Jump to content
h5rov

Грешка при пускане на круз контрол

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес при пътуване по магистралата след пускане на круз контрола се оказа, че не мога да сетна скорост.

Илиза на дисплея нещо като ръчичка с парцалче и пише RADAR.

Извинявам се за размазаната снимки, но в движение с телефон така става.

Публикувано изображение

И от страни пише ACC OFF

 

До колкото видях от приложената снимка датчика е някъде зад или под емблемата.

Публикувано изображение

Почистих под емблемата и с вода през отворите на емблемата. Имаше ефект. За жалост 10-тина мин. Светна същата индокация и круз-а изключи пак.

Mоже ли да ми дадете идея какво да направя за да се оправи това положение?

 

Поздрави:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ледженд знам, че радара е в самата емблема, предполагам, че и на Акорда е така! Почисти внимателно всичко, огледай куплунзите да не са клеясали!

Дано е замърсяване, защото "емблемата" струва много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При модела на Акорд фейслифт съм виждал 2 вида емблеми. Едната е като моята която е релефна http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Honda_Accord_front_20080708.jpg и една която е цяла, изглежда прозрачна.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/75/Honda_Accord_2.4i_Facelift_front-1.JPG

Незнам дали има разлика при радара и между 2те решетки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъжд валеше ли? Щото пише да не се пуска когато вали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем като валеше много мокър сняг и зацапа "датчика" който определя разстоянието от предния автомобил. Намира се леко встрани зад емблемата при мен. Изчистих го с ръка и се оправи, докато пак не се омаза целия с мокър сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се беше получил същия ефект при каране в мокър сняг, но след като изчистих емблемата всичко се оправи. Както каза колегата по-горе, може би трябва внимателно да почистиш радара и да провериш връзките как са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Първо ще пробвам в такъв случай само с почистване и как се държи на сухо и чисто време преди да правя каквото и да било.

Като имам резултат ще кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

пак по темата.

Разкачих въпросния дистриник за почистване. Карах колата известно време без него. Още след първото запалване светна ACC в оранжевео. Което според мен си е нормално при положение, че то няма дистроника.

Сега обаче като го качих отново така и не я загася грешката. Свети ми постоянно като грешка на АСС и немога да го ползвам.

А пък същевременно си го задивжва, разклаща и тн..

 

Някой знае ли дали трябва да се прави нещо допълнително при тази процедура?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е за твоя автомобил, но може би принципа на действие е същия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята сага с този ACC продължава. Грешката е твърда, permanent, веднага след изтриване се появява пак.

 

 

4R_IHCC2_062

DTC HELP

62
MILLIMETER WAVE RADAR SENSOR ERROR

POSSIBLE FAILURES

  • [*]Faulty millimeter wave radar

DIAGNOSTIC PROCEDURE

  • [*](the vehicle equipped with CMBS (CMS) ) When a communication data, a diagnosis bit of "internal failure" sent from the millimeter wave radar shows ON( radar self-diagnosis) [*](the vehicle without CMBS (CMS) ) The difference of signal level between transmission channels is 6dB or more [*](the vehicle without CMBS (CMS) ) the sum check of EEPROM fails [*](the vehicle without CMBS (CMS) ) When the noise level sticks to the MIN or MAX value

TEST CONDITIONS

  • [*]After turn on the power source switch of radar, continuous detection is performed.

FAIL SAFE ACTION

  • [*]CMBS (CMS) /ACC (IHCC) out of action

CONDITIONS FOR CANCELING DTCs

  • [*]
IG OFF (0) [*]Clear DTCs with the HDS

INDICATOR STATUS

  • [*]ACC (IHCC) Indicators ON [*]CMBS (CMS)  indicator ON (Only the vehicles equipped with CMBS (CMS) )

SYSTEM CHECK CYCLES

  • [*]Continuously

DTC STORAGE TIMING

  • [*]1 Driving Cycle

NOTE: After millimeter radar is replaced, the aiming must be performed

 

 

Опитах и MILLIMETER WAVE RADAR AIMING от меню adjustment, но ми прекъсва и дава, че няма връзка и съответно дава грешка:

 

 

4R_IHCC2_107

DTC HELP

107
MILLIMETER WAVE RADAR AIMING INCOMPLETE

POSSIBLE FAILURES

  • [*]Rader aiming is incomplete. [*]Faulty radar [*]Faulty ACC (IHCC) control unit

DIAGNOSTIC PROCEDURE

  • [*]The aiming data, not performing diagnostic bit sent from radar shows ON (the right and left auto-aimings have not been performed since factory shipment.)

