Jump to content
Jikumo

Треска за "нов" автомобил

Recommended Posts

Здравейте, преди 7 години карах Civic, исках по-нова, но смених марката (не можах да намеря читава за бюджета с който разполагах).

Сега отново искам да се кача на Honda, но Accord, освен това да е фейслифта ако може и дизел, но не отхвърлям и бензиновият вариант.

Конкретно искам да попитам за следната обява http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11428308107208318&slink=9c9jgj

някой ако има наблюдения лични или от снимките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се продава от доста време. Цената беше май над 12000лв. Продавача я трие и публикува всеки ден, за да е първа обява. Ако се не лъжа, първоначално в описанието беше записано, че е закупена от представителство на  Хонда в Словения. Визуално изглежда добре, но е много постна откъм екстри. Няма круизконтрол, няма халогени, седалките са текстилни. Сякаш задната броня в дясната част е една идея по-тъмна. Прави впечатление обаче, че състоянието на волана изглежда доста добро. Странно, защо са снимани само задните седалки, а предните не. Може би не е умишлен пропуска.

 

П.П.

До снощи колата беше на цена 9600лв, а сега е на 9900лв!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, някой беше писал за нея, че е била наводнявана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите, явно за нея е ставало въпрос в началото на темата, но линковете не са активни.

Явно и този път ще е труден избора.

За двете пловдивските прочетох, а какво ви е мнението за тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427234020979167&slink=9ckp80 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник-06.01 ходих до Ямбол да я гледам. Още в първия ден когато излезе обявата, се обадих на продавача /колега от форума Tokio, който ги внася от Испания/. Поисках VIN и го проверих в Бултрако Варна. По VIN-а излезе, че колата е S-Type и има други екстри, които реално колата ги няма. Не мога да си обясня разминаването. Въпреки това отидох да я видя. Като цяло колата не е лоша. Седалката на водача е в перфектно състояние! Топката на скоростния лост обаче е малко износена. Има втори ключ, който продавача твърди, че не е ползван. Ама бай Ганя, както и Москва не вярват на сълзи, защото накрайника, който е на ключа изглежда като термошлауфка. След консултиране обаче в Хонда се оказа, че това е практика на Хонда /извинявам се на продавача в изказаното съмнение/.

Мотора работи така, все едно колата не е запалена. Тих и стабилен. След обстоен външен оглед обаче се оказа, че това не е моята кола! Когато човек дава толкова пари се надява всичко по автомобила да е перфектно въпреки, че небоядисвана и не...на жена няма! Брони, здаден капак и заден ляв калник са боядисвани със сигурност. При това калника не ми хареса как е боядисан. Кита си личеше. За мен /без да претендирам за специални познания/ колата е имала удар/ужулване..... отзад в ляво.   

Друго, което не ми хареса е явната лъжа на продавача. Когато му се обадих по телефона, той ми обясни, че е докарал колата на платформа, а на огледа ми каза, че колата е докарана на ход от Испания. Възмутих се от този факт и той ни нарече "Неверници", след което се качи в колата и си замина.

Пак казвам, състоянието на колата не е никак лошо. Зависи какви са критериите на човек.

От дкември-януари търся такава кола, но вече се убедих, че май няма да я купя от тук 

 

П.П.

Това е втората кола, която гледам от този продавач. Първата също беше на 89000км /не казвам нищо, просто отбелязвам факта/. При външния оглед на първата, дори не исках да я палим! А по телефона бяха едни външни състояния...........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имам право на отговор. Казах, че сте неверници, защото се правехте на много вещи, а май се оказа, че не е точно така, справка - втория ключ на колата. Показах сервизната книжка, от която е видно, че колата е карана по 10 000 км на година още от закупуването, че е на първи собственик, но вие и на това не повярвахте, дори бяхте убедени, че колата е над 200 к км. За ВИН-а се разбрахме, че бях сбъркал една цифра, после ти казах вярната. Показах ти и копие и от двете страни на личната карта на испанския собственик, от която е видно, че е 49-ти набор (26.01.1949г). Точния ВИН е JHMCL75406C212315, ако някой има интерес, нека да го провери където пожелае. Всички прегледи са правени само в едно представителство на Honda в Испания и то е:

Honda Concesionario Oficial

Ebromotor, S.A.

