Jump to content
Coupee

ПТП с колега

Recommended Posts

Здравейте колеги.В петък към 17 часа на 8 Приморски в посока Виница,точно срещу сградата на НАП се чукнах в колега от форума.Бях зад него в крайна лява лента,но реших да се престроя в средната ,като светофара светна зелено и колоната тръгна и следователно и ние.Докато гледам дясното огледало за движещи се коли в средната лента колегата с ХОНДА АКОРД 7 ген. спря и го закачих в задната броня ( с 5км/час ) .Ако имаше още 1 пръст разстояние нямаше да има дори досег.Както и да е ,аз съм виновен реших да спра и му показах през прозореца къде.Слизаме на моята кола и няма абс. нищо ,неговата леко надраскана. От тук нататък ФИЛМ.Слизам и викам ще се разберем се пак сме колеги,за такова нещо никой нормален не би извикал КАТ.Казвам му да пишем един протокол,да му дам 50 лв. + това което ще му платят от гражданската ми.НО чичката не излезе никак разбран,като ми вика не може моята компания искат КАТ да идва и т.н и т.н.Казах му ,че нищо не печели от това,колеги сме само кадето ще ми напишат АКТ за тази простотия.Но хленчещия чичка не ,че не.Викам добре викаме КАТ как да се разправям с такива хора.След 30/40 мин. дойде един катаджия с Нива и ни извика при него.Провери ни документите,провери ни за алкохол и се опита да му обясни и той.Казва му ,човек закакво да му пиша акт на момчето ти нищо не печелиш,така или иначе ще ти платят .Дори му предложи човек с който да говори по телефона и да се увери.Но нашия скъп колега НЕ! Само където не му каза "Пиши му акта да му е гадно". Полицая на който явно не му се занимаваше изобщо вика добре....нищо не мога да направя щом иска..И така чакахме още час на дъжда.Накрая полицая ми вика - ЗАБЕЛЕЖЕТЕ : " Разбирам,че заради такава глупост не си струва да ти пиша акт особенно като няма никакви щети по автомобилите,но го виждаш как се прави на ощипана МОМА"...Надявам се ,че повечето от вас не са като този ! Наистина не съм му на годините,но се надявам да не изтрещя така като стана !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е застрахован от такива "инциденти" - тук вече идва въпросът за човечността. Реално потърпевшият  си е с правото да се ползва със закона, да извика КАТ и да се регистрира целия инцидент в системата им.. Незнам обаче в случая, както няма щети по колата.. ще спечели ли или ще загуби от цялата работа. Може и нищожен да е инцидента, но се регистрира като ПТП, съответно участниците в него.. Хипотетично както се говори, че застрахователите ще започнат да следят историята на водачите, за да може участвалите в ПТП да плащат повече..  Същите тези няма как да знаят дали е било ПТП с 5 км./час без щети или ПТП с тотална щета.. 

Та освен загубата на време, занимавката с полицията, обясненията при застрахователя и т.н. нищо положително не виждам.. освен "Наказателната" мярка  АКТ..

 

С 2 думи - затова са правилата и законите, в случай на спор и неуредица между страните, да се определи вината или да се отстояват правата.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще спечели,полицая му каза че единствното което ще спечели и че ще ходи да се разправя повече и щетата няма да му бъде изплатена в срок от 7 дни както ако бяхме написали само протокол,а след 25+ .Вече се радвам,че не му дадох каквито и да е пари,защото най-малкото предпочитам да ги дам 100 за акт отколкото 50 на тоя .Драскотините можеха да излязат и с малко паста.При условие ,че колата има каско е направо смешно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа. Било му е криво на човека и е решил да си го изкара на теб. Дали по каско или по гражданска- като не съм виновен и колата може да се движи защо да си чупя времето с КАТ ? За сериозно птп, ок. Даже, ако ми няма нищо на колата го пращам човека по живо, по здраво и те така. В акта какво ти пише ? Не са ми писали такъв и ми е любопитно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ме беше яд ,че дори не го погледнах..Катаджията само ми каза,че го е написал по-възможно най-безболезнения начин защото вижда как са нещата..каза,че началника щял да реши но започва от 100лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти същата случка вчера в Сф, само че със cr-vто ... Напоследък катаджиите са повече хора, отколкото останалите участници в движението.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно,че тоя беше с табелки на форума и му намекнах няколко пъти ама.. греда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 години ми се случи първото (и дай Боже последното) ПТП и то пак беше с колега. На кръговото на 4-ти км пред мен беше едно бяло кончерто със стикер на фенклуба. Беше доста ожулено и тъкмо мислех, че съдбата не е била благосклонна към него, когато то уж потегли да се включи в кръговото. Грешката ми беше, че вместо да си гледам допоследно напред, вече гледах наляво и реших, че ще се включа в кръговото и аз и тръгнах, когато... усетих, че колегата с кончертото май се беше отказал и се врязах в него с пълна газ.

