Jump to content
dindin

Стъкло за странично огледало

Recommended Posts

Пичове, зимата ми беше паднало в най-големият студ стъклото на шофьорското странично огледало и го лепих без много церемонии пак в големия студ с епоксидна смола. Вчера на автомивка го пръснали и то си се отлепило като пич, паднало и се счупило. Като го видях - еми то на подложката сичкото лепило, а по стъклото хич :-) Та, искам да си купя стъкло.

В интернет в БГ намирам само тук:

 

http://www.avto.bim.bg/Stuklo-za-ogledalo-lqvo-izpuknalo-za-HONDA-CR-V-ot-1996-do-2002_p37664m215.html

 

В английското eBay е пълно за под 20 лв. (вярно, че там се води за "пасажерската страна", че са обратни, но има и изпъкнали и широкоъгълни :-)) ама не ми се чака много много, че е тегаво с тея малки задни стъкла :D

 

Има ли в София някакъв магазин да продават само стъклата, че навсякъде предлагат цяло огледало, е 100 лева и нагоре няма да дам. А вярно ли е, че на 1-ва и на 2-ра генерация са еднакви стъклата?

Отделно в eBay ги дават с лепило - на двойнозалепваща, тук не знам - сигурно дават само стъклото и оправяй се. Има ли някаква хамалогия, че като го лепна да не падне пак? :D

Благодаря!

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, никой не отговори, реално стъклото е това:

 

http://www.avto.bim.bg/Stuklo-za-ogledalo-liavo-izpuknalo-za-HONDA-CR-V-ot-2002-do-2006_p55124m214.html

 

От фирмата ми казаха, че налични нямат, чака се 2-3 седмици за доставка, което предполага Англия :)

Отделно звънях на 5-6 места, не продават изобщо стъкла. Както и да е, решението е eBay, поръчвам Convex или Wide angle за шофьорската страна. Просто ще стоя седмица-две без стъкло.

 

Може темата да се затвори :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши като ти го доставят да кажеш как е?

и като го инсталираш дали се вижда добре.

аз преди време търсих за HR-V.. след около месец и много обаждания намерих в една от моргите ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти, звъннах и на BOSS HOGG, той каза че дават цели огледала само :)

Иначе колебанията бяха между:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/390995319706

и

http://www.ebay.co.uk/itm/390956395344

 

Ще взимам последното, широкото. Води се пасажерско ама няма как, нали са обратни :-)

Редактирано от dindin
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъгъла им е друг и ще береш ядове.В модераторския чат в скайп я водихме тая дискусия преди време. Седни на пасажерското място и виж дали виждаш нещо ;)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drone, като седна на пасажерското място кое огледало да гледам, пасажерското (дясно) или шофьорското (ляво)? То ясно, че това, което ще взимам е пригодено за пасажерско английско, демек да се гледа от другия край на колата, ама с една настройка няма ли да станат нещата? :-)

Иначе неска ше си залепя пак счупеното колкото да имам нещо да гледам, че на пластмаса е тегаво :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлика в огледалата от десен волан, слагай смело! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drone, като седна на пасажерското място кое огледало да гледам, пасажерското (дясно) или шофьорското (ляво)? То ясно, че това, което ще взимам е пригодено за пасажерско английско, демек да се гледа от другия край на колата, ама с една настройка няма ли да станат нещата? :-)

Иначе неска ше си залепя пак счупеното колкото да имам нещо да гледам, че на пластмаса е тегаво :D

Няма да станат,защото ъгъла е различен.Като седнеш на пасажерското място виждаш ли през пасажерското огледало без да се наведеш напред ? Не. За това говоря. Така ще е и с пасажерското огледало от деснячка.

  • Хаха 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно е чадо :D Поръчах вече тоя комплект, че пластмасата отзад ми беше под сяква критика след епоксидната смола :) Благодарности обаче за забележката! 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/390446422482

 

Отговориха ми, че става, а у още някви инструкцийки за монтиране писаха. Просто нямам варианти в момента и ще го тествам, пък ако стане/не стане тъкмо колегите ще знаят на 100%.

Като дойде ше го бистрим :) Засега карам със сцепеното.

 

Поздрави на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Drone, като седна на пасажерското място кое огледало да гледам, пасажерското (дясно) или шофьорското (ляво)? То ясно, че това, което ще взимам е пригодено за пасажерско английско, демек да се гледа от другия край на колата, ама с една настройка няма ли да станат нещата? :-)

Иначе неска ше си залепя пак счупеното колкото да имам нещо да гледам, че на пластмаса е тегаво :D

Няма да станат,защото ъгъла е различен.Като седнеш на пасажерското място виждаш ли през пасажерското огледало без да се наведеш напред ? Не. За това говоря. Така ще е и с пасажерското огледало от деснячка.

