Jump to content
wolverg

Гасне в движение

Recommended Posts

Здравейте колеги. Наскоро открих следния проблем. Като карам на газ ако вдигна над 100км/ч и освободя от скорост (5та например) оборотите падат и колата изгасва. Реших да отида на газаджия за газ анализ. Човека каза че е обогатил сместа и не би трябвало да гасне, но вмомента положението даже се влоши. Вече когато освободя от която и да е скорост ако карам с над 60км/ч оборотите падат и колата изгасва в движение. Смятам да сменя свещите като за начало, но тъй като не съм голям експерт ще чакам и идеи от вас.П.С. Мисля че е редно и да кажа че такъв проблем на бензин няма. Колата си върви без проблеми и поддържа постоянни обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за обикновенно газово?Имах същия проблем с Opel Astra.При по висока скорост след като се изключи от скорост ,притока на въздух във въздухозаборника става доста и от там бедна смес и колата гасне.Решението беше от дебело  алуминиево фолио се прави нещо като преграда пред мястото където влиза въздуха,така че при по-висока скорост въздуха да не влиза под налягане,а колата сама да си засмуква.Надявам се,че разбра какво искам да кажа.Поздрави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подържам с 2 ръце горното мнение на колегата макар и 8 години да не съм с газ ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата SpliFF - бедна горивна смес при ниските обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отзива. Ще пробвам варианта със фолиото и ще се надявам да проработи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...