TEST CONDITIONS

  • [*]After switch the current of radar on, perform the continuous detection

FAIL SAFE ACTION

  • [*]ACC (IHCC) is out of action [*]CMBS (CMS)  is out of action (only the vehicles with CMBS (CMS) )

CONDITIONS FOR CANCELING DTCs

  • [*]Radar aiming is complete [*]DTC clear

INDICATOR STATUS

  • [*]ACC (IHCC) Indicators ON [*]CMBS (CMS)  indicator ON (Only the vehicles equipped with CMBS (CMS) )

SYSTEM CHECK CYCLES

  • [*]Continuously

DTC STORAGE TIMING

  • [*]1 Driving Cycle

NOTE: As to radar and ACC (IHCC) control unit, after removing and attaching or replacement, the aiming must be performed. But even if aiming is complete, any DTC occurs again, and if there is no poor contact in the coupler, the radar should be replaced.

 

 

До тук всичко говори за прецакан radar assy milliwave, по лепенка на него 36800-SEA-E01, а по каталог го дават 36802-SEA-E01.

Покупката на нов е абсурдна, а втора употреба не можах да намеря.

 

Ако някой има някаква идея или решение няма да откажа. Дали може да се изолира или да се ползва ACC като обикновен круз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже кабелите от дистроника къде отиват, Искам да прозвъня кабелите за всеки случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Аз имам същия проблем,само че при мен радара направо липсва.И така вече почти 2 год.карам без круиз контрол.

Пробвах на 2-3 места нещо да направя,но явно не им се занимава.Според мен ако се флашне със софтуер,който е

за същата кола,но без адаптивен круиз би трябвало да стане,защото компа вече няма да търси радара.

Втора ръка такъв и аз не мога да намеря.А ако ти намериш решение моля да споделиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

h5rov, как се качват снимки тук от ПЦ-то ми? Ще ти дам ако някой ми каже как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да хвърля едни 60лв на вятъра и закарах колата в Бултрако. Току виж са ми оправили проблема :)Затвърдиха, че дистроника е за смяна и с неудобство ми съобщиха цена за нов. Няма да я напиша, можете да я видите на снимката:

http://forums.hondabg.com/uploads/gallery/album_2199/gallery_31251_2199_681683.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, не се учудвам, за моя акорд комби, питах за Енкей джанти - казаха ми 950лв., зарадвах се, питам това са за 4-те нали...отговор, ами не това е само едната...щората за багажника ми я нямаше, исках и за нея да попитам колко струва, 1250лв.....тая щора от крокодилска кожа ли е...та така е в официалните сервизи. Да отбележа, щора си взех 2-ра ръка за 80лв, не само покривалото, а целия механизъм с нея. Диска с навигацията струва 980лв :)....

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак говорим за автомобил за 119 000лв нов (това беше цената преди няколко години, сега с инфлацията ще е още отгоре). За такива неща се дебне по ebay морги, особено от коли с десен волан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смъртта се потвърди ще търся и от интернет втора употреба.

Предвид диагнозата съм го занесъл на един познат който се занимава със специфична електроника.

В него има 3 платки (грубо казано, доста чипове и кондензатори), 1 ел. моторче, 2 лентови кабела, оптичен сензор за позицията на плочка която се клати от моторчето и на самата плочка на гърба е "това" за вълните. Като за не специалист толкоз разбрах.

