Jump to content
Restless

Трябва ли да се сменя Големия талон ако се сложи газова?

Recommended Posts

Газовата е сложена 2011-та година. С колата е ходено през бивша Югославия (не им помня през кои републики минах), Унгария, Латвия, Литва, РФ (там те спират за щяло и нещяло но след няколко месеца там научихме, че нещо в българските номера смущавало техните муфтаджии, та сме били на щадящ режим) и Гърция.

Поне за тези държави се сещам и в нито една от тях не сме спирани освен в РФ с една единствена цел - да видим какво ще кихнат от тази кола.

И никъде по никакъв повод не са ме питали имам ли газова. Поне не и в качеството си на служебно лице, защото аз съм си приказлив и се е случвало да се поразговорим с проверяващите. Питали са ме за колата в Петербург, особености, доволен ли съм, разход, как се държи на газ, но не в качеството си на полицаи а като частни лица, интересуващи се от мнението на човека, който язди машината.

 

В интерес на истината и трите пъти, когато съм спиран в Русия от полицаи и са ми искали пари - имало е нарушения от мен. Двата пъти по незнание, а един по разсеяност.

 

пп. 2-3 пъти там полицаи просто са ме питали за колата без да правят каквито и да било проверки.

Редактирано от Shreek
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това въпрос ли е или отговор,че малко не се разбира.За Русия ако знаеш езика и ако познаваш държавата нямаш никакви драми с нищо.Такива динозаври като мен,които имат едни техническо висше на руски и четат ежедневно руски форуми без нужда от превод с 2 два буркана кисели краставички в багажника трупа минава за пожарогасител... :)

  • Харесвам 2
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Ако някой се интересува за узаконяване на газова уредба нека пише.Аз съм пресен случай.Сменят се малкия и големия талон в които пише че колата има газ.За КАТ София чакането е 2-3 часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да вметна, че преди да се сменят талоните, трябва да има протокол от пункт за преглед, а там искат сертификат на бутилката и работна карта от сервиза, където е монтирана уредбата. С този протокол от прегледа може да се кара три години без да се регистрира в КАТ.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сега е най-новото със смяната на талоните. Аз лично махнах газовата преди време и нямам нужда да го правя сега.

Мои познати в Пловдив казаха, че се чакало доста, не знам по другите градове как е, но също така разбрах, че сега заради вируса можело да се отложи поне до Юли и нямало да санкционират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...