Jump to content
stockbroker

Височина на гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги! Пукам трета гума в нашите прекрасни дупки и реших да си взема по-високи гуми. Сега карам с 195/50/15 и имам само джанти 15-ки - железни и алуминиеви. На вратата има 2 размера дадени - 195/50/15 и 185/55/15. Според вас каква по-висока гума мога да сложа на тези джанти или трябва да си взимам 14-ки и да сложа примерно 185/60/14 или още по-високи с 13-ки 165/75/13?

Редактирано от stockbroker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.calculator.bg/1/avtomobili_gumi.html   Ето ти един калкулатор да сметнеш и да видиш.Най-добре е да намалиш размера-14-ки ще се съберат перфектно,цената на гумите е по-ниска и ще ти даде по добър разход.Ако си с 262мм дискове обаче няма да можеш да сложиш 13-ки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 185/65/14 няма ли да има несъвместимост или има достатъчно място за по-голям диаметър? Калкулаторът ми изкара:

 

Стар диаметър: 576 mm

Нов диаметър: 596 mm

Разлика в диаметрите на двете гуми: +20 - несъвместими

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 97 км/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си под +- 19 си окей,над +-20 са несъвместими.Ти си точно на границата така че няма да имаш проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България за съжаление трябва да се кара с възможно най малки джанти и високи гуми. Смятай с калкулатора и ако сложиш 13ки или 14ки пиши дали колата ти вози по меко с по високи гуми, защото и аз се чудя дали да не мина от 195/60/15 на 175/80/14 заради возията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...