Escatron, 39-41

50014 ZARAGOZA

 Усещам някакво тенденциозно отношение, което не го намирам за коректно. Не мисля, че ще намериш 8-годишна кола, по която изобщо никога нищо да не е боядисвано. Ако имаше каквито и да са съмнения, можехме да я закараме да я проверят в посочен от теб сервиз, но ти остана разочарован от това, че броните на колата са пребоядисвани и си тръгна.

Нищо лично към автора на горния пост, просто съм длъжен да напиша и моята гледна точка по темата.

П.П. Имах една Хонда Инсайт, която изпратих в Испания с платформа (защото беше отчислена) и на връщане докараха тази Хонда, но на собствен ход, защото имаха хора, които се прибираха в България и са я използвали за да ги докарат и тях. На платформата са качили един джип Тойота, заради който във Франция са ги глобили за превишено тегло. Това са подробности, които не са интересни, но явно не сме се разбрали по телефона (както и с ВИН-а на колата). Всеки има право да не вярва, но нека да си запази съмненията за себе си, защото веднъж написани се явяват като незаслужено обвинение.

Извинявам се, ако съм те обидил или засегнал с нещо.

П.П.П. Последния годишен преглед е правен на 29.10.2014 г от Aragon, ITV 5001, Zaragosa 2012,  номера на прегледа е 1703504, Под този номер също може да се провери на колко км е била колата на тази дата.

Редактирано от Tokio
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спора по-горе само да вметна. Не искам да взимам страна в така разразилия се спор, но на 19.02.2015 купих кола от колегата Tokio. При мен нямаше разминаване от научената информация по телефона, освен една липсваща предна емблема което доста загрозяваше :) . Аз като купувач на кола втора употреба също с недоверие подходих, но колата ми хареса и я взех. 2 месеца по-късно смея да твърдя, че съм видял всичките недостатъци на колата и смятам, че не съм излъган.

 

 

 Не мисля, че ще намериш 8-годишна кола, по която изобщо никога нищо да не е боядисвано. 

 

И напълно съм съгласен с това твърдение.

 

Поздрави на всички и успех в търсенето, нека всеки намери своя автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имам право на отговор. Казах, че сте неверници, защото се правехте на много вещи, а май се оказа, че не е точно така, справка - втория ключ на колата. Показах сервизната книжка, от която е видно, че колата е карана по 10 000 км на година още от закупуването, че е на първи собственик, но вие и на това не повярвахте, дори бяхте убедени, че колата е над 200 к км. За ВИН-а се разбрахме, че бях сбъркал една цифра, после ти казах вярната. Показах ти и копие и от двете страни на личната карта на испанския собственик, от която е видно, че е 49-ти набор (26.01.1949г). Точния ВИН е JHMCL75406C212315, ако някой има интерес, нека да го провери където пожелае. Всички прегледи са правени само в едно представителство на Honda в Испания и то е:

Honda Concesionario Oficial

Ebromotor, S.A.

Escatron, 39-41

50014 ZARAGOZA

 Усещам някакво тенденциозно отношение, което не го намирам за коректно. Не мисля, че ще намериш 8-годишна кола, по която изобщо никога нищо да не е боядисвано. Ако имаше каквито и да са съмнения, можехме да я закараме да я проверят в посочен от теб сервиз, но ти остана разочарован от това, че броните на колата са пребоядисвани и си тръгна.

Нищо лично към автора на горния пост, просто съм длъжен да напиша и моята гледна точка по темата.

П.П. Имах една Хонда Инсайт, която изпратих в Испания с платформа (защото беше отчислена) и на връщане докараха тази Хонда, но на собствен ход, защото имаха хора, които се прибираха в България и са я използвали за да ги докарат и тях. На платформата са качили един джип Тойота, заради който във Франция са ги глобили за превишено тегло. Това са подробности, които не са интересни, но явно не сме се разбрали по телефона (както и с ВИН-а на колата). Всеки има право да не вярва, но нека да си запази съмненията за себе си, защото веднъж написани се явяват като незаслужено обвинение.

