Jump to content
moritz1488

2-3 Бързи въпроса Хонда Сивик V

Recommended Posts

От скоро карам Хонда Сивик 1995 1.3 16V. Искам да задам следните въпроси:1.Смяна на шпилки на главина с по-дълги?(Как къде какво, защо?)2. Парното духа само топло...Защооо?!Клапата, която определя топло/студено - къде е ?3.Смяна на стопове, Как точно се отсраняват корите около колниците и кората ня долния капак на багажника?4.Увиснала шофьорска врата, пречена и решение?п.с. Предполагам, има теми, в който въпросите са коментирани, ако е възможно линкове към въпросите, защото не ги открих

Редактирано от moritz1488
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

главини с по дълги шпилки няма.за тази процедура се ползват фланци,които излизат от порядъка на 200лв.корите за стоповете сваляш с отверка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

главини с по дълги шпилки няма.за тази процедура се ползват фланци,които излизат от порядъка на 200лв.корите за стоповете сваляш с отверка.

колега тук за главините не съм съгласен че не могат да се направят с по дълги болтове,МОЖЕ ,но каква му е идеята на колегата не знам да слага подложни фланци ли,ако иска да изхвърли джантите навън към калника е точно вариянта които му предлагаш с раздвижни фланци които са наистена около 200 лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам джанти 15-ки - но шпилките идват твърде къси, смисъл гайката прави около 6 оборота около шпилката и не съм сигурен дали с тази стъпка на резбата 6 оборота са достатъчни.п.с. гайката остава да стърчи(шпилката не изпълва цялата резба на гайката)Още един въпрос: поръчах си едни стопове за Сивик Хеч 1992-95, след като тръгнах да ги слагам на колата се оказа, че са по-малки с около 1см.- въпроса ми е как да различа стоп от Седан и Хечбек? (Съмнява ме, че стоповете просто са за седан, а не за хеч.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам джанти 15-ки - но шпилките идват твърде къси, смисъл гайката прави около 6 оборота около шпилката и не съм сигурен дали с тази стъпка на резбата 6 оборота са достатъчни.п.с. гайката остава да стърчи(шпилката не изпълва цялата резба на гайката)Още един въпрос: поръчах си едни стопове за Сивик Хеч 1992-95, след като тръгнах да ги слагам на колата се оказа, че са по-малки с около 1см.- въпроса ми е как да различа стоп от Седан и Хечбек? (Съмнява ме, че стоповете просто са за седан, а не за хеч.)

6 оборота са напълно достатъчни слагаи смело

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооокей сега ако някой даде светлина около стоповете, ще съм адски благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооокей сега ако някой даде светлина около стоповете, ще съм адски благодарен

AKO SA ORGINALNI А НЕ НЯКОИ ТУНИНГ СТОПОВЕ на хеча са поразлични от на седана,хечбека и купето 5г до предните врати са еднакви стоповете за хеч са си само за нечбек от седан и купе не стават дано не греша но по спомен са така ако греша поправете ме ако не ти пасват значи са от купе или седан според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пасват, по-малки са тези вътрешните .. някви кристални са - като форма са същите на външен вид...п.с. е тука видях едни същите. като тези който аз взех пише,че са за седан,но като не съм сигурен, как да ги пусна да ги продам(така или иначе не стават за мен) пък не искам  да набутам някой в моя филм ...http://www.avtosklad.bg/img/products/086105830.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пасват, по-малки са тези вътрешните .. някви кристални са - като форма са същите на външен вид...п.с. е тука видях едни същите. като тези който аз взех пише,че са за седан,но като не съм сигурен, как да ги пусна да ги продам(така или иначе не стават за мен) пък не искам  да набутам някой в моя филм ...http://www.avtosklad.bg/img/products/086105830.jpg

седан,купе 5г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи продавам стопове за седан/купе 5г.  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...