Jump to content
swakke

Придърпване на хонда цр-в 1 147кс

Recommended Posts

Здр колеги. Става въпрос за хонда црв 1999г 147 кс.днес се появи следния проблем.до 3500 оборота колата върви добре.Като мине 3500 об.започва да придърпва и не ускорява както прябва.Това го прави на всички предавки освен на 1-ва.Катализатор нямам от 2години.Свещите са на около 2 месеца.клапаните са регулирани преди 1000 км.Какво ще ме посъветвате.

Редактирано от swakke

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж някой вакуум да нямаш скъсан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента няма газ.свалена е уредбата

Редактирано от swakke

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверил ли си въздушния филтър дросела и една гадост зад него има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оглеждах всичко но изглежда нормално.Възможно ли е някой инжектор във високите обороти да "пикае" и от там да идва проблема и как евентуално да разбера дали е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизеловите инжектори съм чувал,но за бензинов не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес придърпването на загрял мотор изчезна обаче забелязах че колата не ускорява както преди.Пак си върви ,но няма толкова ряз както преди.Като я запаля сутрин не работи гладко ,а притриса.трябва да я оставя 4-5 мин на място и тогава се оправя защото ако тръгна веднага глъхне.Сменил съм капачка,палец,кабели,бубина и горивен филтър.Вече съм болен и незнам какво да правя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,В ръководството има описано как да си напрвиш диагностика в зависимост от проблема. Защото ако ти заминало клапанчето(PCV valve) най-отгоре на двигателя или някой датчик е заминал много трудно ще разбереш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли да си почистиш EGR-a.Имах същия проблем с Accord 147hp.Колата глъхнеше в тия обороти после към 5000-5500 пак тръгва.Също така е хубаво дасе изчисти и порта на EGR-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е този ЕГР.ако може и снимка.благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Клапаните сигурен ли си,че са ти ги направили както трябва?Типичен симптом на натегнати клапани.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не съм много сигурен за клапаните.Ще трябва аз да ги проверя като имам време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си ги провери,за мен от това ти е проблема.Всички ЦРВ-та страдат от клапани,а показателите при теб са такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички - моето вече се излекува от тази болест. След набиването на леглата на клапаните имаше нужда от няколко реглажа  докато се напаснат, но вече 20к. не са мръднали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20.Проблема с придърпването беше изчезнал за известно време,но от скоро пак се появи само ,че има и пукане в ауспуха. Отново правих реглаж на клапани но ефект няма.Само,че забелязах -Като запаля колата сутрин и тръгна след 20-30сек.и си предърпва и пука цял ден колкото пъти да я паля.А когато я запаля и изчакам да поработи 3-4 мин и после тръгна няма проблем.Това го пробвам 2-3 пъти и за сега има ефект.Но много ме дразни.Това според мен не е нормално.Моля за нови идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За мен е нещо по  тоците....свещи, кабели как са? Почни от най-лесното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Март месец съм сменил всичко -кабели свещи бубина палец и капачка.Лошото е че правеше тези номера още преди да ги сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...