Jump to content
koleca

проблем с пръскалките на предния прозорец

Recommended Posts

Здравейте колеги, от вчера съм горд собсъвеник на акорд 6ген (2000 г,) хеч и единсвеният проблем с нея е че не ми работят пръскалките на предния прозорец. Задната пръскалка си работи, но когато дръпна ръчката моторчето не се чува, а само заработват чистачките. Ще съм ви много благодарен ако ме насочите къде да търся проблема, дали е в помпичката или в ръчката за чистачките. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

честит автомобил ! Аз бих проверил бушона , след това да видя дали до помпата стига ток. Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но първо трябва да му намеря кой предпазител е за помпичката и после да я намеря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито. Виж първо дали не е замръзнала течността в казанчето, че сега температурите са ниски и ако не е достатъчно "студоустойчива" или е просто с вода, замръзва и помпата не работи. Случвало ми се е няколко пъти през годините и като се размрази, си тръгва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е замръзнала защото на задния прозорец си хвърля течност. Днес ако имам време ще трябва да я търся къде е тази помпичка но само не знам дали е една помпа за предния и за задния прозорец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли отделно управление за чистачки и пръскалки за предно и задно стъкла, или работят едновременно от лостчето под волана. Нищо чудно да са не само 2 помпи, а и 2 казанчета, щото да караш течност от предния фар до задното стъкло :huh: При мен се чисти само предното, щото съм седан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчетата трябва да са две.Предното казанче се намира зад предната броня(вляво) и моторчето е закрепено за казанчето.Но според мен цялото моторче ще е заминало ако е било на сухо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задната чистачка е като завъртя лосчето за чистачките. Мисля че е като на сивик, но ми се струва че шумът идва от казанчето отпред когато включа задната пръскалка и за това мисля, че е едно моторче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На C-RV1  казанчето е едно,с две моторчета не мисля,че тук ще е различно и управлението е същото.Какъв е проблема да праща течност до задното стъкло,ако е замръзнало няма да работят и двете.Най лесно ще решиш проблема(временно) като размениш местата на маркучите(трябва само да ги намериш) това което е за задното го бодни на провода за пръскалките на предния капак.Е ще има известно неудобство поради управлението но поне за студа си заслужава,а и манипулацията по размяната при C-RV-то отне 1 минута.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен и една помпичка по малко :) Благодаря на всички за помоща  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...