 

Като имам резултат ще пиша допълнително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи, точно какво е за смяна, аз ще проверя на едно място за втора ръка. Дистроника е заминал, нищо друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само за дистроник става въпрос

radar assy milliwave, по лепенка на него 36800-SEA-E01, а по каталог го дават 36802-SEA-E01.

Намира се под предната решетка.

 

Публикувано изображение

 

Моята няма LKAS, само радара е в ACC

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да се прибера вкъщи, че изтрещях на работното място.... :puke::tongue1::shock::sick:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е 2007 дай следното инфо:

Тайп-С, Екзекютив или Екзекютив-Е? Ако можеш и кода на модела да ми кажеш, ЦМ, ЦЛ...

Също ми кажи в кой диапазон попада твоето шаси:

 

JHMCL76207C7C200001-7C999999

JHMCM66507C7C200001-7C999999

JHMCL76207C7C200001-7C999999

JHMCM46707C7C200001-7C999999

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никой диапазон не попада моята. Тя е CL9 (JHMCL9)

 

Model:  ACCORDModel Year:  2007Door:  4Engine:  K24A3Transmission:  5ATGrade:  2.4 EXECUTIVE-EArea:  KG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще проверя утре и ще ти пиша. В краен случай ще ти дам диаграмите на асс платката, евентуално някой, който разбира да я погледне.Никъде не намерих при познати втора ръка, което ми говори, че не се троши току-така. Може грешно да са те диагностицирали.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да откажа и сега ако имаш диаграма на платките в кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов си. Виж си мейла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Грешка 62 не присъства в книгата, другата я има и тя както си разбрал е за не правилно настройване на радара. Проверих и на последното възможно място, еми нямат такова. Лош късмет си извадил че предния тупан не е обърнал сериозно внимание.Почисти платката от окислението и ръждата и дано тръгне. Нека ти прозвънят кабелит до радара. Другия вариант е да останеш без дистроникс, само с круз контрола. Евентуално да намериш такъв радар от друга марка автомобил.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окончателно потвърдено от няколко места, радара не работи коректно. Има връзка с него, но не връща коректни стойности.

Търся си работещ. Мерси на всички, ако някои попадне на радар да се продава на разумна цена съм на среща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да попитам за съвместимостта на частите при Хонда.

Търся си въпросния радар. По лепенка на него 36800-SEA-E01, а по каталог го дават 36802-SEA-E01. Радара на Accord 2006-2008 е същия като този на Legend 2006-2008.

Дали частите са същите и при американските им аналози. Питам защото там парт номерата са други.

В моя случай:

 

2006 Acura TSX SEDAN
Part Number: 36802-SJA-A11 Part:
DISTANCE SENSOR Replaces: 36802-SJA-A00

This Part Fits:
Acura RL
2008 Acura RL RL-TEC (CMBS) 5 Speed Automatic
2007 Acura RL RL-TEC (CMBS) 5 Speed Automatic
2006 Acura RL RL (TECH) 5 Speed Automatic
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялото незнание ми излезна към 500лв. :) Надявам се с тази тема да ги спестя на някой понеже колите с ACC са малко и информацията е оскъдна.

Аз нямам тази "глезотия" , но принципно се радвам когато някой накрая споделя решението на някой проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Отскоро съм горд притежател на Хонда Акорд 2.4 Executive face, 2005 и имам въпрос за адаптивния круиз контрол. 

Въпросът не е 100% по темата, но е много свързан и тъй като забелязах, че тука има доста хора наблегнали на тази екстра реших да попитам:

 

Как да изключа адаптивния круиз контрол и да премина само към нормал круиз? Защо? - защото тази екстра я използвам най-много на магистралата а там, честно казано не ми се кара с адаптивния.