Извинявам се, ако съм те обидил или засегнал с нещо.

П.П.П. Последния годишен преглед е правен на 29.10.2014 г от Aragon, ITV 5001, Zaragosa 2012,  номера на прегледа е 1703504, Под този номер също може да се провери на колко км е била колата на тази дата.

 

С риск да стане препирня, ще напиша тези редове....

Ще продължавам да подлагам на съмнение всяка Ваша дума въпреки, че помежду ни повече вербална комуникация и контакт няма да има! Само недейте да драматизирате с изказването си за "тенденциозно отношение". Единственото за което се оказа, че не сме прави беше ключа! Номера на рамата е същия, който е цитиран в поста Ви. Именно той не отговаря на екстрите и модела на колата. В Бултрако-Варна колата се води Type S! Два пъти ходих да проверявам, защото си помислих, че първия път момчето бърка нещо. Другите разлики няма да коментирам. Който иска да провери. 

След като сам твърдите, че небоядисвана кола няма да намеря, защо по телефона се спестяват тези обстоятелства!? Да, казахте за броните, но за нескопосано боядисания и с кривина на веждата калник-нищо. За задния капак-нищо, също и за непаснатия заден ляв стоп, което е следствие на какво......?! Как така в неделя вечерта колата нямаше надпис на задния капак и по Ваши думи сина Ви щеше да ви изпрати такъв от Испания, а на другия ден сутринта надписа вече беше залепен, и т.н. и т.н............Да не описвам пък в какво външно състояние ми описахте предната си обява /черния бензинов Акорд/, а какво се оказа при огледа на 31.01.15г!

Нищо против Вас, но бъдете по-откровен по телефона. Каквото искате пишете и обяснявайте, но истината е само една и тя се вижда при огледа! Аз може да не съм разбирач, но не съм сляп. 

 

Без сарказъм или ирония Ви пожелавам успех с продажбата. Въпреки всичко, колата не е лоша, но не е моя автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не искам да вземам отношение, но като живеещ в Испания мога да кажа че много трудно може да се намери 5 годишна кола на която да не е боядисвано нещо и най вече броните.Аз търсих такава кола близо 1 година,то не беха 3-та серия А 4-ки и най-накрая харесах акорда и на него бяха боядисани двете цели страни (калници и врати ).Преди да купя колата се разбрах с продавача да даде щета по каското и да ми боядисат прения капак,защото имаше дребни драскотини от камъчета.
За две години от както го карам ми зажулиха не знам колко пъти броните,надраха ми предния капак,и преди месец когато ми изтичаше каското ,заведох 2 щети -предна броня с капак и задна броня с капак,тъй като от сервиза кадето ми я правиха са ми приятели и за да изкарат цвета на колата се наложи да ми боядисат и калниците и да направят не знам си какво преливане .
Та мисълта ми е че колата си е екстра ама некои детайли са боадисвани вече 2 пъти при това за 2 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата като я гледам е на прилична цена. Всички тези забележки за които си говорите са поправими и напълно естествени за автомобил втора ръка. Моята също съм и боядислвал детайли.За предните щипки на броните само ние си знаем колко са "здрави". Ако всичко друго е ок за мен тази цена е добра, в противен случай --- официалното представителство -  секция - С ПРОБЕГ - 18900 лв. без кожа. Предполагам , че дават и гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Някой гледал ли е този Акорд? http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11428576448711732&slink=9ezbsf

Не мога да си представя какво трябва да правиш за да смачкаш така скоростния лост? Като гледам шофьорската седалка, явно я е карал някой много едричък който е стискал здраво листа или е бил някой абсолютен издевател...

Някой има ли наблюдения над този Акорд или няма смисъл да се гледа такъв автомобил изобщо? Цената е примамлива но предполагам че има защо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,здравейте,наскоро излезе обява за комби и сега е вече в България,http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431459632355742&slink=9m0dnl ,продавача твърди че е фейслифтова и че е 2007г,но видимо за мен не е,ако може да споделите ,да ли е възможно това.дава и гаранция.Благодаря и лека вечер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата определено не е фейслифтова и значи не е 2007г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пък и тези невероятни 69хил.км пробег!? Сигурно и за тях има измислена някоя семейна сага?

