Jump to content
luboo

Влага и вода Сивик 6?

Recommended Posts

Здравейте. Имам следният проблем с моя сивик 6-та хеч. От известно време забелязвам голямо изпотяване на стъклата и не само на тях ами по волана таблото дори и панела на СД-то. А днес погледнах в багажника и какво да видя двата усилвателя и баса бяха целите в вода. От къде може да е проблема? Някой зблъсквал ли се с такова нещо? Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж около стоповете или лайсните на тавана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ще погледна да не би да влиза вода. Но  запотяването на какво може да се дължи. Да не би да се изпарява водата ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си уплътненията на задните стопове. Класически проблем за модела.

 

Със сигурност и изпотяването е от влязлата вода. Аз моята и с обилно мокри стелки да я оставя, после изпотява здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз имах същия проблем.Не с толкова много вода както при теб, но влизаше и се мокреше резервната гума.

Един топъл ден се хванах и разглобих цялата задница да видя от къде влиза.Първо свалих стоповете, огледах за течове ( като казвам огледах за течове, преди това с маркуча пръсках бая стабилно задницата на колата за да протече от някъде и  да видя от къде влиза след като разглобих).Оказа се че уплатненията на стоповете са абсолютно здрави и грам вода не влиза от там.Под стопа има "отдушник " ли к'во се води и аз не знам ... оказа се че влиза от там ( уплатненията бяха изпечени ).Качил съм снимков материал да видиш какво и как го направих.След като ги "силиконизирах" и от двете страни не е влязла и капка от там и багажника е перфектно сух вече почти година :) Дано съм бил полезен и успех   :)

 

Ето и снимките : http://lqlqmzi.snimka.bg/automobiles/civic-2014.852576.34820566

Редактирано от diedarling
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много! Като се пооправи времето явно ще правя същата процедура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колеги.Днес отивам до автомивката да ми измият англичанката. Човека почва да маха стелките и се оказва , че под предната дясна стелка е подгизнало с вода.Останах тотално изненадан ! До сега такова нещо не беше се случвало.И то доволно количество , повече от литър.....Оставих мивката за друг път и тръгнах към нас , където разкарах лайсни те за да повдигна велтера и да го подсуша до колкото мога.На някой случвало ли му се е подобно нещо и от къде евентуално може да влезне такова количествао вода? Под велтера огледах хубаво за дупки по купето , но сякаш няма.Беше дъждовно преди дни , но пък лятото имаше доста по-интензивни валежи , а такива проблеми съм нямал.Ако някой сподели мнение или опит ще му бъда много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз имах същия проблем.Не с толкова много вода както при теб, но влизаше и се мокреше резервната гума.

Един топъл ден се хванах и разглобих цялата задница да видя от къде влиза.Първо свалих стоповете, огледах за течове ( като казвам огледах за течове, преди това с маркуча пръсках бая стабилно задницата на колата за да протече от някъде и  да видя от къде влиза след като разглобих).Оказа се че уплатненията на стоповете са абсолютно здрави и грам вода не влиза от там.Под стопа има "отдушник " ли к'во се води и аз не знам ... оказа се че влиза от там ( уплатненията бяха изпечени ).Качил съм снимков материал да видиш какво и как го направих.След като ги "силиконизирах" и от двете страни не е влязла и капка от там и багажника е перфектно сух вече почти година :) Дано съм бил полезен и успех   :)

 

Ето и снимките : http://lqlqmzi.snimka.bg/automobiles/civic-2014.852576.34820566

 

 

 

Колега, нещо не мога да се ориентирам къде е тоя отдушник, по снимките ти, в много близък план са. Тъй като имам същият проблем и при мен тече в лявата част, би ли пояснил къде да търся тоя отдушник?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://lqlqmzi.snimka.bg/photos-from-gsm/bateriq.852576.35043198

 

 

Ами трябва да махнеш всички кори отбелязани на снимката.Те реално се падат под стоп-а отвътре погледнато(може и да не ги виждаш заради кабелите)

Отбелязал съм на снимката къде се намират като махнеш корите ... даже и малко по-надолу се падат като се замисля под стоповете.

С две щипки са хванати, легни под задната броня и ще ги видиш :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с влага в багажника.Проблема идва от левия стоп. Като се демонтира стопа се вижда,че ламарината под него има леко изкривяване,явно е фабричен дефект,на 3 коли вече едни и също.Значи леко го изчуках да стане равно.На почти всички японски коли/ в моя случай използвах от Субару/,между стоповете и купето има каучуково уплътнение/което се разтегля и лепне/.Та взех такова от гореспоменатия стоп и го залепих по контура на стопа на Хондата.После стопа се монтира и всичко вече е ОК. Вече година няма и помен от влага.За уплътнение може да се използва и силикон или К+Д,но при последващ демонтаж,най-вероятно ще има трудности.Поздрави и успех на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем с отдушниците!Силиконирах ги от вън като свалих задната броня (на 7-8 болта е),по-малко е за разглобяване и става за 5-10 минути.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблем с теч и при мен. Съвсем наскоро забелязах влага в багажника при дъжд - вадичка събираща се около средата на багажника (срещу амортисьора) от двете страни и съответно стичаща се под резервната гума. Последно време мих 3-4 пъти колата на водоструйка и след това започнаха тия магарии. Може би това е отключило процеса. Както и да е, днес сложих нови уплътнители на стоповете, тъй като видях влага от вътрешната страна на десния:

 

post-23991-0-12600000-1462214805_thumb.jpg post-23991-0-85691200-1462214809_thumb.jpg

 

След поливане с маркуч и каране в дъжд няма вади от стоповете, но теча в багажника си остава. Успях да надзърна с фенерчето, че някъде под десния стоп има вадичка, а там е отдушника. Изглежда и те ще претърпят същата операция. Въпрос - има ли начин отдушниците да се извадят без сваляне на броня и разглябяне на кори отвътре?

 

Сивик 6, ЕК3

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има. Лягаш под задната броня и ще видиш къде е отдушника. Щракнат е с две пластмасови клипси за тенекията. Те всъщност са два. След като проте'че единият повторно за година време и реших направо да го махна, а отвора залепих с фолиран текстолит за печатни платки и силикон за аквариуми. Закрепването стана пак с клипси но си купих нови. Понякога гумата дето го играе клапа, се деформира и почва да мята през нея вода, защото задните гуми хвърлят точно там....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес ще пробвам да изкарам единия отдушник да видя за ква мембрана иде реч и да измисля как ще ги нагодя. Като свалях стоповете ги видях. Целите са наклепани с кал и пясък. 

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-27818-0-18615300-1462297355_thumb.jpegpost-27818-0-40357100-1462297367_thumb.jpegpost-27818-0-82390700-1462297377_thumb.jpegpost-27818-0-09242800-1462297395_thumb.jpeg

 

Така си реших проблема аз. За целта сметнах, че ще ми е много по лесно да сваля бронята.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вчера не ми остана време да легна под колата. За бронята може би си прав, но искам първо да огледам дали ще успея без сваляне. Не съм гледал в ръководството как се сваля бронята, но ми се чини да съм чел някъде, че са 7-8 болта. 

 

Попаднах на твоите снимки като търсих в гугъл за подобен проблем, а и на темата тук, в която си ги постнал. За стоповете избрах друг подход умишлено. Канала на стопа, с който се осъществява уплътняването в ламарината е доста тесен (2-3mm) и ми се видя в пъти по-лесно да залепя там уплътнителя за прозорци вместо да правя сложни шаблони и да лепя по ламарината - шанса да не напасне като хората е голям. Махнах оригиналния дунапрен. Няма полза от него вече, по-скоро ще пречи на новото уплътнение. Не е скъсан, но се деформирал дотолкова, че вече не може да уплътнява макар и малки процепи. Има вариант след време да се разтърся за нови такива оригинални или пък да отрежа същите такива от подходящ материал (четох някъде за хидроизолационна лента или нещо такова?)...ако изобщо се появи някакъв проблем с настоящото решение.

 

Отдушника отново мисля на него да лепна лентата, не че има голямо значение в случая...

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, вероятно така е по-лесно... но аз си помислих, че няма да залепне здраво за фара и реших с химикал да отбележа къде ляга външния ръб на стопа и по него да лепя. Стария уплътнител не съм го махнал, седи между стопа и новия. Съветвам те да го сложиш пак, въпреки новия. Иначе материала на оригиналния е микропореста гума с подходяща плътност, продават се, но тогава не можех да намеря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тия дни ми остана време да довърша отдушниците. На първо време ги огледах и доста се клатеха с фабричното уплътнение. Изрязах 4 шайбички за щипките от старите уплътнители на стоповете. Налепих уплътнител за прозорци и монтирах пробно. Отдолу пак се получаваше цепка. Реших да ползвам и силикон. Теглих една плътна висока линия върху уплътнителя за прозорци и шляпнах отдушниците. Надявам се проблема да е останал в миналото.  

 

post-23991-0-17793600-1464090204_thumb.jpg post-23991-0-61168300-1464090208_thumb.jpg post-23991-0-05978900-1464090214_thumb.jpg post-23991-0-56433200-1464090221_thumb.jpg post-23991-0-98907200-1464090225_thumb.jpg post-23991-0-30831500-1464090230_thumb.jpg post-23991-0-33863700-1464090240_thumb.jpg post-23991-0-03446300-1464090244_thumb.jpg post-23991-0-11918400-1464090248_thumb.jpgpost-23991-0-31144000-1464090252_thumb.jpg post-23991-0-13987800-1464090261_thumb.jpg

 

Между другото. Каква е тая броня отзад дето имаме? 2 рапидки, 7 щипки и малко пластмаса ABS...няма нито метална греда, нито абсорбер, нищо. Ако някой се надене отзад влиза направо в багажника?!  :huh:

 

post-23991-0-40528900-1464091494_thumb.jpg

 

При мен тия неща изобщо ги няма.

 

 

post-23991-0-81234000-1464090256_thumb.jpg

Редактирано от boiskii
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...