 

Воланът ми излжедна абсолютно същия като на снимката по-долу:

https://www.google.bg/search?espv=2&biw=1280&bih=839&tbm=isch&sa=1&q=honda+accord+7th+gen+facelift+2006+steering+wheel&oq=honda+accord+7th+gen+facelift+2006+steering+wheel&gs_l=img.3...6891.7065.0.7214.2.2.0.0.0.0.127.252.0j2.2.0....0...1c.1.64.img..0.0.0.vbYobPrtEK0#imgrc=TfFpceW2JYDltM%3A

 

Уточнения:Нямам LKAS ако това е от значение. На таблото забелязах, че има 2 полета найменувани "ACC". Когато го пусна светва лявото в зелено, другото не ми се е появявало но предпологам свети в жълто когато е декативирана адаптацията на коли отпред. Копчетата свързани с ACC са:

"ACC", "RES\ACCL" и "SET\DEC" + един бутон, с който се регулира дистанцията.

 

Пробвах да изключа дистанцията както бяха написал е един аглийски форум но не може да се изключи от този бутон.

 

Някой да има идея?

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно има 2 индикации за ACC, но ти пожелавм никога да не виждж оранжевата, сещаш се защо. А относно игнорирането на ACC и минаване към обикбовен круз, аз не намерих такава опция и мисля, че няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

h5rov благодаря ти за отговора, но честно казано бих бил много изненадан ако наистина няма възножност за превключване към обикновен автопилот тъй като все пак и 2 възможности имат различни приложениея и след като имаме "по-сложната" функция от 2те е логично да може да се премине и към "по-елементарната". Някой друг да се е зайгравал по-този въпрос?

 

П.С. сещам се за доста хард начин да пробвам да си мина на нормален круиз, но не искам да стигам до там - да блокирам датчика за разтояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък не е логично. Поне на новите коли най-често круиз контрола е стандартен, а адаптивният - екстра. Оттам нататък за какво ще си купуваш екстра, ако не искаш да я използваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 
h5rov благодаря ти за отговора, но честно казано бих бил много изненадан ако наистина няма възножност за превключване към обикновен автопилот тъй като все пак и 2 възможности имат различни приложениея и след като имаме "по-сложната" функция от 2те е логично да може да се премине и към "по-елементарната". Някой друг да се е зайгравал по-този въпрос?
 
П.С. сещам се за доста хард начин да пробвам да си мина на нормален круиз, но не искам да стигам до там - да блокирам датчика за разтояние.

 

Колега, аз нямам такава екстра, но донякъде ми е позната.

И все си мисля, че не е толкова просто да се шунтира този датчик. Съветвам ви да потърсите наистина начин да го изключите от бутоните (ако има такъв).

Иначе датчика не е никак прост. Представлява генератор на висока честота (70-80 GHz), изхода му също е честотен. Освен това е с режими за self-test и т.н.

В общи линии не че е невъзможно да се направи някакъв емулатор, но направата му ще е свързана със сериозно изучаване на радара, писане на софтуер за процесора на емулатора и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. сещам се за доста хард начин да пробвам да си мина на нормален круиз, но не искам да стигам до там - да блокирам датчика за разтояние.

Не си го мисли, нямаш си идея какъв е филма :-) Тази система е с отделен компютър и всичко по нея е много скъпо.

Единствения вариант е да има интелигентен начин за това което искаш. Ако някои открие нещо нека сподели, но преди време доста почетах и не попаднах на такова нещо. С времето свикнах и го ползвам постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Knoxville карал съм кола с нормален и с този вид темпомат, и 2те имат приложение, но ACC-то според мен е полезно само ако искаш да караш зад определена кола, защото повечето хора не поддържат еднаква скорост и реално ще се налага да го пренастройваш през определено време, което губи комфорта. Както и да е, все трябва да има начин, ще потърся и ако намеря начин ще пиша, пък ако някой друг открие нещо през това време ще се радвам да го сподели.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да схвана логиката на въпроса.Като работа и двете системи изпълняват едно и също.Като сигутност,втората мисли вместо шофьора.Явно има и бъгове при завой със сгради,но щом  са го пуснали в експлоатация и струва колкото една кола,какъв е смисъла да се изключва и като се изключи какво ще се спечели?Прочетох си упътването много подробно и е голям гъдел ,особенно за жена или пенсионер..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...