Jump to content
gax

Къде си държите пожарогасителя?

Recommended Posts

Привет колеги,

Не намерих информация във форума как е решен този проблем.

Карам Акорд 7 седан. Наскоро сложих ГИ и багажното пространство понамаля. Имам прахов пожарогасител 6кг с планка (червен), но не виждам подходящо място в багажника за монтаж. В момента се търкаля и при остри завои дразни. 

На стария ми Сивик имаше пристягаща лента с халки и пожарогасителя беше сравнително стабилно укрепен. Тук има 1 ластична лента, която е хлабава и не би могла да го задържи стабилно.

Ще съм благодарен за отговорите Ви, както и за споделените идеи и снимки.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля,че най-добрият вариант е да измислиш начин да го прикрепиш към нещо в багажника =/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето взех идея за разположението на бутилката от колегата VPOP. На една от снимките му се вижда и част от пожарогасителя -  в долен десен ъгъл на багажника.

Мястото наистина е подходящо. Но как е закрепен? 

post-1319-0-11123500-1424764111_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкият прахов пожарогасител, от авариен комплект е в подлакътника до шофьорското място. По-големият е в кухината на багажника, до патерицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под седалката на пасажера (бързо трябва да се действа)  :guns:  :sayjin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под седалката на пасажера (бързо трябва да се действа)  :guns:  :sayjin:

Благодаря за отговорите!

За седалката на пасажера има много писано и препоръчвано, но как е закрепен. Или се лашка и потропва при спиране/тръгване ...

Дайте снимки, моля!

 

В кухината до патерицата не виждам чак толкова място, че да се събере. Може би е по-компактен Вашия? Снимчица ще може ли  ...?

 

Аз открих добри идеи, но май са американски Акорди и багажника е различен. При мен има кора на това място и кухина зад нея. Може би до тонколоната ...

Интересно, че в Упътването за експлоатация не намирам инфо за позицията. Ще ме поправи ли някой?

post-1319-0-43063700-1424850162_thumb.jpg

post-1319-0-31583100-1424850176_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в тая ластичната лента в една дебела найлонова опаковка съм наврял заедно с пожарогасителя аптечка, триъгълник и жилетка и така се уплътнява добре, и нямам никакви проблеми. Не мисля, че би ми попречило и да го извадя бързо, ако ми се наложи, не дай Боже!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го държа под седалката . Все пак ако се наложи ще ми трябва бързо .А и ако стане нещо с бутилката надали ще бъркам отзад да го търся

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето инфо от източника на последните снимки (VPOP) с описание и нови снимки:

Използва се стойката от пожарогасителя (така ги продават). Хваната е с две самонарезни рапидки дебели 3мм и дълги не повече от 10мм. Самата изолация/кора е достатъчно твърда, а отдолу няма какво да се нарани, при положение, че рапидките не са по-дълги от 10мм.

 

:worthy:  :thumbs1: 

post-1319-0-93040600-1429600413_thumb.jpg

post-1319-0-80888500-1429600421_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстрани на газовата бутилка да го сложиш? Малко парцали отстрани и няма да има мърдане мисля.

Малко извън темата забелязал съм че тука в тоя форум какви само проблеми с колите си дискутираме - как да си сменя крушката, нещо не ми е удобен подглавника, какъв цвят стелки ще ми пасват най добре и моя фаворит въпросите как да си тунинговам колата или "абе тая кола я карам душманската и не се троши сигурно може и повече". А като гледам по другите форуми пред какви проблеми се изправят хората - отиде ми гнпто втора ръка е 5 бона, дюзите заминаха, турбото отиде и любимото ми на сутринта колата не искаше да запали - оказва се че или е изгорял компютъра по незнайна причина или е нещо което даже най големите майстори в оторизираните сервизи вдигат ръце и почват да сменят части с нови ей така на посоки.

Извинявам се че си излях душата ама ми е хубаво че имам Хонда :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен, и на мен!!!:) И причините са точно същите :)

 

Или на стуринта не ще да запали, защото е студено и електрониката е капризна. Мхи хи ;)

 

Или сега като си напомпих гумите, трябва да карам със скорост до еди колко си като вляза в менюто на еди кое си подменю, та да обуча датчика, че като са напомпени, както трябва, е точно така, както ги карам сета. Луда работа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...