   195/70/15  97Т  е на 130лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих 195 65 15 Yokohama . Коментара за Агрима късно го видях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 15 ките са малки,

205/65/16  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Да се включа и аз с едно питане. Скоро и на мен ще ми се наложи да сменям летните гуми.Сега все още съм с bridgestone b330 195 70 15   от 2004.Oт това, което прочетох излиза че те са за леки автомобили. На какво мнениете сте за размер 205 70 15 и за марката Барум  Bravurius 4x4. Трудно намерих телото на гумите 195 6515 и се оказа че за повечето гуми е около 8 кг , а при205 70 15 се движи около 11кг. Това да се тълкува ли като по-лошо качество? Колегите, които карат с летни гуми 195 65 15, излизате ли с тях за риба( бе като цяло извън асфалата) :) , ако да споделете впечатления.

За първа зима бях с Nokian 205 65 15 не съм особено впечатлен и останах с усещането, че колата е по-тромава. Преди бях с uniroyal rain max 195 70 15 и съм газил без да я щадя в сняг докато затъна :) и се отрина, в пясък и по разкаляни пътища:)  . Но освен че остаряха, бяха и шумни :) .

Предварително благодаря на всички за отговорите и отделеното време.

 

 

С уважение

 

Вал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш впечетления....Йокохама...трудно се стоплят,страхотни шарки,реклами и суперлативи,но калпави при мокро и студено,нещо не могат да сси докарат смесите.Бриджстоун беше гума с която се продадоха доста автомобили-много прилична гума с тиха работа и завиден пробег.За съжаление тези които се внасят нмат нищо общо с монтираните в магазина като качество.Нокиан-също като Йокохама.Униройял -Много здрави гуми като бордове,най шумните от всички.Като показатели най-доброто с което съм карал е Мишелин от нискоскоростната серия и дунлоп в момента.И за двете мога да кажа че са безкомпромисни на мокро и тихи.За зимните е още по-сложно ,но наесен сложих 4 Континентала и се влюбих в тях.Препоръчвам всички автомобилни размери,а не бусовите гуми.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите, ако се сложат 195/50/15 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това са почти 8см разлика в диаметър... Не мисля, че е удачно.

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/60/16 имам 2читави Фалкен ДОТ 2013. Трябват ми нови 2 на цена до 130 лв/бр. Моля за препоръки на гуми и магазин.

По какво се различават автомобилните от бусовите гуми?

Благодаря.

Редактирано от Flyer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имам 2 читави гуми в сервиза да изкараш временно докато си вземеш 4 еднакви.Бусовите гуми имат по-дебел борд и са по-тежки.Оригинален размер трудно ще намериш..не се предлагат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имам 2 читави гуми в сервиза да изкараш временно докато си вземеш 4 еднакви.Бусовите гуми имат по-дебел борд и са по-тежки.Оригинален размер трудно ще намериш..не се предлагат.

Благодаря за предложението. За гумите не знам, но като се постопли още малко ще дойда да почерпя по бира.

Гумите ми фалкен са 4, но двете малко не ми харесват (струват ми се неравномерно износени). Не мога да преценя дали стават, защото още не съм ги карал. Бяха на алуминиевите джанти, които купих (втора ръка), не ги исках но бяха калкулирани в цената.

Един търговец в Русе (няма да го споменавам) ме увещава да си купя от него Сайрон (SYRON Race 1 Plus). Били немски и с много високо качетво на каучуковата смес. Привлекателната им цена обаче малко ме притеснява, а в нета има много малко информация за тях.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Syron/Race-1-plus.htm - не са лоши отзивите и фирмата макар и млада май наистина е немска - http://en.syron.eu/corporate/new-warehouse-logistics-center/

За цената - не ми изглеждат чак евтини :) по-скоро нормална цена. Гледам този размер - Рикен имат гуми за 90лв (дъщерна фирма на Мишелин) със сходни отзиви

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Действително цената не е от най-ниските, но разчитам на немалка отстъпка. Обещанията са за дискаунт до 40% за ДОТ 2014. Съдейки по цената разчитам да са по-добри от Рикен, Нексен и т.н.

Ако не се споразумеем за цената мисля да взема само 2 бр. Falken 205/50R16 87V TL ZIEX ZE914 ECORUN като старите ми, че поне да са еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си взимам 16ки джанти ии се чудя колко по-мудна ще е колата, и разхода колко по-голям ще е. 

По- комфортно ли вози ? 

 

 

не че е от значение разхода ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече държи в завоите,вози по-твърдо,вдига разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че тя и сега вози твърдо :D Бях си спаднал гумите на 1.6 и тогава се ядваше. Имам 1 месец горе-долу да го реша. Но може би ще си остана с 15ки, просто ще взема един комплект лети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомни си темата ми за предните тампони и ще почне да вози като хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ясно, но не ми се занимава да режа каквото и да е :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета някой карал ли е Харвито със 215/65/16  знаете ли дали има опастност да опират в под калниците при завой ...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Маркони. Колега ще ми пратиш ли линкче за темата ти за предните тампони за да си оправя возията, че не я намирам.

Благодаря ти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата правих опити с дължината на противоударния тампон заради легналите полицаи.За всеки случай смених пружините с нови,защото не бях сигурен в еластичността на старите си пружини.Перфектния размер на тампона е 50%.Направен е от полиуретан и се реже с макетно ножче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи добре, но май не е за мен. Не искам да махам оригинални части. Където и да погледна виждам ироглифи и много се кефя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли се е с 205/65/16, че мааалко по-височко е мааалко по-добре в някои ситуаци при риболовни приключения...

Все пак като цяло ще се повдигне с 1 см.

Взел съм я с оригинални алуминиеви джанти,205/60/16, но старите гуми са за смяна...

Предполагам,че няма да се тормози чак толкова !?!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па си се утрепал да ходиш за риба!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще взимам оригинални 16ки от hr-v англичанка, ии се чудя какви гуми да сложа.

 

Някой да има впечатления от http://diana-ltd.com/tire?4172 Но така като ги гледам са супер шумни :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа гайките от железните гуми ще станат ли на Летите джанти ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да станат! Ако ли не имам 4бр ще ти ги дам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с  bridgestone turanza er300.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си за малко по-широка гуми 205/65/15 вместо 195/65/15. Дали ще има голяма разлика :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мии сложих 205/55/15 майлко по-ниски, но в същото време в завойте стана друга кола. Височината не ме притеснява много, не мисля да правя екстремен офроуд. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...