Jump to content
HondaExplorer

Конкретни питанки към притежателите на Акорд 6

Recommended Posts

6,1 литра е целия капацитет , който може да се смени само със специализирана машина.

2,5 литра е при подмяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна(опресняване) от пробката изтича около 2,5л. Необходими са ти 3л масло.А ако искаш да подмениш цялото има вариант с 4 смени поредни ,като процента на свежото мсао след всякак смяна се поакача или другият вариант е смяна чрез машина.Разкачат се тръбите които отиват към радиатора и се вързва машината.Отнема около 2-3 часа. 

 

П.с- Сега видях ,че колегата по-горе го е написал.

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!

А кое е за предпочитане подмяна или пълна смяна при положение ,че колата е на 120 000км.

Нямам оплаквания от кутията.

Редактирано от vilianis

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът тук опира до възможности. На тези километри една пълна смяна ще й се отрази добре. Но пълната смяна върви с подмяна на филтъра, предполагам, което води до отваряне на кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6, филтъра в кутията ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами разглеждал съм я отвсякъде и филтър не виждам. Мисля, че това черното от 4:24 нататък е филтъра:

 

https://youtu.be/5sDhtqY8Hqg?t=4m24s

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колко трябва да се разглоби и като знам нивото на автомонтьорите в БГ няма и да си помисля пълна смяна с подмяна на филтъра!

Благодаря отново колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с разглобяването и обслужването на автоматични кутии. В Созопол има сервиз, в който само с това се занимават. Във Варна също има такъв сервиз. И на двете места работят качествено. Въпросът, пак казвам, опира до средства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуви , да Ви отперем един въпросТ по темата с питанките ?!

При студена кола , некарана примерно цяла нощ , сабалян кат подадете на контакт чувате ли странно прецъкване/щракане все едно релета включват и изключват от ляво под жабката ?! И така няколко минути даже и по време на движение.

Абе се едно ЕКУ-то си прави "некфа самодиагностика" ?!?! Същото нещо съм виждал/чувал и при Американо купе Акорд.

.............................. ? :|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще ти дам отговор при моите акорди как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го няма това като дерт. 
Тя като е студена и замръзнало всичко е възможно. Варианта е, ако е с климатроник да чуваш клапата за топло- студено . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М дам , с климатроник е и определено е свързано с клапите или моторче ... лошото е че преди спираше след 4-5 мин. , а сега си ромоли периодично според режима на вентилатора или клапите и ако няма музика е дразнещо ... ше тряя да са разглабя некой ден ... аман ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро и от зимна Полша. Специално си правих тестове три дни, защото беше студено. Нямаме подобен шум в нито един от трите акорда. Не знам защо при теб е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, една година карам акорда и явно още не знам всичко за него. Ръчния режим на автомата го ползвах само като я купувах за проба съвсем за кратко. После изобщо не съм го ползвал тъй като доколкото знам не е за препоръчване джиткането му. Еми да ама вчера реших да видя работи ли туй нещо и кво да установя, че при влизането в ръчния режим на таблото при оборотомера ми светва червен дисплей който инак е тъмен и мислех че не се ползва при мен и който показва на коя предавка съм с големи арабски цифри. Хем съм го виждал в тубата при някои акорди хем се изненадах. Голяма излагация общо взето. При вас как е имате ли такъв дисплей или е въпрос на оборудване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дисплей, работи си нормално. Какво му е непрепоръчително на ръчния режим? Аз го ползвам често и всичко си работи нормално по кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да задам и аз малко лаишки въпроси - сутрин на студено като запалите, веднага ли тръгвате или изчаквате малко преди да и чукнете D? Когато карам кола с ръчни скорости, не се притеснявам като запаля веднага да вкарам 1-ва и да потегля. При автоматика обаче предпочитам да изчакам малко. Мисля че и в упътването някъде пишеше относно автоматика да не се превключва от P или N на D при различни обороти от тези на празен ход (което аз разбирам като ~800). Само че сутрин моите обороти са малко на 1000 и им трябва малко време докато постепенно спадат до под 1000 като почне да загрява, което мисля че е нормално (така е било при всичките ми Хонди досега), но проблем ли е да се включва на D при 1100-1200 да речем (когато съм го правил оборотите между другото падат веднага надолу до под 1000 преди да се усети тупването на D-то, а ако върна обратно на N, се вдигат отново)?
И друго - виждам че има хора които карат в "ръчен режим". Някой знае ли при моята кутия (B7XA) кои позиции мога да сменям в движение освен D3/D4, защото от книжката не можах да разбера напълно? По принцип като ги разцъквам на място между D3 и D4 няма механична смяна, но от D на 2 или 1 се усеща такава. Съответно от 1 към 2 и от 2 към D също, затова не смея да ги превключвам тези варианти в движение. 

