Jump to content
atoma

Избор на летни гуми с размер 225/45/17

Recommended Posts

Здравейте,

 

Колебая се между няколко модела гуми и бих желал да чуя мнение на хора карали, имали допир и т.н. с въпросните.

 

TOYO PROXES T1-R

Публикувано изображение

Тези са ми най познати и честно казано клоня към тях и цената им е доста приемлива.

 

BRIDGESTONE RE-002

Публикувано изображение

 

От марката съм имал само и единствено допир до Turanza ER300 и не беше лоша гума. За тези от снимката и идея си нямам как, какво и т.н.

 

KUMHO KU36

Публикувано изображение

 

За тези и идея си нямам, нямал съм никога допир с марката.

 

 

Гумите ще се слагат на Accord Type-S 2.4 ако това има каквото и да е значение.

 

 

Благодаря на отзовалите се.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с летни Адреналинки. Сега като ги сложа ще им е 3и сезон. Преди това бях точно с Т1Р.  Колата е ЕК4. Ами честно да ти кажа не откривам някаква разлика между двете. На студено не държат особено. Като че ли май, чисто субективно Тойото по ми допадаше обаче, въпреки че разликата за мен е минимална, ако изобщо има такава.

Редактирано от ZaRRicK
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните ми са чисто нови KUMHO и честосе включва тракшъна, дори само на мокра настилка, без сняг. Честно казано с дебицата на фиестичката по-малко се хлъзгах. Не знам летните им как са, но ако се съди по зимните...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митаче като ходиш за гуми обади се, че и аз ще вземам 4 на почти същия размер и колегата AlexeiTC също за акордите и п.едполагам,че за 3 комплекта ще смъкнат цената.П. С. Аз клоня към бриджстоун и после тойото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кога сте се насочили вие? Да идем наистина заедно да видим какви цени ще обявят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 глас за Фулда спорт контрол

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля да потъркалям зимните и този месец и Април месец да взема летни. Така, че за средата на Април ще съм готов с парите за гуми, че не са малко парички за 4 летни 17ки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и kumho ecsta ku39, според тестовете излиза че е отличен баланс цена/поведение на мокро/сухо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смятам скоро да взимам 4 летни на този размер, та и аз се чудя за Toyo Proxes T1R ,много добра гума, но може би вече морално остаряла защото е модел от преди доста години, а технологиите в производството на гуми се развиват с всяка изминала година.Kumho не бих си взел, не съм чувал някой да се похвали особено от така гума. Адреналинки имах на Сивика, нови ги бях купувал,не са хич лоши много стабилно стъпват,трябва да се позагреят първо обаче.На мокро не са особено добри и другият им минус беше,че са доста тежички, това за 195/50/15 не ми се мисли колко ще е 225/45/17-ката.За момента фаворит ми е Uniroyal Rainsport 3.По показатели е над всички изброени и е модел от миналата година,т.е. съвременна гума.Ако някой е карал с такива нека сподели лични наблюдения,защото най-вероятно,ще взимам точно такива.Искам най-вече да знам дали имат страничен борд за предпазване на джантата,защото rainsport 2-kата при по-малките размери нямаха,от 17" нагоре мисля че си бяха със борд.Здрави ли са има страните,че имаше оплаквания,пак от предния модел,че били меки бордовете и лесно правили балони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и мен ме интересува някой карал ли е с Uniroyal Rainsport 3. Чудя се между тях и Fulda Sportcontrol. Става въпрос за 205/55/R16. Ще се радвам ако някой може да даде мнение :)

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сега ми се налагаше да купувам летни гуми бих избирал между:

1. Dunlop SP Sport Blue Response

2. Goodyear EfficientGrip Performance

Нисък шум (67-68 dB), ниско съпротивление на търкаляне (клас B), отлично поведение на мокро (клас А).

