Jump to content
hndcvc

проблем със задницата...

Recommended Posts

Здравейте , колеги. Имах проблем с моят Сивик 5та хетч. При наговарване отзад лягаше адски много а при дупки блъскаше ужасяващо (така и не разбрах кое блъска , дали гумата в калника или амортисьора). Та временно реших проблема с едни тампони дето се слагат между навивките на пружината и ограничават хода й. Те обаче скърцаха ужасно... попрочетох из форума и колегите ме посъветваха да сложа пружини от седан. Направих го и това , но вчера пътувах от Ямбол за София с двама човека отзад и пълен багажник и беше някакъв ужас... Блъскаше отвратитно , а при една неравност така издрънча отдясно , че ми стана зле. Когато пристигнах в София усетих че вече при най малката неравност отзад вдясно блъска ужасно... та въпросите ми са два: как мога да проверя дали ми е изтървал амортисьора и като цяло от какво хлопа? И най вече какво да правя , как да я вдигна тая задница и да я направя по корава , че като тръжна по нашата хубава магистрала с 2ма човека на задната седалка да не се чудя дали ще остане цяла колата... както казах с пружини от седан съм в момента но без ефект почти. И да спомена снощи до колкото успях да я погледна амортисьора не беше омаслен но сякаш буталото , което влиза навътре (извинявам се за малоумните обснения) не беше центрирано , а беше избагало в стани и се опираше в едната стена на неподвижната част. Незнам крив ли е..ако трябва ще цъкна една снимка днес и ще кача. Моля помагайте , че незнам как ще се прибера до Ямбол... Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като за начало си провери големите тампони на задните носачи,най-вероятно проблема с тропането ти е от там а не от амортесьорите.Аз карам също 5 хеч и ми тропаше яко,особено ако имаше и хора отзад ( бяха ми скъсани и двата).Смених ги с оригинални от Бултрако (49лв/бр).Сега вече всичко е наред.А за да провериш амортесьора дали е изпуснал най-добре ще е да го свалиш и да го пробваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са тампоните... вече съм почти сигурен че е амортисьорът. Въпросът сега е какви да слагам че да си реша ши*ания проблем и като я натоваря да няма ядове. Нз вече кое е слабото място... амортисьори ли пружини ли или и двете. Ако някой знае решението на този казус ще съм му много благодарен защото не ми се ще да хвърля пари за нови амортисьори и после пак да се налага да слагам онея скърцащи подложки и колата ми да вози като каруца...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са тампоните... вече съм почти сигурен че е амортисьорът. Въпросът сега е какви да слагам че да си реша ши*ания проблем и като я натоваря да няма ядове. Нз вече кое е слабото място... амортисьори ли пружини ли или и двете. Ако някой знае решението на този казус ще съм му много благодарен защото не ми се ще да хвърля пари за нови амортисьори и после пак да се налага да слагам онея скърцащи подложки и колата ми да вози като каруца...

колега аз ти писих къде ти е проблема момче даже и е пуснал тема с като твоите проблеми и какги е решил писа ми на ЛС отговорих ти даже и не благоволи да ми върнеш отговор с поне едно благодаря еи такива като теб не знам какво да ги правя,ти му казваш от кое е проблема сблъсквал си се и си го решавал а тои се мъчи да открие топлата вода,ами хаиде да видим как щте го решиш тогава сменяи амортисиори и пружини и проблема пак ще си остане,както и да е исках да помогна но уви на някои им увират главите по трудно,поздрави и дано си решиш проблема искрено ти го желая

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...