 

Като не ти е настроено огледалото естествено, че няма да виждаш! Като го нагласиш си виждаш! Елементарно! То и като седнеш в чужда кола с чужди настройки пак не виждаш. Ама като настроиш ъгъла няма проблем. Огледалата са абсолютно еднакви! Слагал съм ляво стъкло на CR-V 2005-та с ляв волан от такава с десен! Никаква разлика! 

Редактирано от mirott
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз клоня по-скоро към мнението на mirott, а комплектът е пуснат днес, като дойде ще видим кой крив, кой прав :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз клоня по-скоро към мнението на mirott, а комплектът е пуснат днес, като дойде ще видим кой крив, кой прав :)

 

И аз го сменях моето с такова от десен волан, нямам никакви проблеми и се вижда нормално. Не знам за какви различни ъгли говорите :P

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, колеги да споделя, понеже стъклото дойде, сложих го и така, остана само обратната връзка. Разлика никаква, освен че е широкоъгълно и се вижда нормално, а не че колата е на майната си а тя до мене както при изпъкналите :D

Сега аз си мислех, че в комплекта имало и пластмасовата плочка - да, ама не, има някаква щипка, която е замества. Реално реших да си запазя стария комплект, ако тоя реши да сдаде багажа по някаква причина.

 

Стъклото е с нагревен елемент, има си лепило по цялата площ, стандартно под лепенка.

 

Клемите са по-малки от на старото! Все пак вкарах буксите за нагревателя между клемата и обувката, тествано е - нагрява.

Можех да изкорубя старото стъкло, за да ползвам пластмасовата плочка, но реших да лепна директно новото стъкло към джаджата, която са ми пратили с нея. Вярно, че площта за залепяне е доста по-малка, но мисля че ще изкара. Еми не е естетически издържано или до милиметър точно, ама ще свърши работа, трудно се наглася като е по-навътре.

 

Това, което малко ме дразни е, че може би заради повечето хлътване заради липсата на плочка стъклото не може да стигне максимално наляво при нагласяне.

Е, все пак е широкоъгълно и се вижда достатъчно, въпреки че обичам да ми е максимално изнесено навън.

 

ПП: Не ми се дават още 15 лири за backplate (плочката), че то ще стане за едно ново огледало направо :D

 

Сникмки тук: http://danikane.snimka.bg/automobiles/honda-crv-wing-mirror.862650

 

Като цяло - доволен съм, няма някви фрапантни изкривявания. Малко е тегаво докато свикнеш с разстоянията, но се свиква:)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално стои,какво не му харесваш? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

както се казваше в онзи виц при мене е "аналогичен случай" :)) И на мен четки ми го събориха и се строши на парчета, само стъклото, отзад си нагрява подложката.

Само, че при мен става дума за пасажерското огледало (т.е. дясното). Кажи ми, моля те, широкоъгълно или изпъкнало трябва да е според тебе за там и има ли нужда от тази подложка, която спомена? И за колко време дойде, че тези от avtobim ги чакам вече 3-та седмица и доста се изнервих.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, щом си го поръчал вече изчакай ги иначе ще се набуташ с още 20тина лева и още десетина дена чакане. Като стандарт са изпъкнали и от двете страни, с ъпгрейд широкоълно за шофьорското, така че изпъкнало отдясно те устройва. Плочката отзад според мен не ти трябва, просто аз си я бях прецакал моята. Като дойде стъклото ще изчегърташ старото и ще лепнеш новото върху нагреваемия елемент. Дотогава си карай така, на мен не му беше проблем, виждаше се ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се запиша. Да не отварям нова тема ще пиша тук. Тази сутрин заварих колата така

IMG_20180604_075349.thumb.jpg.44ef259d865b4d43198b12470ce75170.jpg

До сега съм споменавал майката, сестрата, бабата..... и съм му пожелал да му изсъхнат разни органи. 

Та на въпроса. Разгледах снимките от албума на dindin но нещо не ми стана ясно как става захващането към тази бяла пластмаса (не знам как се води). Мисля да си поръчам стъкло за огледалото от тук но нещо се съмнявам дали ще се размина само с това. Или да търся цяло огледало?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен са такъв модел, снимките са от дясно огледало.

 

IMG_20180320_091052.jpg

IMG_20180320_091007.jpg

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова четене и ровене из разни форуми стигнах до няколко извода:

-има 2 вида захвати.

-плочките са еднакви за CR-V 1, CR-V 2 (може би до някоя година) и HR-V

Направих запитване до Бултрако и според номера на рамата тази част е с каталожен номер 76253-S2H-G01на цена 133 лв. След справка според гугъл захвата е същия като на колегата st34 писал преди мен за което му благодаря. Покрай ровенето в мрежата попаднах на тази статия

Явно ще се поръчва от ebay като там цената е съвсем приемлива.

