Jump to content
Honda_Z

Светещи копчета на волан

Recommended Posts

Взех светещи копчета за волан от фейслифт и централната букса, където се събират всички кабели е различна с тази отпреди фейслифта (изненада!). Донякъде е нормално, защото след фейслифта има още няколко кабела от допълнителните малки бутони под еърбега.

 

Понеже обаче има 5 неизползвани пина, а както повечето знаем последните акорди отпреди фейслифта също са с подсветка на бутоните на волана, като намеря време ще се пробвам да видя дали на някой от тях няма да има "+" от светлините и ще пиша за резултата със снимки.

 

Ако има някой ентусиаст, който иска да го бистрим по-рано или знае някъде из нета да има схема, ето моята снимка на волана, като скоро ще кача и снимка на буксата на бутоните след фейслифт.

 

Другият вариант е някой колега със светещ пре-фейслифт да си свали еърбега, за да снима какво се случва с буксата му :)

 

2014-12-30-737(1).jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясняват , че няма +12в от светлините и трябва да се пусне допълнително

http://www.driveaccord.net/forums/showthread.php?t=1205&page=4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го бях гледал преди време, но чак сега се светнах, че той ги добавя на женската букса, която е края на кабела за бутоните т.е. мъжките пинове на волана сигурно са захранени. Още повече, че тези пинове са точно от празните.

 

Или това, което после прави е да ги захрани от подсветката на бутона за мъгла...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това успях да изровя, дано ти свърши някаква работа

 

Ето на нашите 2003,2004

Публикувано изображение

 

Ето и пре-фейс-а от 2005-та

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. И двете са от нашите. Разликата в окабеляването към самите бутони е с по два кабела повече, които явно са "+" и маса. Там са, където на горната ти снимка са затапени.

 

Най-много се надявам, на някой от празните пинове в основата на волана да има сигнал за тях.

 

Ако няма, но от буксата на волана върви пълноценен лентов кабел към таблото т.е. с 13 жила с по едно от всеки пин, пак ще се пусне сигнал от подсведката на VSA бутона например.

 

Виж, ако няма нито едно от двете става почти невъзможно да прекараш кабел, който постоянно ще бъде изложен на осукване от волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам на фейслифта окабеляването е като на 2005-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изтупаме темата от праха.

 

В момента ми правят колата жичкаджиите и информацията до момента, е че лентовия кабел има свободни писти (зад някои от тези празните пинове) и по всичко изглежда, че нещата ще се случат.

 

Следва продължение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта не е фейс и светят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за тези от 2005-та сме го бистрили, че по някое време почват да светят, както Хонда са обещали в брошурата първоначално. Имаше и други колеги с такива.

 

П.П. Светнаха! Нямало е сигнал по пиновете, но е имало свободни писти по лентовия кабел, по които е пуснат "+" от подсветката на таблото, пренаредили клемите от новия кабел по буксата от преди фейслифта и готово!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега,

Стана ми интерсено, би ли казал от къде си намери светещите бутони и евентуално жичкаджиите, при които си ходил къде мога да ги открия да ми ги свържат тези светещи бутони ако си намеря такива.

Благодя предварително :)

Редактирано от Zlatozator
Моля, не цитирайте предходно мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От обява барабар с волан. На едно момче му гръмнал еърбега, че си го купил заедно с нов волан. Продадох волана :)

 

Жичкаджийте са в Стара Загора. Ако ти върши работа - ще споделя.

 

Старите копчета бяха идеални. Почти веднага продадох и тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От обява барабар с волан. На едно момче му гръмнал еърбега, че си го купил заедно с нов волан. Продадох волана :)

 

Жичкаджийте са в Стара Загора. Ако ти върши работа - ще споделя.

 

Старите копчета бяха идеални. Почти веднага продадох и тях :)

 

Благодаря за информацията, но чак до Стара Загора не ми се ходи. Като си намеря волан или светещи копчета, ще потърся жичкаджии тук в София. :thumbs1:

Редактирано от nedyalkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата, да питам:

Срам за мен, ама не съм забелязал дали моите на волана светят, рядко карам на фарове...Друго забелязах- не свети бутона за аварийните светлини когато се включат и също не свети около ключа за запалване когато се отвори вратата. Според мен трябва да светят, кажете как е. (Акорд  EX i-CTDi 2007 )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизел да ти кажа не съм сигурен, на бензина светят. Предполагам, че трябва да светят. Утре мога да проверя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизел да ти кажа не съм сигурен, на бензина светят. Предполагам, че трябва да светят. Утре мога да проверя.

ОК, за копчето за аварийните и около ключа става дума, нали? Трябва да видя евентуално как се сменят и какви са лампичките та да ги сменя, вероятно са изгорели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за тях говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона за аварийните свети само когато са включени габарити, заедно със всички останали копчета и бутони, включително и тези на волана. Тук в раздела за Акорд имаше една много хубава тема с много снимки, как се разглобява таблото и как се подменят лампите на бутоните. За около ключа до колкото си спомням също трябва да свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

да повдигна положително темата и аз :) Имам Тайп С 2004 набор. Съответно копчетата на волана не светеха. Купих от али-то тези бутони:

https://www.aliexpress.com/item/Malcayang-35880-SDB-A01ZA-Steering-Wheel-Audio-Control-Switch-For-Honda-Accord-2003-2007/32813119573.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.H22aje

Пуснах +12в и маса по заводксата букса  (зад волата има същия бял куплунг както е и на самите бутони) от VSA бутона - с 1 куршум 2 заека - бутоните светят само на пуснати габарити/фарове и работи димера на таблото (мога да регулирам колко ярко да светят бутоните на волана).

За мой некъсмет ми пратиха бутони със зелена подсветка, въпреки че на снимката от обявата са червени - та си закупих ЛЕД лента с червени диоди  и забавната част започна - презапоих оригиналните с тези от ЛЕД лентата - 6 на брой.

Резултата вижте на снимките :) :

26236621_10212241373643088_548679745_o.jpg

26610201_10212269034774599_1960134036_o.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре,а как е като качество пластмасата и усеща ли се някаква разлика с оригиналните, при натискане на бутоните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично качеството е много добро. Единствената разлика която успях да направя е на "Cruise" push бутона - една идея по лесно се натиска при активиране (което ми допада). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата  Zlatozator може ли някакво инфо за контакт с тези майстори в Стара Загора, или просто да погледна твоята букса и да си пренаредя моята? 

 

Редактирано от Георги_х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш на Гено хората...

 

Ако не:

https://goo.gl/maps/HGiceHhtcXM2

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам тези копчета на волана за какво служат  HTB1zXgZXnHuK1RkSndVq6xVwpXa0.jpg

Off Topic
Off Topic

 

 

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната половина – за управление на звука и медиа плеъра / радиото, а другата – за крууз контрола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...