Jump to content
Sign in to follow this  
Restless

Трябва ли да се сменя Големия талон ако се сложи газова?

Recommended Posts

Posted (edited)

Газовата е сложена 2011-та година. С колата е ходено през бивша Югославия (не им помня през кои републики минах), Унгария, Латвия, Литва, РФ (там те спират за щяло и нещяло но след няколко месеца там научихме, че нещо в българските номера смущавало техните муфтаджии, та сме били на щадящ режим) и Гърция.

Поне за тези държави се сещам и в нито една от тях не сме спирани освен в РФ с една единствена цел - да видим какво ще кихнат от тази кола.

И никъде по никакъв повод не са ме питали имам ли газова. Поне не и в качеството си на служебно лице, защото аз съм си приказлив и се е случвало да се поразговорим с проверяващите. Питали са ме за колата в Петербург, особености, доволен ли съм, разход, как се държи на газ, но не в качеството си на полицаи а като частни лица, интересуващи се от мнението на човека, който язди машината.

В интерес на истината и трите пъти, когато съм спиран в Русия от полицаи и са ми искали пари - имало е нарушения от мен. Двата пъти по незнание, а един по разсеяност.

пп. 2-3 пъти там полицаи просто са ме питали за колата без да правят каквито и да било проверки.

Edited by Shreek
  • Like 1

Това въпрос ли е или отговор,че малко не се разбира.За Русия ако знаеш езика и ако познаваш държавата нямаш никакви драми с нищо.Такива динозаври като мен,които имат едни техническо висше на руски и четат ежедневно руски форуми без нужда от превод с 2 два буркана кисели краставички в багажника трупа минава за пожарогасител... :)

• Like 1
  • Haha 1