Редактирано от angello

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

според vin-a е 2003  :|

Редактирано от musset
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По vin е ясно ,че е 2003,но е показал някакъв талон  за покупка май от 2007. Някой разбира ли италианските документи да сподели?  Някой да е купувал от тази автокъща,Пише че има гаранция 6м.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е стояла 4г на склад, докато Оскарчо се накани да я купи. По-скоро това е датата, когато той я е купил от предишния й собственик. Не разбирам от италиански талони, ама в английските пишат и двете дати - първа регистрация и кога е купена от настоящия собственик (пишат и кой по ред е той).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само като видиш описанието на оборудването става ясно, колко е коректен търговеца. 

 

Адаптивни предни светлини

Електронна програма за стабилизиране

Контрол на налягането на гумите

Система за защита от пробуксуване

Блокаж на диференциала

Бордкомпютър

Датчик за светлина

Ел. регулиране на седалките

 

Дори и да е първа регистрация 2007 (което въпреки документите е изключително странно - поне да беше 2005-та по VIN за да има някаква логика), това че е фейслифт е откровена лъжа...

 

Нещо, което също е интересно за мен, без да има голямо значение :) - фаровете за мъгла са от дизелов Акорд и са монтирани допълнително.

Редактирано от Чавдар K
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с халогените и аз го забелязах,много странно,може и да са заличавали следи от челен удар.По телефона търговеца беше много сигурен че е фейслифта,и държеше на2007г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дискусия за това .. няма никакъв шанс да е фейс.

 

Дори и да е първа регистрация 2007, което е възможно, няма нито един белег на фейслифта. 

Колата излиза по VIN 2003г, как може да е фейслифт? 

 

Да приемем, че просто не е толкова запознат  :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

От легендата излиза, че (B) е датата на първа регистрация, а (I) e датата на издаване на последния талон. Тук или документите не са в ред, или стария талон се е изгубил и са нямали информация за първа дата на регистрация при преиздаването. Едно време имахме една Тойота Старлет, която по талон беше 1988г, но в действителност си беше 1983 набор отвсякъде.

 

По телефона търговеца беше много сигурен че е фейслифта,и държеше на2007г

Освен да му я платиш с банкноти от старите и да бъдеш и ти така убедителен и сигурен, че са от фейслифтовите след средата на 1999г...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

След няколко седмично обикаляне и огледи, продължавам с търсенето на кола.

Някой има ли информация или да е гледал тази: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11428601123503454

Ще съм благодарен ако някой сподели мнение.Това което знам е че е купувана от БГ.

За сервизен преглед преди евентуална покупка какво ще ми препоръчате, Бултрако, Юбико или някой друг сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение, но тази е една от малкото коли които се продават в момента и хваща погледа дори и на обява. Би трябвало щом е купувана от БГ да има някаква сервизна история в оторизиран сервиз. На пръв поглед е ниво спорт ако не се лъжа. Може би коментара на цената няма да е никак излишен. Нека някой колега от София препоръча сервиза за оглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дискусия за това .. няма никакъв шанс да е фейс.

 

Дори и да е първа регистрация 2007, което е възможно, няма нито един белег на фейслифта. 

Колата излиза по VIN 2003г, как може да е фейслифт? 

 

Да приемем, че просто не е толкова запознат   :)

Шансът да стои при дилъра 4 години е 0%. Като се застои 1 година и се слага дискаунт за да се продаде веднага. Ти ако отидеш в магазина и ти продават 4 годишна кола ще я вземеш ли? Може би на половин цена да, но за пълната сума :no: . Дилъра го знае това и продава бързо с по-малка отстъпка, после губи много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... Като се застои 1 година и се слага дискаунт за да се продаде веднага. ...

