Jump to content

Recommended Posts

Здравейте на всички въпроса ми е следния:Карам Опел Астра Г та в скоро време ще се разделя с нея и сам хвърлил голям мерак върху Хонда Сивик 5 или 6 ген.(и аз се чудя още коя от двете) та с кой двигател ще ми препоръчате.И как е от към поддръжка (обслужване) скъпи ли им са частите щото всеки ми вика пример имали 2-3 по скъпи части от на Опел.И забравих да напиша че държа да е бензин.Благодаря предварително :) .

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 5-та и 6-та ген ( Японска 6-та ген ) няма дизел. Ако търсиш нещо до 90 к.с. ... D14 е двигателя на 6-та ген. Д15Б2/Б7 е за 5-та ген. Поддръжката не е от скъпите. Ако се поддържа редовно и правилно няма да имаш проблеми.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми Астра Г като цяло е по-нов автомобил от Сивиците които си посочил. Какво не ти харесва в Астрата. Вярно че са доста дървени, но и Хондите са доста постни откъм обурудване дори и в сравнение с опелите. Поддръжката няма да е по различна от на Опела, доста са опростени. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и мненията.Реших ще е Сивик 6 ген. 1.4ис 90к.с.А спрямо Астрата не ми харесва ще много е дървена наистина а и незнам защо така но тея Сивици ме грабнаха някак си,харесва ми самата им визия и интериора много ми допада :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Нещо си се объркал колега. И двете са си дървени, ама понеже карам служебна АстраГ не мога да си кривя душата и да кажа че Сивик-а е по-добър. Да, има по добър двигател и е по-здрав ама Астрата има разкошно парно, отличен климатик, много по обезшумена е и има повече екстри. За мен са на кантар и ако ти е читава Астрата не намирам много причини да я сменяш.

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да прав си климатика им е перфектен и всичко е добро ама може би защото мойта е дизел и не ми харесва някакси защото преди сам карал бензин и оттам като че ли искам да я махна иначе колата си е перфектна наистина и от към разход и от към возия. :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще търсиш такъв сивик моя съвет е да обърнеш внимание на ходовата част и да провериш задължително за удари. Каквото и да говорим все пак повечето хонди на пазара са претърпяли по тежки злополуки поне един път през живота си (казвам го от личен опит защото преди 2 месеца си взех такава :D ). А колкото до поддръжката няма да намериш голяма разлика в сравнение със астрата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Колега, моето мнение е, че можеш да си намериш на достъпна цена 6 генерация- Седан.

За мен е важно, че колата е надеждна и нямам кой знае какви други изисквания към нея.

Поздрави

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги извинявам се много но ми излезна една оферта какво ви е мнението за Прелуд 4 ген. 2.0 133 к.с е  та взех и аз да се двоумя сега от сивика и прелуда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и да вземеш 5-та или 6-та генерация няма да сгрешиш гледаи само купето да е здраво...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, ще използвам тази да питам.
Става въпрос за Civic 99-01 - гледам, че някои коли са с дръжки на вратите и странични огледала в цвета на купето, а други са с черни пластмасови. Някой знае ли на какво се дължи това и дали тия, които са цвета на купето са фабрични или просто боядисани?
Другият ми въпрос е относно оборудването - За същата кола става въпрос, някои са с кожен салон и парктроник, а други са с обикновен плюш и нямат кожен салон. 
Някой може ли да ме "светне" по въпроса и да разясни малко ситуацията кое какво е.
Благодаря предварително.
Ето пример:
Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от PetioHonda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модераторите май отново спят. Какво стана с 50-те поста, какво става с безполезните и Грешни мнения, като на това над моето.

 

Japanese fever, ако може да ми обясни какво му е топ на D16Z6 при 5-та ген. и какво е тор на D16Y8 при 6-та., или е просто ей така да си пише и трупа постове до заветните 50???????
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...