Редактирано от pendoc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия двете и аз ги загледах,ама цената им е уау...мисля да взимам 4 броя и цената става почти колкото на половин Сивик.Като загледах колко са паднали цените на 16-ките,направо се зачудих защо ли не си взех джанти 16" ,ама пък няма да стоят така добре на купето и за това газарията изисква жертви.В средния клас или Uniroyal-a или,ще заложа на изпитаните адреналинки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си напиша по темата :D

 

Не купих нито едни от тия от първия ми пост :) Взех си CONTINENTAL ContiSportContact 5 225/45 R17 91Y

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CONTINENTAL ContiSportContact 5 е много добро решение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши, защо се спря на тях и впечатления от гумата,ако имаш вече такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сега ми се налагаше да купувам летни гуми бих избирал между:1. Dunlop SP Sport Blue Response2. Goodyear EfficientGrip PerformanceНисък шум (67-68 dB), ниско съпротивление на търкаляне (клас B), отлично поведение на мокро (клас А).

Dunlop си ги взех за моя акорд - хубаво возят добро сцепление и спирачен път, но са много меки май за 30-40 км ще заминат наедин сезон са ми и вече се вижда износването.Goddyear ги взех на жената не са толкова меки и ще издържат 5 год или кум 60 км, не са толкова меки като дънлопа и сцеплението и спирачния им е по зле но поне издържат повече и на дъжд са горе доло еднакви. Та всичко е доютова как карате агрвсивно и имаш пари зимаш по мека гума, спокоен шофиор и не искасш да сменясш гуми скоро зимаш среден клас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е така, едното е за сметка на другото. Аз избирам гумите за да ми осигуряват възможно най-голяма сигурност при всякакви условия през сезона, а не за да ги карам 7-8 години. В момента съм с Дънлопа, невероятна гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също взех нови гуми за акордчето. Срях се на това:post-13230-0-48679400-1428693151_thumb.jpg225/45/17 и засега мога да кажа, че съм доста доволен :).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четири широки канала за вода е стара, много стара технология, над 10г.

 

Колега Атом, колко пари плати за Conti?Ако си минал 200лв си се прецакал.

Bridgestone Adrenalin RE002 e само 172лв. в adk.bg.В сряда се оборудвах с две предни 225/45/17.

Седи като залепена на асвалта с микробуса, вана, високата линейка, колата кула, и т.н.HONDA STREAM!

 

Това е най-добрата гума на Bridgestone след RE-11, за която в БГ ме гледат неразбиращо! :balloon:

 

Колега Зарик, Adrenalin Re002 трябва леко да се загрее, това е твърда спортна гума!

И тогава залепяш за асвалта.Тойо е пълен с пластмаса, лично мнение! :yes:

 

http://www.gumitebg.com/bridgestone/letni-gumi-potenza-adrenalin-re002

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега си ги возя в багажника поради липса на втулки за джантите :( За цената не са по евтини може да видите цените по сайтовете, но аз ги взех доста надолу от тях благодарение на Zlatozar който бутна едно рамо на едно място. Взех ги защото ми ги препоръчаха доста хора, отделно са на първо място във всички класации, и изчетох и мненията на доста хора карали с тях което наклони везните.

 

Japanese fever Чак пък всесезонки не бих казал, искам да те видя с тях през зимата :)

 

darius доста под 200лв ги взех :)

 

Като покарам с тях, надявам се скоро, ще споделя мнения. И последно ДОТ-а им е 0115 :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да кажеш как се държат като покараш 2 или 4хил. км.

Гумата е яка, в никакъв случей не я подценявам, но лично предпочитам Adrenalin RE002!

 

Доста различни марки са с приблизително еднакви характеристики и предимствата и недостатъците

им личат само на писта и при компетентни състезатели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че ще пиша пак скоро. Иначе за писта трудно със семейното комби :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toyo t1r или Hankook k120 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ханкук супер много се рекламира в Германия, докато Тойо в Англия. Тойо съм слагал на Джаз 14", доволен съм, Ханкук не съм помирисвал още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Hankook.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за 17ки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...