Jump to content
r1nftw

Кога трябва да светне лампата за горивната резерва?

Recommended Posts

Здравейте.Карам Сивик 6ца англичанка, 96та, 126 кончета втек.Принципно не я бях оставял с под 1/4 резервоар, ама си викам този път ще сипя по-късно.Да, ама стрелката вече е до нулата, има бензин, лесно пали, но резервата не свети.Изгоряла ли е или просто трябва да светне по-късно?Eто снимка.И друг въпрос - приятел с 5та генерация седан 4 врати пак втек 126 коня ми каза, че като вече е в дълбока резерва ще почне повече да върти преди да запали - при мен пали отраз.Та въпросът ми е дали и при мен постепенно ще иска повече време да запали, или както си пали на момента просто в 1 момент ще остана без бензин?

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен светва малко преди да достигне последната черта. Първо светва или примигва в жълто, ако до няколко км. не заредя светва в червено. 

В случая лампата вече трябва да свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали таблото и виж дали изобщо я имаш тази екстра. Индикатора винаги го има на таблото, но в повечето случай екстрата липсва. Иначе индикатора трябва да светне като останат под 8 литра в резервоара. 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат с този модел на хонда . Трябва да е 1.6 SIR за да има тази екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта никога не е пускала 6-та купе D16y8 SRI или там както е имам лампа отзад но не свети, признавам си не съм си правил труда да видя дали е изгоряла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моята е D16Y2 и взех, че заредих.Не е светвала въобще...утре ще видя таблото.Даде ми софийско градско 9/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6ген (хеч)  D15Z6 има лампа и не спира да свети  :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат с този модел на хонда . Трябва да е 1.6 SIR за да има тази екстра.

D14A2 и ламБата работи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Англичанките я имат тази екстра независимо от модификациите и моторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също е 1,6 втек 126 коня D16Y2 и лампата не свети, като падне стрелката в червения сектор има още за около 50км градско и също ми гори 9/100 значи стрелката влиза в червения като има около 4,5 литра по мои много груби сметки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Англичанките я имат тази екстра независимо от модификациите и моторите.

 

Не е вярно това. Мога да ти дам много примери, включително моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз карам 6-та генерация, само че 1.4 и лампата ми светва много късно, почети като е останала без бензин. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия съм като автора на темата, но разликата е че скоро се случи така че ми стана точно на чертичката стрелката и взе че светна, дали не е клеясал нещо датчика вътре в резервоара който прави контакта? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята англичанка 6та ген. не и беше светвала лампата никога , но и не беше оставала без бензин при баща ми обаче като я взех реших да вида дали свети тая лампа но уви :) реших да провера дали не е изгоряла а се оказа че нема такова животно. Купих 1 крушка с фасонката и сега като падне под долната черта примигва пустата лампичка :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 аз го хванах и при мен като падне под чертата светва. за по лесна проба като стигне чертата бензина може да се спре на страничен наклон да речем на бордюр. Да е качена отдясно по нависоко и при мен като е на чертата пада под чертата и лампата светва. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте карам англичанка 1,5 115 кс лапичката в началото ми светеше сега нещо спря много странна кола с характер  :ppp .  Направи ми впечатление че  резервата ми не е за 50 км а за 150-200 км . Много пъти колата в оставала без бензин и слагах 30 лв горе-доло беше около 11-12  литра . Странна кола  :punk:  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...