tonywoolf, да това черното е филтъра на кутията. 

п.с. Относно круза и аз имам усещането че спира по нанадолнище, ако контролира само с дросела е доста странно като усещане. Трябва да пробвам на по-стръмно шосе :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1 върви само на първа. При 2 превключва само между първа и втора. На D3 скоростите са само до 3-та. Круиз контрола само следи скоростта да не падне под минимално зададената.

 

Preluded, по принцип кутията няма филтър, а само цедки. Това черното, както и мрежичките на соленоидите са само цедки. Истински филтър с филтърна хартия няма. Предполагам, че е свързано по някакъв начин с дебита на помпата и необходимия минимален поток на маслото.

 

Наистина не е добре да се включва от неутрална на директна в движение или при високи обороти на двигателя, тъй като това води до натоварване и износване на пакетите съединители. Никога не съм я чакал да падне до 730 оборота сутрин. Паля, изчаквам да се стабилизират оборотите, включвам и тръгвам. Винаги на студен мотор, обаче, я карам на под 1500 оборота, докато позагрее.

 

П.С. Сега ми предстои смяна на маслото в кутията и смятам да го направя така:

 

Редактирано от tonywoolf
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2 превключва само между първа и втора.

 

Не се сещам но мисля ,че на позиция 2 колата тръгва директно от 2-ра предавка. Това е много добре за тръгване при хлъзгав терен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, така е, ако сложиш лоста на позиция 2-автомат колата тръгва на 2-ра и се движи само на 2-ра.

 

Ръчния режим на 6-ицата само съм го тествал и не мога да кажа, че познавам работата му. Виж, 6-ица с круиз контрол съм покарал, обаче с ръчни скорости. Имал съм и Волво с круиз, и ръчни. На не особено натоварена магистрала можеш да забравиш за спирачката. Искаш да намалиш - натискаш "-", искаш да изпревариш - натискаш "+", после само рисетваш на първоначално зададената скорост. При спускане е същото - забравяш за спирачката ако колата е автоматик. При ръчни скорости и голям наклон може (и сигурно ще) се наложи да превключиш на по-ниска предавка.

 

Нямам представа, дали круиза работи само с дросела, но за предимно магистрално каране е приказка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1 върви само на първа. При 2 превключва само между първа и втора. На D3 скоростите са само до 3-та.

Да, това ми е ясно, с корекция че на 2 тръгваш и караш само на втора. Въпросът ми беше мога ли да сменям от 1 към 2 към D в движение? 

Редактирано от Preluded

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам но мисля ,че на позиция 2 колата тръгва директно от 2-ра предавка. Това е много добре за тръгване при хлъзгав терен.

Май са бъркаш със Субаровска кутия , поне при мен на D2 си тръгва на 1 и сменя на 2 по спомен.

 

Относно темпомата при автомата , само един бутон за спирачка ми лиспва на волана и направо са изпъвам и забравям за педалите .... за извъградско шофиране просто е приказка. Мога цял ден да си пърпоря ... и да сляза с усмивка свеж дори и след 500км пробег. 

 

... писали сме заедно Preluded : 

 

 

Въпросът ми беше мога ли да сменям от 1 към 2 към D в движение?

Що да не можеш , ако кутията ти позволява значи няма проблем , аз поне на англичанина съм го правил у гората по калпави терени безгрижно. Приципно самата кутия ше има ограничение за дадена манипулация , ако тя и вреди.

Изключвам момента с N по инерция .... 

