Jump to content
spank

Колеги помощ....

Recommended Posts

Здравейте колеги, миналата седмица ми се случи случка а именно:

Карам си по булеварда и ме спират катаджии. Поискаха ми документи, духах на дрегер (0,00) всичко ми беше изрядно. Видимо разочаровани се наложи да ме пуснат върнаха ми документите и като тръгнах към колата си единия забеляза, че съм със спортен ауспух. В последствие искаха да ми напишат акт за шум, но понеже съм бил свестен (защото не спорех понеже не съм запознат с такъв вид "нарушения") ми написаха фиш към общината за "неизправен заглушителен механизъм". Гледаха колата отдолу, снимки правеха.....попитах не би ли следвало да се замери шумът, който според тях е над нормата, а последвалият отговор беше -"Ние не го мерим това. Ще отидеш в КАТ където се минават прегледи и там ще ти го замерят". Запалих колата изфорсирах леко даже за да им докажа, че не бучи както обикновена траба, но не ме отразиха! Интересното в случая е, че уж ме глобяват за шум, а разбраха че съм със спортен ауспух накрая. Вчера се разходих до КАТ с идеята да ми замерят шума и да си взема документ, който го доказва, но уви техникът ми каза, че устройството им не работело цитирам: "не помнел от кога", и никъде не замервали такова нещо (за Шумен става въпрос). Тоест бях глобен въз основа на предположения, че на светофарите съм тръгвал с мръсна газ...всички със спортни автомобили сме били така...WTF. Опитах се да им обясня, че ауспуха ми е шумен от 2700 оборота и нагоре и че не мога да карам в града така(трябва или да карам само на втора или с над 100+ в трафика), но или са изключително ПРОСТИ или си бяха решили да ме изгърбят.

Ауспухът ми е този модел:

http://www.remususa.com/epages/remus.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/remus/Products/0020900570TD

От един сервиз ме посъветваха да намеря официален дистрибутор на Remus за България за да ми издадат сертификат на ново(към всички продукти на Remus се прилага сертификат за качество съдържащ всичките му данни като изходни децибели и т.н.) понеже като купих колата си беше с този ауспух и затова нямам сертификат. Също така, ако има вариант за някаква интервенция за допълнително обезшумяване ще съм благодарен за съвет.

Моля, някой ако е попадал в такава ситуация да помага. 
0
  • [*] 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в полицията и подаваш жалба! За да ти напишат такова нещо трябва да са го измерили с уред, сертифициран и минал преглед. С наличните документи към него! Все едно да ти напишат, че си превишил скоростта ама на око, без радар или камера! И не ти трябва да доказваш, че си невинен а те да докажат вината ти! На какво основание са преценили, че си в нарушение?! Търси си правата! Не оставяй нещата така! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще си търся правата! Тези полицаи вече взеха да правят каквото си поискат и ни вземат за мезе.....

 

Мерси за отзивчивостта колега   :thumbs1:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш акт пишеш възражение до шефа на кат. За фиш не знам как се жалваш. Наказателно постановление жалиш в съда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък фишове ли издават, мен ми писаха акт за подобно нещо, пак към общината. Глобата ми беше 50лв и около 1 час загубен в община Варна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При така описаната случка излиза, че те са решили да те глобят, след като вече са ти били върнали документите и са те пуснали. Търсили са си някаква причина... А и ако бяха забелязали (на ухо), че колата е "шумна", щяха изрично в началото да ти кажат, че за това те спират!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При така описаната случка излиза, че те са решили да те глобят, след като вече са ти били върнали документите и са те пуснали. Търсили са си някаква причина... А и ако бяха забелязали (на ухо), че колата е "шумна", щяха изрично в началото да ти кажат, че за това те спират!

 

 

И аз така предполагам. Описал съм всичко дословно без да преувеличавам или да спестявам. Мерси за отзивите колеги, ще пиша какво е развитието за да се знае, ако някой попадне в същата ситуация как да процедира. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти затова ли се регистрира в Хонда форума? Да търсиш специализирана помощ срещу нещо, което смяташ за "полицейско произволие"?

 

Само аз ли се дразня, когато някой си сложи какъв да е ауспух на колата и вдига шум до небесата, ма му е простено, щото той е "спортен", а аз най-вероятно "задръстен", че си смених ауспуха на сивика отново със стоков, веднага щом цъфна. Наскоро един познат даже се похвали, че си е пробил дупка на ауспуха, щото селиката било спортна кола това, трябвало да се чува...

 

В чужбината, по която всички толкова се прехласвате, такива промени май минават техническа проверка. Тук щом не ви се налага да минавате, какво се оплаквате? С две думи, каквито водачите - такива ще са и полицаите.

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ремус за 700 лв нов да кажеш какъв да е, малко е несериозно. Ще слагам каквото и където си поискам! И ако с нещо съм нарушил правилата и закона си нося отговорността, по законния ред! А не да ми пишат за щяло и нещяло кой каквото се сети. Само щото не съм му предложил почерпка! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Фирма за измерване на шума от изпускателна уредба - Off Topic - Hondabg.com Форуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дребна подробност е, че темата даже не е и за "Общи дискусии", понеже случката се развива с автомобил, различен от Хонда, а авторът се е регистрирал тук само да разлае кучетата, не виждам мястото й в този форум. Когато авторът толкова го е грижа за фиша му, може да си потърси правата по законов път, по какъвто навярно е трябвало да се узакони и модификацията.

 

Незачитането органите на реда и поставянето на страната на вечно неоправданите е отличителна черта на една друга малцинствена група.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...