Спрях на спирката с момчето с пределното съзнание, че виновният съм аз, но той сам предложи да попълним протокол, а освен колеги, се оказа, че имаме ГО в една и съща компания. Предполагам, че в резултат момчето поне така е успяло да си боядиса и бронята. Разменихме си и телефоните, в случай че после има проблем с протокола. Всичко това, понеже ми беше мега тъпо защото грешката си беше 100% моя. От тогава, докато предната кола не потегли, встрани не поглеждам.

 

Пиша го, защото искам да ти кажа, че има хора и хора. Това, че кара Хонда (нищо чудно със стикер от предишен собственик) не го прави по-човечен, още повече, че ти е отказал и парите. Не отхвърляй вариант при това положение да е мислил, че може да си употребил алкохол и затова да е настоявал за КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакви идеи колко точки ще ми вземат,първо ПТП ми е...ако изобщо може да се нарече така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, преди година и малко имах подобно ПТП с повече щети предимно по моята кола (аз бях удрящия отзад).... със златен талон съм и не ми взеха точки, дори ми върнаха същия талон за мое учудване. Акта ми струва 110 лв и също ми е първо нарушение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е много интересна следната хипотетична ситуация: ако ударения е имал пълно каско, кой вариант би бил за предпочитане, двустранен протокол или някаква друга врътка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм учуден първо, че КАТ въобще са дошли при вас ??

Лично при такава ситуация бих попълнил двустранен протокол, най-малкото заради каското и най-вече да не си губя времето, за да чакам КАТ няколко часа. Пари на ръка не бих взел в интерес на истината, но и кат не бих викнал.

 

 

На кръговото на 4-ти км пред мен беше.....

 

Няколко пъти преди години, замалко да направя същото като теб и от тогава там е просто закон. Никакво гледане наляво и надясно, докато пред мен няма никой. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

Колеги, а не е ли възможно независимо от каското, потърпевшият просто да е искал да накаже чрез КАТ/акта виновният. 

Преди години и аз имах лека катастрофа (по моя вина), но колегата не поиска от КАТ да ми пишат никакви актове (ние отидохме сами в КАТ след катастрофата). Спомням си, че ако КАТ дойдат на място- са длъжни да напишат акт на виновния.

Поздрави 

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е много интересна следната хипотетична ситуация: ако ударения е имал пълно каско, кой вариант би бил за предпочитане, двустранен протокол или някаква друга врътка?

Имаше пълно каско ,но говори някакви глупости ,че застрахователната му компания задължително искала екип на КАТ на мястото на инцидента...А за това ,че ако дойде КАТ задължително трябва да има акт не е вярно,защото катаджията предложи да не ми пише акт понеже нямаше никакви щети и можеше само да се попълнят двустранните протоколи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бъде посетено ПТП-то от КАТ е задължително да се вземе отношение.Друго е,че все гледаме да излезем хора и не го спазваме това правило,когато се късае за пренебрежимо малки щети-както е в случая.Тук обаче трябва и участниците да са ок,защото няма как инак да стане.Когато автомобилите са два и са в движение,няма никакъв проблем,като закона го допуска,да се попълни двустранен контстативен протокол.Плащатето е еднакво,както с полицейският протокол.Предимството е ясно,а именно да се избегне съставянето на АКТ и плащането на глоби от виновният водач.

п.с.Към колегата пуснал темата: Приготви са за 100лв.минимум глоба и поне 6к.т.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A дали ще има бонус при плащане веднага по банков път или при птп няма такива екстри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за неприятната ситуация, но не разбирам от кое се оплакваш?

Да не звучи грубо, но истината е, че ти го удряш, а се оплакваш, че той не е бил разбран...!? А нали се замисляш, че можеше да бъде човек там?

Всички грешим, но нека караме внимателно и да пазим останалите.

 

Есента и мен ме удариха отзад, като спрях на пешеходна/кръстовище и една жена спря в мен, само ми удраска бронята малко, не виках кат, но е приятна ситуацията.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...