Редактирано от ROCKONOFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Круиза не ползва спирачката, а по надолнище само отнема газта. При голям наклон автомата си сваля предавките (когато е в авто режим), но ако си задал примерно 120 и стигаш стръмно слизане, няма да свали на трета (за да ползва моторна спирачка) и скоростта ще нарастне. Като го деактивираш (от бутона или спирачката) вече си влиза в стандартния режим и според наклана преценява дали да свали. Ако до тогава си карал спокойно и плавно -пак няма да го направи, понеже се адаптира към стилът на управление до момента. Ако влизайки в същия наклон си шофирал по-драматично :) ще свали поне една скорост надолу.

Същото е и с доускоряването след деактивация по магистралата. Ако си шофирал плавно и си задал след това 120, и настигайки някого намаляваш скоростта с 20-30км/ч, после ще доускорява плавно като най-много да отключи лок-ъп-а. Ако обаче преди това си карал стремглаво, при доускоряване ще свали на 3-та, пак поради тая адаптивност. Понякога това че си "дере ризата" да стигне заветната скорост ме дразнеше и предпочитах да доускорявам с педала и после да го ресет-на, при достигане на преди зададената скорост.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога това че си "дере ризата" да стигне заветната скорост ме дразнеше и предпочитах да доускорявам с педала и после да го ресет-на, при достигане на преди зададената скорост.

Да и аз така :) 

 

Май са бъркаш със Субаровска кутия , поне при мен на D2 си тръгва на 1 и сменя на 2 по спомен.

 

При мен тръгва директно на втора при позиция "2", но все пак моята кутия е малко по-различна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то D2 има ли?

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това ми е ясно, с корекция че на 2 тръгваш и караш само на втора. Въпросът ми беше мога ли да сменям от 1 към 2 към D в движение? 

 

 

 

 

 

Да.Можеш да сменяш.

 

 

 

Не се сещам но мисля ,че на позиция 2 колата тръгва директно от 2-ра предавка. Това е много добре за тръгване при хлъзгав терен.

Май са бъркаш със Субаровска кутия , поне при мен на D2 си тръгва на 1 и сменя на 2 по спомен.

 

 

 

 

Тука може да поспорим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е само цифра, кутията работи само на нея. Когато е D и цифра, колата ползва диапазона от 1-ва до цифрата. В движение между цифрите може да се превключва, а ако параметрите са извън алгоритъма, кутията няма да изпълни командата.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то D2 има ли?

Ся за буквата ли ше се хващаме , позиция "2" ! 

Може и аз да съм в грешка човешка, уикенда ше барна на жината возилото и ше видиме ко са случва на "2" ....   :)

 

Абе тъй и тъй си лафим за "2" и ,че е подходяща за тръгване на заснежен терен ... я споделете как се държи автомата и като цяло колата на сняг ?! 

Редактирано от ROCKONOFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като цяло аз я карах само "зима" 2014-2015 която не бе нищо особено от към сняг-поне тук в Добрич. Но при падането на сняг първата ми работа е да пробвам 2 "зимна" скорост, която обсъждаме по горе и D4 тръгване от 1 и редене на горе. пробата е на един и същ заледен баир и разликата м/у D4 и 2 е доста голяма в полза на 2.Също така ми направи впечатление ,че при тръгване на хлъзгава настилка авотмата някак си по плавно увеличава въртящият момент в/у колелетата и преплъзват много по-малко. Не съм закъсал в сняг с нея ,но лашкане мисля ,че не е възможно да се прави. Като цяло никакви драми. Аз бях с чисто нови Goodyear и мисля че те са най-важният фактор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сняг колата се държи изключително стабилно с GoodYear Ultragrip. При пресен снеговалеж никога не се е замисляла при тръгване. Често съм ползвал втора скорост и има много положителен ефект. По побеляла магистралата си летя безгрижно с 100 км. При натискане на спирачка рязко (само за тестове), колата продължава да си се движи направо и стабилно. Само че намалява скоростта по бавно разбира се. Никога не съм закъсвал в сняг. Един път само в лед заради една патка. В ситуация при която и предните и задните гуми бяха на баир. Включих си я на втора, слязох от колата и си я лашках напред назад докато тръгна. Винаги ме е радвала зимата как се държи колата.

