Jump to content
mind_exploit

Загубени документи ... но така или иначе трябва да я пререгистрирам ...

Recommended Posts

Привет на всички,

 

При преместването ми в апартамента стана така, че съм затрил документите на колата - голям талон, гражданска отговорност, преглед и договора за покупка.

 

Тъй като обаче си смених личната карта, след това и шофьорската книжка - трябва така или иначе да пре-регистрирам колата ... тъй като адреса ми е вече друг.

 

Та - въпросът ми е - нещо по-специфично трябва ли да се прави? ... 

 

(От търсенето ми досега разбрах, че ще трябва да подам молба - или нещо подбно - заради загубения талон. Гражданска си направих вече наново ... но за останалите два документа? ...)

 

ПП: и също така - тази Събота - 24.01.2015. - знаете ли дали КАТ София ще работи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да те попитам как мислиш да си пререгистрираш колата като си си изгубил Договора за Покупко-Продажба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За продавача винаги има копие ,както и за нотариуса.Свържи се с продавача и си направи едно копие от договора и пробвай така да минеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нотариуса също може да издаде копие, по-лесно е ако продавача е от друг град.

Редактирано от freesoul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда,и това е вариант.Като си на зор може и да се поразходиш,няма как!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И наистина ли не мога да отида просто така, да платя разни такси, ако трябва и глоби, да попълня няколко бланки, също и допълнителни - заради изгубените документи - и след това да мина канал и т.н.? ... 

 

Все пак - тя нали се води на мое име? Имам и малкия талон ... тоест - наистина ли трябва да доказвам, че не съм я откраднал?

 

(Може би аз не разбирам нещо, или просто не знам ... но все пак - мислех че факта, че така или иначе трябва да й сменям номерата, ще направи загубата на документите не толкова фатална ...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай , чакай сега ... Ти като купи колата регистрира ли я на твое име ?! Ако вече е била регистрирана веднъж на твое име няма нужда да търсиш договор за покупко продажба ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колата я имам от 2012, от тогава е на мое име.

 

Аз съм от Русе. Но преди няколко месеца си купих апартамент - в София - и при пренасянето на багажа загубих джоба с документите. И тъй като смених и книжката, и личната карта - сега дойде ред и да пререгистрирам колата.

 

Направих си гражданска наново, но останалите документи - договор, голям талон, преглед - заминаха.

 

Та ... ще трябва ли да вадя някой от тях преди да отида да й сменям номерата ... или направо да ходя :) ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за документите незнам но КАТ София ще работи на 24.1   само че имай предвид каквото вършиш да е до към обяд че после ги пускат празнично...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи. Отиваш в КАТ Русе и казваш , че си изгубил документите на колата. Плащаш 45 лв по спомен да ти извадят нови , като ти прегледат номерата на колата в КАТ РУСЕ и я сравнят с информацията в системата им. Получаваш новите стари документи и с тях отиваш в КАТ СОФИЯ и казваш , че си сменил адреса и града и трябва да си пререгистрираш колата. Попълваш си формулярите  минаваш канал , правят проверката , че е твоя колата и съответсва на представените документи и готово :)П.С Малкия талон ако е у теб може да пробваш само с него. Ако мине номера направо в КАТ София

Редактирано от ObiChLiFk0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...