Ето линк към обявата - https://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-CRV-1997-2002-LEFT-SIDE-DOOR-WING-MIRROR-GLASS-SILVER-HEATED-BASE-PLATE/112062905739?fits=Car+Make%3AHonda|Model%3ACR-V|Cars+Year%3A2002&epid=2109158047&hash=item1a17783d8b:g:Y9MAAOSwHuha2Lzq

Изглежда ми като за моя модел огледало.

Дано съм бил полезен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт...

Огледалото пристигна с Интерлогистика и според сайта им е било тук на 14.06. За 10 паунда доставката можеше да ми се обадят но това е друга тема.

Ето малко реални снимки за да добиете представа

IMG_20180619_094734.thumb.jpg.b9197ee70752e97b4ea2f5707e9d1c7c.jpg

 

IMG_20180619_094816.thumb.jpg.fd132e473cad9e7a24299551b2ebd30c.jpg

 

Огледалото пасна идеално. По-широкоъгълно е от оригиналното. За подгрева няма как да разбера дали работи.

 

IMG_20180619_164046.thumb.jpg.44f0ec7b199d82e74684c5539d4e5ecb.jpg

 

 Поздрави

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По-широкоъгълно е, защото е за десен волан и се явява пътническо ;)

Ама тва не е проблем.

 

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, не е проблем. Даже е по-добре защото сега виждам и сляпата зона като ме изпреварват.

Моето дясно (пътническо) не толкова широкоъгълно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моите огледала също бяха тръгнали да се отделят.  Един ден както си карах и изкачвайки една стръмна улица, гледам огледалото се клатушка. Викам си, кой МАМКА МУ ми е го строши? Слизам, гледам стъклото разделено от черната основа и се държи само в горната си част.  Пробвах другото то здраво.  Бутнах го съвсем леко и то се отлепи. Спасих ги навреме. 

Ремонта:

Почистих ги,  лепнах  им тънко двойно лепящо текст на 3М,  намазанх основата с праймър 3М и лепнах огледалата към черната основа.  За сега 6месеца са Ок. Ще видим на зима дали ще издържат. 

Съветвам превантивно да си проверите огледалата дали не са тръгнали да се разлепват.  С една пластмасова карта просто се опитите да надигането стъклото.  Моето се отдели много лесно,  без никакво усилие. 

Редактирано от Bidjo
  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми се наложи същото упражнение, тоя път от дясната страна.

 

Това поръчах:

https://www.ebay.co.uk/itm/Right-Driver-Side-Heated-Electric-Wing-Mirror-Glass-for-HONDA-HRV-CRV-1996-2006/251817787777?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Отзивите са същите, само че тоя път съм с плочката отзад:

  • Малко трудно се щраква плочката, но така е по-солидно

 

  • На 20.04.2015 г. at 15:39, dindin написа:

    Клемите са по-малки от на старото! Все пак вкарах буксите за нагревателя между клемата и обувката, тествано е - нагрява.

 

  • На 20.04.2015 г. at 15:39, dindin написа:

    може би заради повечето хлътване заради липсата на плочка стъклото не може да стигне максимално наляво при нагласяне

Цената е добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че повдигам стара тема.
Но някой може ли да ми каже - днес, а не преди години, как да си сменя лявото шофьорско стъкло на CR-V II 2002?
От вносителя ми искат 136 лева. Само за стъклото.
Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, темата е за стъклото на огледалото, не за шофьорското стъкло на вратата.

Или съм разбрал грешно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е оригинално? Нещо ми се струва афтърмаркет като останалите. :)

Това от друга страна е ОЕМ:

https://www.ebay.co.uk/itm/2001-Honda-Crv-N-s-Front-Mirror-Glass/143523185100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dindin написа:

Сигурен ли си, че е оригинално?

Да, сега като го загледах, май е за първото ЦРВ и ХРВ. Иначе за оригинално, така пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те стъклата за 1 и 2 генерация, както и за HR-V ако не се бъркам май са едни и същи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.06.2018 г. at 22:32, Bidjo написа:

Съветвам превантивно да си проверите огледалата дали не са тръгнали да се разлепват.  С една пластмасова карта просто се опитите да надигането стъклото.  Моето се отдели много лесно,  без никакво усилие. 

Темата е стара но вярна .Благодарение на цитирания колега спасих лявото огледало.Дяснато изхвърча в движение и смених само плочката с огледалото за 20 тина лева.Интересното е че първо пада дясното .Заводски имат само една точка лепило в горната част ! Цената на  цяло ново огледало варира от 100 до близо 600 лв.?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...