 

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 зими съм я ползвал и никъде не съм оставал. Въпросната 2-ра съм ползвал само от любопитство. При внимателно боравене с газта си тръгвам и на 1-ва в баир и лед. Една година на едно хълмче след дъжд, който замръзна върху утъпкания сняг на шосето -затворено от полицията, само им се примолих да ме пуснат (синковеца беше бебе), а те с насмешка ми викат: Бе виж ква колона има, как ще качиш баира като е заледено, па аз им викав "глей кво моом" и си тръгнах -плавничко без газ и полека без буксуване, и си минах и заминах. На сняг (пресен и мокър) също поведението е великолепно - в рамките на разумното. Една зимна магистрала с чиста и суха дясна лента в която хората се движеха с 90-100, а за мен беше бавничко, та ги изпреварвах в лявата, която имаше 5-6 см мокър сняг. Само на двама се помолих да намалят малко -щото над 120км вече ми играеше задницата :) По сух и утъпкан сняг и чисто шосе много плавно и предвидимо се носи, ако на 2-ра или 3-та (в ръчен режим) се играе с волана и се подава и отнема газта по-рязко. Голям кеф е, но все пак си е само с предно. Поднасянето става много меко и плавно и абсолютно предвидимо и лесно контролируемо.

Редактирано от ceco_accord
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Не се сещам но мисля ,че на позиция 2 колата тръгва директно от 2-ра предавка. Това е много добре за тръгване при хлъзгав терен.

Май са бъркаш със Субаровска кутия , поне при мен на D2 си тръгва на 1 и сменя на 2 по спомен.

 

 

Тука може да поспорим.

 

Няма място за спор .. аз съм в тотална заблуда.На "2" си тръгва и си върви само на 2-ра. 

Нещо друго ... установявам ,че на D3 ми е доста по комфортно да пърпоря из градо , а и самата кутия работи по мазно.

:)

Редактирано от ROCKONOFF
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, малко късно се вклщчвам но да споделя и аз мнение за шумът на студено.

 

И на двата ми акордеона го правеше, като първата ми идея беше че имам някоя пеперуда или нещо такова в парното. Е нямаше.

Шумът поне на мен ми напомняше на пърхане на пеперуда в пластмаса, но пък го правеше само на запалена кола.

Мислех че е свързано с парното, но при спряно парно също го прави. След доста пипане и чудене какво е, последната теза до която съм стигнал е ECU-то.

 

Точно когато чувам звукът, ако сложа ръка върху него се усещат леки вибрации, сякаш чете от него.

 

Възможно е да си въобразявам, но си заслужава да пробваш. Ти поне знам че си фен на музиките, та лесно можеш да заглушиш проблема, но все пак пробвай и сподели.

Иначе ECU-то лесно се напипва като плъзнеш ръка зад средната конзола. Само да не намериш SRS Unit-a.

 

Пробвай и кажи дали оттам е този шум и при теб.

 

Потвърдено от 2 Акорда 1.8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

 

Няма място за спор .. аз съм в тотална заблуда.На "2" си тръгва и си върви само на 2-ра. 

Нещо друго ... установявам ,че на D3 ми е доста по комфортно да пърпоря из градо , а и самата кутия работи по мазно.

:)

 

Потвърждавам и аз 3 неща:

  1. На позиция 2 си тръгва на втора и си остава там. При това тръгва доста добре за разлика от кола с ръчна кутия, вероятно заради по високия въртящ момент на автомата при тръгване при еднакви други условия.
  2. Сутрин климатроника ми издава звуци като от електромоторче дори при изключено състояние стига зададената с въртока температура да е по висока от тази в колата. В момента в който врътна въртока до край на студено звуците спират. Вероятно се настройват некви клапи.
  3. В града и аз от доста време карам само на D3, като по този начин колата е по динамична и отзивчива и се избягва излишното обикаляне от 4та на 3та и обратно. Дори там където е разрешено с 80 колата е в прилични обороти около 3000 об./мин. с готовност да се изстреля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...