Абсолютно вярно. На съпругата ми й свалиха £3000 от цената на Блак Едишъна. Освен това я дадоха на 0% лихва :) Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя се продава от колега от форума (потърси за kembo), който е фен и от това, което съм чел като отзиви - е коректен. Вкарва сам коли от Испания, подбрани. Сигурно колата е хубава, но имай предвид, че НАЙ-ниско ниво на оборудване, с поръчан автомат и шибедах. Няма дори автопилот. Ако това не те притеснява, според мен си струва да се обадиш и да я видиш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази запазена красавица някой гледал ли я е? http://www.cars.bg/c844140

 

Тази обява е коментирана по-напред в темата от пост №53

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички колеги  от форума!

Карах доста автомобили през годините!Но след като се повозих на няколко автомобила Honda и респективно имах удоволствието да шофирам ,осъзнах че Honda ще e следващата ми кола!

Насочих се по-специално към модели CR-V 2-ра генерация 2005-2006г дизел(според бюджета с който разполагам).

Така че Ви моля за мнение относно следните обяви към които съм се насочил:Списъкът е голям за което се извинявам предварително, но се надявам с Ваша помощ, значително да го нямаля!Блягодаря предварително!

1.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21379231054639040&slink=9p2s9m

2.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21431444982247443&slink=9p2s9m

3.http://www.cars.bg/c1051577

4. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21431001872193191&slink=9p51tz

5. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21414506214407618&slink=9p51tz

6. http://www.cars.bg/c924168

7. http://www.cars.bg/c767490

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички колеги  от форума!

Карах доста автомобили през годините!Но след като се повозих на няколко автомобила Honda и респективно имах удоволствието да шофирам ,осъзнах че Honda ще e следващата ми кола!

Насочих се по-специално към модели CR-V 2-ра генерация 2005-2006г дизел(според бюджета с който разполагам).

Така че Ви моля за мнение относно следните обяви към които съм се насочил:Списъкът е голям за което се извинявам предварително, но се надявам с Ваша помощ, значително да го нямаля!Блягодаря предварително!

1.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21379231054639040&slink=9p2s9m

2.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21431444982247443&slink=9p2s9m

3.http://www.cars.bg/c1051577

4. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21431001872193191&slink=9p51tz

5. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21414506214407618&slink=9p51tz

6. http://www.cars.bg/c924168

7. http://www.cars.bg/c767490

Колеги някои имал ли е възможност "на живо"  да погледне колите от тези обяви!Ако ли "да" ще се радвам да изразите мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поста ти е в грешен раздел, тук сме феновете на Акорд. Не се учудвай, че никой не ти е отговорил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поста ти е в грешен раздел, тук сме феновете на Акорд. Не се учудвай, че никой не ти е отговорил.

Ок,Грешката е моя!Лек ден на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

От скоро се заглеждам по Хонда Акорд и след прочитане на голяма част от форума за 7-ма генерация разбрах, че това е много здрав и надежден автомобил.  Най-много ме блазни идеята за дизелов вариант, който да ремапна после. За съжаление обаче фейс-а ми идва малко скъп. Оферти за коли преди фейс-а на прилични цени има, но всички знаем славата на българските автоджамбази и това ме притеснява... Една обява обаче ми хваща окото:

http://www.cars.bg/c1201923

 

Чудя се познат ли Ви е този автомобил, да не би да се подвизава във форума или някой да знае нещо за него? 

Евентуално да ми препоръчате конкретно място, където да закарам кола за проверка в София?

До колкото разбрах е добре да попитам дали е сменян съединител, маховик и евентуално за проблеми с верига. Има ли нещо друго?

 

Благодаря предварително

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първата ми тема в Хонда форум-а попитах някой нещо за тази обява

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11440599976077097&slink=akc9ee

 

Това е което знам за колата

"Така! Колата е от около 2 3 години в Бг. Закупена от Германия(от първи собственик по думите на продавача). Поддържана само в Хонда Бургас.

След разговор с Продавача - след като я е закупил е сменена веригата, просто защото така е решил и искал всичко по колата да е сменено от него.

Сдобих се с ВИН. Всяко нещо което ми сподели продавача като информация се потвърди. Това което е регистрирано.

Информация от преди БГ няма как получа!

Редактирано от emil.petkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...