Jump to content
Zee

Опитват се да ме измамят отварително! Моля, дайте ми съвет!

Recommended Posts

Здравейте,

Историята, която ще разкажа илюстрира мръсотията, нечестността и липсата на чест в хората превърнали се в самозабравени карикатури незаслужаващи да се нарекат дори животни.

Преди 1 година бях ударен от изпреварващ ме автомобил докато завивах на кръстовище. Ударът беше директно в шофьорската врата, която беше смазана. С мен имаше още двама пътника и по думите им разбрах, че не са ранени.Веднага излязох от колата, за да видя какво е станало с другия автомобил. Представях си ужасни неща. Излязоха две жени. Първите ми думи бяха: "Добре ли сте?". Никой не беше ранен.Полицията дойде след 1 час и 30 минути. Другият участник се опита да ме изкара виновен, защото съм карал прекалено бавно и не съм да мигач преди да завия. Истина е, че карах бавно, но за да взема завоя. Мигач със сигурност дадох, но това е недоказуемо така или иначе.На мястото на произшествието имаше непресечена лента, непозволяваща изпреварване тъй като това е кръстовище. Полицаите просто нямаше как да ме обвинят в грешка, освен ако не искаха да нарушат правилника.Написаха акт на другото лице, но това за мен нямаше значение. Не ме интересуваше дали ще ми напишат акт или не. Тогава само мислех колко близко съм бил до смъртта. Отидох да подам жалба до застрахователната компания на другия водач.Започна голямото мотаене и лъжене. Не получавах много писма изпратени от застрахователната компания, защото бяха разменили цифрите на адреса ми. Разбира се, това не беше случайно, но аз се обаждах всяка седмица и всяка седмица ме лъжеха. Имах обещание, че ще си получа обещетението през Април миналата година. Това разбира се не се случи.Няколко месеца след инцидента още нищо не се беше случило. Подадох жалба в КФН. Отговориха ми, че поведението на застрахователната компания е редовно. Застанаха зад тях с пълна сила. Игнорираха факта, че адресът ми е бил объркан. След скандал в офиса на фирмата почнаха да ми изпращат писмата на точния адрес. На скоро получих писмо, в което съдът е решил, че другото лице няма вина и съответно не ми дължат нищо. Това беше второ или трето решение на съда. Първите бяха в моя полза, но мистериозно мнението на органите се беше изменило. Как? Ще ви кажа след малко.Когато прочетох текста краката ми се подкосиха. Почуствах неудръжимо чувство на презрение към представителите на човешкия род. Не ме интерсуваха парите, които така или иначе нямаше да покрият нищо. Това, което ме порази е невероятният егоизъм и самозабрава. Нима тази жена не си даваше сметка, че можех да умра или да бъда погубно наранен? Не! Тя дори не ме попита как съм след станалото. Впоследствие разбрах защо всичко е толкова мистериозно и меко казано противно. Въпросната "жена" се оказа директор във въпросното застраховетлно дружество. Всичко ми се изясни, не че преди не се досещах.Това е света, в който живеем. Едно бунище от палячовци без грам достойнство, но за сметка на това много голямо себелюбие граничещо с най-первезната форма на нарцисицъм.Имам следния въпрос:След като съдът е решил, че другото лице не е виновно, прави ли ме мен автоматично виновен? На мен не ми съставиха акт.Възможно ли е да осъдят без да знам? Осъзнавам, че този въпрос звучи налудничево, но след подобни неволи ми изглежда съвсем на място. Разбира се, нямам пари за адвокати.Въпросното дружество е ЗАД Армеец. Благодаря за съдействието.

  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази истирия подкрепена от Факти и Доказателства можеш да отидеш при всеки адвокат да спечели делото и да разделите Печалбата на 2 .

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо и да опишеш мотивите на съда защо оправдават другата страна и защо тогава се е стигнало до сблъсък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,такива неща стават и в Македония-работя в авто-бояджийски гараж и оправяме колите след ПТП-та.-най-първо пускат им много ниска сума на пари за да си оправят колата-след това с адвокат сумата става почти двойна.-адвоката е за това,колегата балтазар добре ти казал,а не може да те изкарат на виновен защото ти не ударяш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел се съди с армеец ... и ми каза " никога да не се занимавам с тях ..." 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преглътни го колега и не се занимавай, рискуваш да изхарчиш повече пари от ремонта. Нали не са те изкарали виновен. Просто сега и двамата водача не носят вина. Подозирам и че не би било здравословно, обикновен човек да се съди с тази и подобни фирми завършващи на "ins".

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подай възражение. Дали са Армеец, Булинс или Софийски имоти няма значение. Ако всеки си търси правата, някой хора няма да страдат от чувство на безнаказаност. Един адвокат с удоволствие ще ги "разчекне", че ще му платят и хонорара после.  Не се отказвай. Тъпата ни държавица за това е на това дередже, защото всеки си трае и следва максимата от робското ни минало - "преклонена главица ятаган не сече". Ти ще си решиш! Ако имаш "топки и нерви", действай. Те и за Мтел така разправяха, но ето ти тема, в която потърпевшия ги разчекна:

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93744

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен "нерви и топки", което е задължително , ще ти трябват и документи.Събери всичко , което имаш по случая и потърси адвокат , който е печелил дела срещу застрахователи(значи и той има нерви и топки).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел,само едно ще ти кажа не си намерил точния адвокат да им такова мамицата,в правилника има алинея която гласи че;независимо кои има вина ,при тоя случаи вината отнася изпреварващия, но просто при теб виновния има вероятно по големите връзки и кинти,заради тва те размотават,търси си адвокат на място които не го вълнуват само хонорари а има и достоинство и чест за жалост са малко в България

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже гледам, че имам цвъкнати минуси, нека припомним темата на колегата преди година за да стане ясно че ситуацията е тънка и тълкуването не е еднозначно за да го пращате директно да се съди. Щом като актът на другата страна е паднал в съда, значи може и да е имало основание за това. Мисля и че това не води автоматично до заключението че е повдигнато обвинение към колегата или е написан нов акт. А щом има и минимално основание за падането на написания то обикновено, страната с повече възможности и влияние печели. Сега ще карате човека да си мери адвокатите с тези на групировки ли?

Редактирано от HondaExplorer
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз и преди съм казвал слагайте си по една камера на колата ( 3 пътна ) не е скъпа.В Русия правят това от много време.Имаш ли запис ти си господаря на съдбата дори и да е шеф на полицията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При неговия случай камерата какво ще запише-евентуално удара !Дали е дал мигач и цялата обстановка не може да запише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

камерата е много добра идея, но наистина май в случая няма какво да направи, иначе задължително адвокат, хора, не си правете собствени тълкувания на законите, и най-простия закон може да излезне нещо много по-различно, има си хора обучени за тези работи, относно колегата, ако не друго, то поне може да отделиш някой лев за консултация с професионалист, по това което казваш ако е 100% така изглежда възможно да се докаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При неговия случай камерата какво ще запише-евентуално удара !Дали е дал мигач и цялата обстановка не може да запише.

Камерата записва и аудио.Щракането щеше да се чува така или иначе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да записва видео и аудио ... какво от това?

 

Пред съда не важи!

 

Разрешение за специални разузнавателни средства? (от съда)

 

п.п. Може да се възбуди интерес само по медии, форуми и фацебуци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и защо я пазиш в анонимност тази подла особа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...